Sławomir Szmal
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 17 Listopada 2020

Wielki sekret Sławomira Szmala ujawniony. Mało kto wie o dramatycznym wypadku z przeszłości

Sławomir Szmal zapisał się w historii polskiego sportu jako członek wspaniałej reprezentacji w piłce ręcznej, która kilka lat temu należała do najlepszych drużyn globu. Jak się okazało, legenda polskiej piłki ręcznej przeżyła chwile grozy za kierownicą samochodu. Były bramkarz zasnął, prowadząc auto i spowodował wypadek, w wyniku którego jego auto musiało trafić do kasacji. 

Sławomir Szmal przez kibiców pamiętany jest jako najlepszy bramkarz w historii polskiej piłki ręcznej i jeden z autorów wielkich sukcesów reprezentacji Bogdana Wenty. Kibice nie mają jednak pojęcia, że Szmal spowodował niegdyś niebezpieczny wypadek, gdyż zasnął za kierownicą prowadzonego przez siebie samochodu.

W polskim sporcie nie zdarzało się wiele tego typu wypadków. Zdecydowanie najgłośniejszym był wypadek z udziałem Kazimierza Deyny. Wówczas były piłkarz Legii Warszawa nie przeżył zderzenia swojego samochodu w Stanach Zjednoczonych.

Pozostaje nam jedynie cieszyć się, że Sławomir Szmal miał znacznie więcej szczęścia. Wszystko mogło się jednak skończyć prawdziwą tragedią.

Niewiarygodne, co Jerzy Brzęczek powiedział o Lewandowskim. Kibicom opadły szczęki, wszystko przed kameramiNiewiarygodne, co Jerzy Brzęczek powiedział o Lewandowskim. Kibicom opadły szczęki, wszystko przed kameramiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  2. Dramat Justyny Steczkowskiej. Nie żyje najbliższa jej osoba, o śmierci poinformowała siostra gwiazdy
  3. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę


Sławomir Szmal spowodował niebezpieczny wypadek

Były bramkarz reprezentacji Polski w piłce ręcznej przez lata stanowił o sile naszej drużyny narodowej, z którą sięgnął m.in. po srebro i brąz mistrzostw świata. Równie udana była również klubowa kariera Sławomira Szmala. Bramkarz może pochwalić się choćby wygraniem Ligi Mistrzów w barwach VIVE Kielce, oraz udaną grą w klubach z zachodu Europy.

Ostatnio Sławomir Szmal udzielił wywiadu dla TVP Sport, w którym zdradził kilka interesujących faktów ze swojej kariery, ale także życia poza boiskiem. Mało kto mógł wiedzieć, że były reprezentant Polski odpowiedzialny jest za spowodowanie groźnego wypadku samochodowego. Sytuacja była bardzo niebezpieczna, gdyż sportowiec ze zmęczenia zasnął za kierownicą.

Dopiero niedawno nasz bramkarz zdecydował się ujawnić szczegóły dotyczące wydarzenia z przeszłości, które umknęło wielu polskim kibicom. Mogło się ono zakończyć ogromną tragedią, jednak skończyło się na strachu.

Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jerzego Brzęczka, złapaliśmy się za głowę. Jest blisko związany ze sportemGdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Jerzego Brzęczka, złapaliśmy się za głowę. Jest blisko związany ze sportemCzytaj dalej


Szokująca historia wybitnego reprezentanta Polski

- Objawem takiego zmęczenia było też zaśnięcie w Niemczech na autostradzie. O siedemnastej. Potem chłopcy w autobusie śmiali się ze mnie. Spowodowałem oczywiście wypadek. To też zabawna historia jest, bo wracałem akurat po zakończeniu kontraktu w Lubece. Jechałem szukać mieszkania po transferze do Rhein-Neckar Loewen - rozpoczął swoją opowieść Sławomir Szmal.

- Na pożegnanie dostałem od kibiców pełen kosz różnych gatunków piwa, który jechał w bagażniku. W wyniku wypadku wszystko się roztrzaskało i w samochodzie śmierdziało strasznie. Byłem w takim szoku, że nie mogłem znaleźć telefonu, który trzymałem w ręku. Przyjechała policja - mówił przejęty bramkarz

- Nawet nie dostałem mandatu, choć zasnąłem za kierownicą. Był korek, więc przywaliłem w samochód przede mną. Na szczęście nikomu nic się nie stało, ale moje auto poszło do kasacji. - wyznał były reprezentant Polski. Najważniejsze, że ani jemu, ani innym uczestnikom ruchu, nie stało się nic złego - kończy Sławomir Szmal.

Źródło: TVP Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wirus z Iranu rozprzestrzenia się w sieci. Eksperci ostrzegają, można stracić ogromne pieniądze
  2. W drodze do szpitala czeka nas niemałe zaskoczenie. Już nie tylko karetki będą transportować pacjentów
  3. Tragiczna wiadomość obiegła świat sportu. Legendarny dziennikarz przegrał walkę z rakiem, zapisał się w historii
  4. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
  5. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  6. Już 5 grudnia wejdą w życie długo wyczekiwane zmiany. Kierowcy będą zadowoleni
  7. Niepublikowane dotąd zdjęcia i wielki sekret Andrzeja z Rolnicy. Podlasie ujrzały światło dzienne. Fani są zachwyceni

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News