Stephane Antiga
YouTube - OnetNews
Autor Piotr Bernaciak - 26 Września 2020

Stephane Antiga. Francuski trener, który został mistrzem świata z Polakami i zapisał się w historii

Stephane Antiga niewątpliwie zalicza się do najważniejszych trenerów siatkówki w historii naszego kraju. W przeszłości pojawiał się również na parkietach podczas meczów polskiej ligi. Polacy pamiętają go jednak głównie z czegoś innego.

Stephane Antiga pojawił się w naszym kraju w 2007 roku. Reprezentant Francji dołączył do PGE Skry Bełchatów i błyskawicznie przyczynił się do sukcesów zespołu, w którym spędził wiele lat. W Bełchatowie grał aż do 2014 roku z dwuletnią przerwą na występy w zespole Delecty Bydgoszcz. W Polsce dorobił się reputacji świetnego zawodnika, ale i obiecującego szkoleniowca.

Francuz był tak naprawdę pierwszym wielkim siatkarzem ze światowego topu, który zdecydował się na dołączenie do polskiej ligi .Z perspektywy czasu okazało się, że był to znakomity ruch, bo właśnie dzięki temu po czasie udało mu się zapisać w historii Polski. Wszystko przez to, że Polski Związek Piłki Siatkowej zdecydował się obdarzyć go zaufaniem i mianował go selekcjonerem.

Już w pierwszych miesiącach swojej pracy Stephane Antiga osiągnął to, o czym przed nim marzyły całe pokolenia Polaków. Udało mu się sięgnąć po złoty medal na mistrzostwach świata, które były organizowane w naszym kraju. Z tego powodu wielu Polaków do dziś bardzo miło wspomina nasz zespół z 2014 roku, który po prostu nie miał sobie równych w tamtym czasie.

Od 2017 roku ponownie mamy okazję oglądać Antigę na ławce trenerskiej w Polsce. Choć nie jest on już selekcjonerem, to po krótkiej przygodzie z reprezentacją Kanady postanowił spróbować swoich sił w Onico Warszawa, a obecnie pełni funkcję trenera Developresu Rzeszów.

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News