Skoki narciarskie, Lahti
Zestadionu.pl
Autor Bartosz Goluch - 29 Lutego 2020

Słaba postawa Polaków w Lahti. Nasi skoczkowie kompletnie zawalili drugą serię

Skoki narciarskie w Lahti nie przebiegły po myśli naszej drużyny. Polacy zajęli odległe miejsce, a ich postawa, zwłaszcza w drugiej serii konkursu, pozostawiała wiele do życzenia. Konkurs wygrali Niemcy.

Po pierwszej serii reprezentanci Polski zajmowali 5. lokatę ze stratą zaledwie 5,2 pkt. do podium. Kiepskie skoki w drugiej serii sprawiły, że czołówka zdecydowanie "odjechała" podopiecznym Michala Doleżala.

Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacjiStefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacjiCzytaj dalej

Skoki narciarskie w Lahti. Polacy zawiedli nadzieje kibiców

W drugiej serii konkursu drużynowego nasi reprezentanci rozczarowali. Fatalne skoki oddali Piotr Żyła (116 m) i Jakub Wolny (113,5 m). Znacznie gorzej niż w pierwszej próbie spisał się także Dawid Kubacki, który skoczył zaledwie 117,7 m. Względem pierwszej serii poprawił się tylko Kamil Stoch, który skoczył 124 m. Słaba postawa przełożyła się na spadek z 5. na 6. lokatę.

Polacy stracili do 5. Japończyków 4,1 pkt. Od zwycięzców konkursu Niemców naszych reprezentantów dzieliła przepaść, czyli aż 66,8 pkt. Najlepszy w szeregach naszych zachodnich sąsiadów był Karl Geiger, który w pierwszej serii odleciał na 128 m, a w drugiej skoczył 121 m. Drugie miejsce zajęli Słoweńcy, a trzecie Austriacy. Poza podium wylądowali Norwegowie.

Z ostatniej chwili: odwołano mecz, na który czekała cała EuropaZ ostatniej chwili: odwołano mecz, na który czekała cała EuropaCzytaj dalej

To nie koniec emocji w Lahti

Polacy mają szansę na rehabilitację w konkursie indywidualnym. Zawody odbędą się w niedzielę o godz. 15:30. Nasi skoczkowie będą liczyli na poprawę wyników, jednak pierwszy konkurs na fińskiej skoczni nie napawa optymizmem. W piątkowym konkursie indywidualnym Kamil Stoch zajął 5., a Dawid Kubacki 6. miejsce. O ile ich dyspozycja nie była najgorsza, o tyle rozczarowali pozostali - Piotr Żyła, Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł i Jakub Wolny nie zakwalifikowali się nawet do drugiej serii.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Media: Koronawirus na pokładzie samolotu Ryanair. Pierwszy przypadek
  2. Szpital Bródnowski ograniczył działanie SORu. Dezynfekcja po pacjencie
  3. Fatalne wieści w sprawie kontuzji Lewandowskiego. Może wrócić znacznie później, niż zakładano
  4. Krzysztof Piątek wściekły po strzelonym golu. Polak nie był zadowolony z występu
  5. Stefan Kraft zostanie ukarany za oszustwo w trakcie Pucharu Świata? Mamy decyzję władz federacji
  6. Przed snem włóż czosnek pod poduszkę. Efekty powalają

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News