Stadion Pogoni Szczecin
pl.wikipedia.org/Nixalsverdrus/https://creativecommons.org/licenses/by-sa/4.0/deed.pl
Autor Aleksy Kiełbasa - 12 Sierpnia 2020

Zatrważające odkrycie pod szczecińskim stadionem. Robotnicy przecierali oczy ze zdumienia

Stadion Pogoni Szczecin przechodzi gruntowny remont. Nowy obiekt Portowców będzie z pewnością zachwycał swoim wyglądem. Na razie prace idą dość sprawnie, choć rzecz jasna nie brakuje opóźnień. Te są powodowane m.in. przez niewybuchy, na które wielokrotnie natknęli się już robotnicy w trakcie przebudowy. Jak podaje klub, uzbierało się już ponad 1000 pocisków

W marcu 2019 roku rozpoczęła się przebudowa stadionu Pogoni Szczecin. Koszt modernizacji obiektu Portowców ma wynieść około 364 milionów złotych. Docelowo ma on pomieścić 20 500 tys. widzów. Na razie udało się wybudować już dwie trybuny, które już zostały zadaszone, jednak kibice nie zasiądą na nich 12 września w trakcie spotkania z Wisłą Kraków, tak jak to pierwotnie planowano. Może to się stać dopiero późną jesienią. Dlaczego? Ponieważ przy ulicy Twardowskiego już kilkunastokrotnie potrzebna była interwencja saperów.

DZISIAJ GRZEJE:

 1. Znany polityk twierdzi, że jest spokrewniony z Robertem Lewandowskim. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, oniemieliśmy
 2. 13 osób rannych, nad miastem unosił się ogień. Zagraniczne media pokazały porażające zdjęcia

Stadion Pogoni pełen niewybuchów

Jak można przeczytać na stronie Szczecińskich Inwestycji Miejskich, SIM.Szczecin.pl, od początku prac nad nowym stadionem Pogoni Szczecin, już kilkunastokrotnie wzywano saperów, bowiem robotnicy w trakcie prac na obiekcie, znajdywali kolejne niewybuchy z czasów II wojny światowej.

"Od momentu rozpoczęcia robót budowlanych, na terenie inwestycji doszło do kilkunastu interwencji saperów. (...) Większość niespodzianek została odkryta podczas prac przy budowie nowych trybun – południowej i zachodniej. Szybsze rozpoczęcie robót budowlanych na trybunie wschodniej, również przyczyniło się do wielokrotnych interwencji patrolu saperskiego" – pisze portal.

Jak podaje strona, w trakcie prac natrafiono już na ponad 1000 pocisków, nabojów, łusek oraz innych niebezpiecznych materiałów.

 • Pociski artyleryjskie typu A (do 75 mm) – 583 szt.
 • Pociski artyleryjskie typu B (od 76 do 105 mm) – 271 szt.
 • Granaty przeciwpiechotne – 36 szt.
 • Granaty ręczne – 23 szt.
 • Inne (naboje, łuski, czepce balistyczne) – 166 szt

Szczecińskie Inwestycje Miejskie na swojej stronie SIM.Szczecin.pl, udostępniły również kilka zdjęć wspominanych niewybuchów.

Stadion Pogoni niewybuchy

Izraelczyk został zawodnikiem Unii Oświęcim. Rabini są wściekli, mówią o Izraelczyk został zawodnikiem Unii Oświęcim. Rabini są wściekli, mówią o "nożu w plecy"Czytaj dalej

Koronawirus spowalnia prace w Szczecinie

Jak mówi dla Radia Szczecin rzecznik spółki Szczecińskich Inwestycji Miejskich, Piotr Zieliński, pandemia wpłynęła na opóźnienie prac nad nowym stadionem Pogoni.

- No niestety rzutowała w pewien sposób na ten harmonogram robót, choćby na dostawy niektórych materiałów budowlanych potrzebnych do wykończenia nowych trybun. Niedobory pracowników - musieliśmy się z tym zmierzyć. Oczywiście potem trzeba przeprowadzić te wszystkie procedury odbioru - przekonuje Zieliński.

Koniec budowy nowego stadionu Pogoni Szczecin zaplanowany jest na rok 2022. Jednak Portowcy przez cały czas będą korzystali ze swojego obiektu, a kolejne trybuny będą stopniowo otwierane. Jednak prawdopodobnie do końca rundy jesiennej, kibice nadal będą zasiadali na starej trybunie północnej.

Źródła: TVP Sport, Radio Szczecin

ZOBACZ TAKŻE:

 1. Kontrolerzy ruszyli na łowy, nie umkniesz już przed kontrolą. Kary, które wystawiają są srogie
 2. Tornado ognia. Niszczycielski słup płomieni trawi wszystko na swojej drodze
 3. Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Jej odważne zdjęcia rozpalą każdego (FOTO)
 4. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Zdobył mnóstwo medali, był jedną z legend
 5. Tomasz Hajto po raz kolejny zbłaźnił się na wizji. Tym razem przekroczył już wszelkie granice absurdu (WIDEO)
 6. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News