Stadion
Facebook AC Milan
Autor Mateusz Dziubiński - 22 Maja 2020

Oficjalnie. Legendarny stadion Milanu i Interu zostanie zburzony. Na jego miejscu powstanie prawdziwe cudo (FOTO)

Stadion San Siro w Mediolanie to jeden z najsłynniejszych futbolowych obiektów na świecie. Od ponad siedemdziesięciu lat służy za dom dwóch ikonicznych zespołów, a więc Interu i Milanu. Już wkrótce to się zmieni, gdyż zapadła decyzja o wyburzeniu wiekowego obiektu. W jego miejscu powstanie supernowoczesna arena.

Stadion Interu Mediolan i AC Milan, czyli San Siro to legendarna świątynia futbolu. Odbywały się na niej mecze mistrzostw świata 1990, jak i finały europejskich pucharów. Wkrótce piękna historia tego obiektu dobiegnie jednak końca. Oba mediolańskie zespoły podjęły decyzję o rozbiórce przestarzałego stadionu.

Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała pośladki przed tysiącami internautów. Wszystko w słusznym celu (FOTO)Anna Lewandowska zadziwiła fanów. Pokazała pośladki przed tysiącami internautów. Wszystko w słusznym celu (FOTO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Media z całego świata przekazują bardzo smutne wiadomości. Nie żyje mistrz olimpijski, odszedł wybitny sportowiec
  2. Ukradziono auto pilota Lotniczego Pogotowia. W środku licencja i sprzęt, bez którego nie może latać


Stadion San Siro wkrótce przestanie istnieć

W zeszłym roku oba słynne mediolańskie zespoły, Inter i Milan złożyły wniosek o wyburzenie wiekowego stadionu San Siro i wybudowanie w jego miejscu nowego obiektu. Zespoły chcą mieć nowoczesny stadion, który byłby w stanie pomieścić 60 tysięcy widzów. Zarówno amerykański fundusz Elliott zarządzający AC Milan, jak i chińskie konsorcjum elektroniczne Suning, które jest właścicielem Interu, chcą za sprawą nowej areny zwiększyć zyski z dnia meczowego.

San Siro powstało w 1926 roku, a od 1947 roku jest domem obu drużyn. Mimo iż przechodziło wielokrotnie modernizacje, jest obiektem już przestarzałym. Wyburzeniu legendarnej siedziby mediolańskich gigantów sprzeciwiał się burmistrz miasta Giuseppe Sala. Agencja Reutera podała informację, że regionalny konserwator zabytków uznał jednak, że stadion nie ma znaczenia kulturowego, może zatem zostać zburzony.

Francuskie media przekazały smutną wiadomość. Nie żyje były piłkarz PSG. Miał zaledwie 24 lataFrancuskie media przekazały smutną wiadomość. Nie żyje były piłkarz PSG. Miał zaledwie 24 lataCzytaj dalej


Na miejscu legendarnego obiektu powstanie nowy, supernowoczesny stadion

Na miejscu zasłużonego San Siro ma powstać nie tylko nowoczesny stadion, ale i cały kompleks sportowo-handlowy, który byłby dostępny dla mieszkańców Mediolanu za darmo przez cały rok. Znaleźć się tam mają boiska piłkarskie, ścieżki rowerowe, siłownie, skateparki, ale i muzeum sportu. Całość inwestycji szacuje się na 1,2 miliarda euro. Przy okazji rozbudowy kompleksu ma powstać ponad 1000 nowych miejsc pracy.

Stadion

Stadion

Stadion

Stadion

Źródło: Reuters

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwielbiane przez Polaków miejsce ogłosiło ważną decyzję. Podano datę, już wkrótce
  2. Pilny komunikat policji. Funkcjonariusze zakażeni koronawirusem. Komisariat objęty kwarantanną
  3. Robert Lewandowski ujawnił, skąd pomysł na imię drugiej córki. Nikt nie spodziewał się tak prostej odpowiedzi
  4. Niemieckie media przekazały fatalne wieści w sprawie Krzysztofa Piątka. Ogromny kłopot polskiego napastnika
  5. Reprezentant Polski boi się o kilkuletniego synka. Mówi, że może stracić go na zawsze
  6. Największe wygrane loterie w Polsce. Rekordzista wsadził do kieszeni niewyobrażalną kwotę

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News