Sport koronawirus
ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
Autor Łukasz Kowalski - 2 Listopada 2020

Polski sport znów przerwany przez lockdown? Znany polityk rozwiał wszelkie wątpliwości

Sport w Polsce mierzy się z kolejną falą epidemii koronawirusa. Kolejne przypadki zakażenia wykrywane są w następnych polskich klubach. Z powodu pandemii przekładane są nie tylko spotkania Ekstraklasy. Wobec fali kolejnych zakażeń padło widmo zawieszenia ligi. Taki scenariusz skomentował prominentny polityk Prawa i Sprawiedliwości.

Sport w Polsce po raz kolejny stanął przed widmem zawieszenia. Cały kraj zmaga się z drugą falą epidemii koronawirusa. Rząd wobec kolejnych rekordów zakażeń wprowadza kolejne obostrzenia, które mają na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"
  2. Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować
  3. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
Gdy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Agnieszki Radwańskiej, oniemieliśmy. Chodzi o legendę polskiego sportuGdy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Agnieszki Radwańskiej, oniemieliśmy. Chodzi o legendę polskiego sportuCzytaj dalej

Sport w Polsce ponownie zawieszony?

W połowie października władze Polski zdecydowały się podjąć działania, które miały na celu zatrzymanie rozprzestrzeniania się epidemii koronawirusa. Nowe obostrzenia nie ominęły także sportu. Zamknięte zostały baseny, aquaparki oraz siłownie, a wszystkie wydarzenia sportowe odbywają się bez udziału publiczności.

Bardzo poważnie drugą falę epidemii odczuwają m.in.: kluby Ekstraklasy. W niedzielę władze Wisły Płock poinformowały, że wykryto w klubie kolejne przypadki zakażenia koronawirusem. Łącznie Nafciarze poinformowali o 31 osobach z pozytywnymi wynikami badań.

Z epidemią wydaje się radzić Polska Liga Siatkówki. Rozwiązaniem na zakażenia w klubach na razie jest rozgrywanie awansem wszystkich możliwych spotkań. Dlatego w przyszłym tygodniu zawodnicy Vervy Warszawy dwukrotnie zmierzą się z Treflem Gdańsk.

Paweł Zagumny, prezes Polskiej Ligi Siatkówki, powiedział, że na razie nie ma rozmów na temat zawieszenia ligi. Zakażeni będą wysyłani na kwarantannę i izolację. Na razie nie wiadomo co się stanie, jeżeli dalsze rozgrywanie spotkań stanie się wręcz niemożliwe.

Druzgocąca diagnoza słynnego polskiego piłkarza. Nie zagra do końca sezonu, może zapomnieć o EuroDruzgocąca diagnoza słynnego polskiego piłkarza. Nie zagra do końca sezonu, może zapomnieć o EuroCzytaj dalej

Jednoznaczne słowa polityka

Sprawę skomentował wiceprezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej i polityk Prawa i Sprawiedliwości. Poseł do Parlamentu Europejskiego w wypowiedzi dla strony internetowej związku wypowiedział się na temat możliwego zamrożenia rozgrywek ligowych w Polsce.

- [...] dzisiaj rozmawiałem na ten temat z ministrem Jarosławem Pinkasem – Głównym Inspektorem Sanitarnym kraju. To człowiek, który nie tylko lubi, ale też rozumie sport. Mamy wspólne przekonanie, że lock-down w obszarze sportu nie jest potrzebny, a nawet, że może być szkodliwy - stwierdził Czarnecki.

- Wspólnie z przedstawicielami Zarządu Polskiej Ligi Siatkówki rozmawialiśmy o możliwych scenariuszach rozwoju sytuacji pandemicznej pod kątem rozgrywek ligowych. Trzeba zrobić wszystko, aby nie wylać siatkarskiego dziecka z kąpielą - zaznaczył wiceprezes PZPS.

- Cieszę się, że Główny Inspektor Sanitarny jest otwarty na argumenty środowiska siatkarskiego i rozumie potrzebę utrzymania rozgrywek ligowych oraz związanych z nimi transmisji telewizyjnych. Śmiało mogę powiedzieć, że w profesorze Pinkasie odnajduję sojusznika polskiego sportu, a w szczególności polskiej siatkówki - zakończył Czarnecki.

Na razie sezon Polskiej Ligi Siatkówki przebiega bez większych zakłóceń. Formalnie zespoły rozegrały już 11 kolejek, choć faktycznie zespoły mają rozegrane od 5 do 8 spotkań. Liderem jest Zaksa Kędzierzyn-Koźle, która wygrała dotychczas wszystkie swoje spotkania.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtu
  2. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  3. Koronawirus w kolejnym klubie Ekstraklasy. Aż 19 nowych przypadków, jest wniosek do PZPN
  4. Przerażający upadek reprezentanta Polski. Wywrócił się na głowę w trakcie meczu, wszystko nagrały kamery (FOTO)
  5. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News