Sławomir Peszko
Twitter KS Wieczysta Kraków
Autor Mateusz Dziubiński - 30 Czerwca 2020

Sławomir Peszko zadebiutował w nowym klubie. Już na samym początku zadziwił wszystkich, co za mecz

Sławomir Peszko zszokował całe piłkarskie środowisko w Polsce, gdy okazało się, że zdecydował się podpisać umowę z występującą w lidze okręgowej Wieczystą Kraków. Zawodnik, który jeszcze niedawno reprezentował Polskę na mistrzostwach świata, przekonywał, że przechodzi do zespołu z małopolski nie tylko dla pieniędzy, które za sprawą bogatego inwestora są tam bardzo duże. Dla 35-latka ważna jest gra, co udowodnił już w swoim debiucie. Peszko został bohaterem meczu.

Sławomir Peszko zanotował fantastyczny debiut w barwach Wieczystej Kraków. Były reprezentant Polski został bohaterem towarzyskiego spotkania V-ligowej drużyny, z którą podpisał kontrakt zaledwie kilkanaście dni temu. 35-latek pokazał, że wciąż potrafi grać w piłkę.

Mistrzyni świata walczy o życie w szpitalu. Jest w stanie krytycznym, kibice wstrzymali oddechMistrzyni świata walczy o życie w szpitalu. Jest w stanie krytycznym, kibice wstrzymali oddechCzytaj dalej

1. Tak mieszka Kamil Stoch. Dom skoczka wygląda jak pałac i jest wart miliony, zachwycająca posiadłość
  2. Świetne wieści dla Polski. Udało się ograniczyć transmisję poziomą koronawirusa

Sławomir Peszko zaliczył debiut w Wieczystej Kraków

Były reprezentant Polski ma już za sobą debiut w barwach Wieczystej Kraków. 35-letni pomocnik wziął udział w sparingu, jaki jego nowa drużyna rozegrała z występującą w IV lidze Unią Tarnów. We wtorkowym spotkaniu rozegranym w Tarnowie Peszko pojawił się na boisku dopiero w drugiej połowie spotkania i wraz z jego wejściem, rozpoczęły się na boisku prawdziwe fajerwerki.

Na prowadzenie wyszła drużyna gospodarzy, jednak niedługo dane im było cieszyć się korzystnym wynikiem. W 54. minucie spotkania Sławomir Peszko popisał się fantastycznym odbiorem w narożniku boiska, po czym posłał precyzyjne podanie na głowę Patryka Zielińskiego, który strzałem głową wyrównał na 1:1. W 57. minucie to już sam Peszko wbiegł w pole karne, przedryblował rywala i mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. To nie był koniec popisów byłego gracza Lechii Gdańsk.

Wpłynęła oferta za Krzysztofa Piątka. Legendarny klub widzi w nim nowego lidera atakuWpłynęła oferta za Krzysztofa Piątka. Legendarny klub widzi w nim nowego lidera atakuCzytaj dalej

Peszko zdobył bramkę i zanotował dwie asysty

W 63. minucie meczy Peszko ponownie wdarł się w “szesnastkę: rywali, a piłkę do siatki posłał drugi raz w tym meczu Patryk Zieliński, podwyższając na 3:1. Dziesięć minut później doszło do nieprzyjemnej sytuacji, gdy zawodnik Unii Tarnów zaatakował ostro Peszkę wślizgiem od tyłu. Za swoje zagranie otrzymał czerwoną kartkę, 44-krotny reprezentant Polski po krótkiej pomocy sztabu medycznego, kontynuował grę.

Wieczysta wygrała 3:1, a wszyscy ci, którzy obejrzeli spotkanie w Tarnowie, przekonali się, że Sławomir Peszko nadal potrafi grać w piłkę i będzie zdecydowanie największą gwiazdą drużyny, która ma wywalczyć awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Na oficjalny debiut słynnego pomocnika musimy poczekać jednak do startu sezonu 2020/2021.

Źródło: WP SportoweFakty

6. WP: Szykuje się segregacja klientów? Prawdopodobnie jeden typ osób będzie mógł wchodzić bez kolejki i ponad limit
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News