Śląsk Wrocław kupił talent
YouTube - Łączy nas piłka
Autor Piotr Bernaciak - 3 Września 2019

Śląsk sprowadził piłkarza Milanu. Może zostać jednym z najlepszych w Ekstraklasie

Śląsk Wrocław podpisał w te wakacje kontrakt z kilkoma zawodnikami. Jeden z nich ma potencjał, by zostać gwiazdą Ekstraklasy. Wrocławianie kupili piłkarza Milanu, który jest uznawany za wielki talent.

Śląsk Wrocław postanowił dodatkowo wzmocnić się w ostatnim dniu okna transferowego. Długo wydawało się, że po kilku szybkich transferach na początku okna transferowego nikt nie wzmocni już drużyny z Dolnego Śląska, lecz działacze postanowili wykorzystać okazję, która się przytrafiła i sprowadzić jednego z bardzo utalentowanych piłkarzy młodego pokolenia.

Kontrakt z wrocławianami podpisał Przemysław Bargiel. Młody zawodnik do niedawna bronił barw młodzieżowych drużyn Milanu, w których uchodził za jeden z największych talentów. W pewnym momencie coś stanęło na drodze jego debiutu w pierwszym zespole, z czego sam piłkarz nie był zadowolony. Sytuację postanowił wykorzystać właśnie Śląsk Wrocław.

Legia pożegnała dwóch piłkarzy w ostatniej chwili. Kibice z pewnością będą zadowoleniLegia pożegnała dwóch piłkarzy w ostatniej chwili. Kibice z pewnością będą zadowoleniCzytaj dalej

Przemysław Bargiel długo występował w młodzieżowych zespołach Milanu. Trafił tam z Ruchu Chorzów, w barwach którego zdołał jeszcze zadebiutować w Ekstraklasie jako zaledwie 16-latek. Sztab pierwszego zespołu był pod ogromnym wrażeniem jego nieobecności, w związku z czym ówczesny trener Waldemar Fornalik uznał, że należy mu się szansa debiutu.

Wyjazd do Włoch nie zakończył się jednak zrobieniem międzynarodowej kariery, a Bargiel chciałby w końcu otrzymać szansę na regularną grę w pierwszym zespole po dłuższym czasie przerwy. Młody zawodnik przenosi się więc do Wrocławia, gdzie z pewnością będzie miał możliwości, by przypomnieć o sobie polskim kibicom. Część sympatyków Śląska mówi, że jego gra z Przemysławem Płachetą może przynieść drużynie wiele dobrego.

Przemysław Bargiel podpisał czteroletni kontrakt ze Śląskiem. Zawodnik nie został wypożyczony z Milanu, lecz bezpośrednio odszedł z klubu. W nowej drużynie będzie grać z numerem 27.

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News