Śmierć
Pixabay
Autor Piotr Mika - 3 Listopada 2020

Tragiczna wiadomość obiegła Polskę. Nie żyje Ireneusz Lazurowicz, kochały go tysiące Polaków, smutne informacje

Śmierć Ireneusza Lazurowicza jest z pewnością dużym ciosem dla wielu piłkarskich kibiców w Polsce. W przeszłości przez wiele lat Lazurowicz występował w Górniku Zabrze, stając się niezwykle cenionym przez kibiców zawodnikiem. Niestety, po wielu latach walki z chorobą były piłkarz zmarł.

Śmierć byłego piłkarza dotarła do nas dziś po południu. Ireneusz Lazurowicz zmarł we Francji, gdzie mieszkał od wielu lat. Długo zmagał się z chorobą nowotworową, jednak nie udało się ostatecznie nie udało się mu zwalczyć choroby. Miał 69 lat.

Lazurowicz był jednym z zasłużonych zawodników Górnika Zabrze, w którym występował przez wiele lat. Nie był jednak wychowankiem 14-krotnego mistrza Polski, a dużo mniejszej Sparty Mikulczyce.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakub Błaszczykowski pławi się w luksusach. Na dom wydał miliony, można się w nim zgubić
  2. Pilne: Morawiecki na żywo powiedział, co z Sylwestrem. Odpowiedź zaskoczyła wszystkich obecnych
  3. Mecz reprezentacji Polski odwołany. Stało się, podjęto ostateczną decyzję, fani zdruzgotani
Anna Lewandowska zdradziła swój przepis na zdrowie. Pyszny i pomoże zwalczyć choroby (FOTO)Anna Lewandowska zdradziła swój przepis na zdrowie. Pyszny i pomoże zwalczyć choroby (FOTO)Czytaj dalej

Śmierć byłego piłkarza Górnika wstrząsnęła kibicami

Ireneusz Lazurowicz pochodził z Zabrza i od początku związany był z lokalnymi drużynami. Był wychowankiem MGKS Mikulczyce, który w 1972 roku, po fuzji z dwoma innymi klubami, zmienił nazwę na Sparta Mikulczyce, klub, który istnieje do dziś. Choć Sparta nigdy nie przebiła się wyżej niż na drugi poziom rozgrywkowy w Polsce, może pochwalić się kilkoma ciekawymi wychowankami. W tym właśnie Ireneuszem Lazurowiczem, czy sławnym jerzym Gorgoniem.

Co więcej tych dwóch piłkarzy spotkało się ze sobą za czasów gry w Górniku Zabrze, do którego trafiało wielu zawodników Sparty. Lazurowicz początkowo grał jako napastnik, a do Górnika Zabrze trafił w wieku 22 lat w 1973 roku.

Początkowo grał jako napastnik jednak szybko został przesunięty nieco wgłąb boiska, stając się ofensywnym pomocnikiem. Swoją debiutancką bramkę dla Górnika zdobył już w swoim czwartym występie, w meczu ligowym przeciwko Zagłębiu Wałbrzych.

Kibice i koledzy z boiska szanowali Lazurowicza za to, że na boisku był waleczny i nieustępliwy. W sezonie 1976/1977 wywalczył wraz z Górnikiem trzecie miejsce w I lidze (dzisiejszej Ekstraklasie), jednak później o sukcesy było już dużo trudniej.

W 1979 roku z powodu różnych problemów kadrowych Ireneusz Lazurowicz został przesunięty na pozycję środkowego obrońcy. Wtedy tworzył parę stoperów ze wspomnianym już wcześniej Jerzym Gorgoniem. To nie trwało jednak długo, bo Gorgoń po sezonie odszedł z Górnika.

Córka Adama Małysza wyjawiła swoje wielkie hobby. To wcale nie skoki, niektórych przerazi (FOTO)Córka Adama Małysza wyjawiła swoje wielkie hobby. To wcale nie skoki, niektórych przerazi (FOTO)Czytaj dalej

Przenosiny do Francji

Ireneusz Lazurowicz został w Górniku Zabrze do 1981 roku. Łącznie w barwach 14-krotnego mistrza Polski rozegrał 152 mecze ligowe, w których strzelił 17 bramek. W meczach pucharowych zagrał 26 spotkań, strzelając 5 goli.

W czerwcu 1981, gdy skończył 30 lat, opuścił Polskę i postanowił szukać szczęścia we Francji. Tam jednak nigdy nie zrobił oszałamiającej kariery - najdłużej występował w CS Thonon gdzie w ciągu trzech lat rozegrał 61 spotkań i strzelił 6 goli.

Po zakończeniu kariery podjął normalną pracę oraz zajął się trenowaniem drużyn amatorskich. Wraz ze swoją żoną i córkami postanowił ostatecznie osiąść we Francji, nie zapominał jednak o odwiedzinach - gdy był w Polsce, odwiedzał stadiony zarówno Sparty jak i Górnika Zabrze.

Jego były klub złożył kondolencje rodzinie i przyjaciołom zmarłego. - Rodzinie i najbliższym składamy najszczersze kondolencje i wyrazy głębokiego współczucia - czytamy w komunikacie Górnika Zabrze.

Źródło: górnikzabrze.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zapytali sztuczną inteligencję o wyniki wyborów prezydenckich w USA. AI zaskoczyło wszystkich
  2. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
  3. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje prawdziwa ikona polskiego sportu, porażająca wiadomość
  4. TVP Sport przekazało kibicom wspaniałe informacje. Już jutro pokażą mecz, na który czekają tysiące Polaków
  5. Gdy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Agnieszki Radwańskiej, oniemieliśmy. Chodzi o legendę polskiego sportu
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News