Strajk Kobiet
Jan Bielecki/East News
Autor Piotr Mika - 2 Listopada 2020

Medialna wojna Legii Warszawa i znanego aktora serialu TVP. Klub wydał oświadczenie

Strajk kobiet mimo upływu dni nie słabnie. Głos w sprawie protestów, które odbywają się w całej Polsce zabrało już wiele znanych osób. Ostatnio gorącym tematem stały się niestety również ataki pseudokibiców na protestujące kobiety. Do tych wydarzeń odniósł się niedawno jeden z aktorów, doczekaliśmy się również oświadczenia Legii Warszawa w tej sprawie.

Strajk kobiet wciąż nie ustaje po tym, jak Trybunał Konstytucyjny podjął kontrowersyjną decyzję w sprawie aborcji w Polsce. Wiele środowisk poparło kobiety, które w sprzeciwie do orzeczenia TK wyszły na ulice i domagają się m.in. liberalizacji prawa aborcyjnego czy nawet dymisji rządu.

Część grup społecznych nie zgadza się jednak z postulatami protestujących, którzy w kilku miejsca dopuścili się również dewastacji kościołów. Na przeciw strajkującym kobietom postanowili wyjść pseudokibice, którzy w agresywny sposób próbują przerywać manifestacje.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Kamil Grosicki apeluje do Jerzego Brzęczka. Nie zagra już w kadrze? "Nie ma prawa powoływać takich zawodników"
  2. Mateusz Morawiecki podjął ważną i trudną decyzję. Sytuacja wymknęła się spod kontroli, musiał zareagować
  3. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
Narzeczona Artura Szpilki rozpala zmysły. Głęboki dekolt odsłania prawie wszystko (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki rozpala zmysły. Głęboki dekolt odsłania prawie wszystko (FOTO)Czytaj dalej

Strajk kobiet. Znany aktor potępia pseudokibiców

W ostatnich dniach, mimo wciąż rosnącej liczby zachorowań na COVID-19, ulice polskich miast są pełne osób strajkujących przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego. Największe manifestacje odbywają się w Warszawie.

Dotąd najliczniejszą była ta piątkowa, w której uczestniczyło ponad 100 tys. osób. Według policji całość wydarzenia przebiegła spokojnie, nie zabrakło jednak kilku nieprzyjemnych incydentów związanych z środowiskiem pseudokibiców.

Z danych przekazanych przez policję wynika, że w piątek zatrzymanych zostało 37 osób z czego aż 35 to osoby właśnie ze środowiska pseudokibiców. Do całej sytuacji w mediach społecznościowych postanowił w ostrych słowach odnieść się znany aktor Grzegorz Małecki.

- Szanowni kibole Legii Warszawa. To co wydarzyło się w Warszawie przejdzie do historii jako dzień waszej hańby. Zaatakowaliście bezbronne kobiety. Uzbrojeni w pały, gaz i race wbiegliście w tłum i napi********ście kogo popadnie. Zaatakowaliście matki, żony, siostry, narzeczone, dziewczyny, córki, koleżanki, znajome i nieznajome. Ich rodziny i dzieci. Zaatakowaliście nastolatki i staruszki. Zaatakowaliście kobiety walczące o swoją godność - napisał na Facebooku Małecki.

- Mieliście szansę raz w życiu zrobić coś pożytecznego. Mieliście szansę stanąć ramię w ramię z rodaczkami i wesprzeć je swoimi gardłami w walce. I raz w życiu zdobyć coś więcej niż szacunek ziomka z bloku. Ale spi********ście to. Jak wszystko w swoim życiu. Jesteście bardziej zj****i niż Legia w europejskich pucharach - dodał aktor. Całość jest dużo obszerniejsza i równie ostra w stosunku do pseudokibiców.

Rodzina Lewandowskich znowu się powiększy? Zdjęcie Anny wywołało falę spekulacji (FOTO)Rodzina Lewandowskich znowu się powiększy? Zdjęcie Anny wywołało falę spekulacji (FOTO)Czytaj dalej

Legia Warszawa odpowiada na wpis Małeckiego

Do słów Grzegorza Małeckiego ustosunkowała się Legia Warszawa, która jednak stara się odciąć od wyczynów kiboli. - Szanowny Panie Grzegorz Małecki: Odnosząc się do Pana wpisu skierowanego do pseudokibiców, chcemy wyraźnie podkreślić, że jako Klub jednoznacznie odcinamy się od wszelkich form agresji i w pełni je potępiamy. Czujemy złość, frustrację i wstyd, musząc tłumaczyć się z zachowania i postaw, wobec których jako Klub i jako ludzie go tworzący, zdecydowanie się sprzeciwiamy - czytamy w oświadczeniu Legii.

- W tradycję i wartości Legii wpisany jest honor, przywiązanie do wolności i praw człowieka będących filarami demokracji. Szacunek wobec innych ludzi, a kobiet w szczególności, jest nieodłączną częścią naszej tożsamości. Kto nie podziela tych wartości ten sam wyklucza się z naszej społeczności, nie ma w niej dla niego miejsca - podkreślają przedstawiciele klubu.

Władze Legii Warszawa podkreślają również, że w takiej sytuacji mogą niewiele zrobić. - Wie Pan, że poza apelami i potępieniem nie możemy dużo więcej zrobić. Nasze możliwości formalne są bardzo ograniczone i nie wykraczają poza teren stadionu. Oczekiwania wobec nas są większe niż możliwości, a jako Klub i tak na końcu ponosimy straty w każdym wymiarze - czytamy dalej. Cały komunikat można znaleźć na Facebooku stołecznego klubu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Porażające wyznanie gwiazdy TVN wstrząsnęło całym krajem. Przyznała, że jest córką ofiary gwałtu
  2. Uwaga, Santander Bank Polska ostrzega przed oszustami. Pieniądze klientów są zagrożone, ważny szczegół
  3. Koronawirus w kolejnym klubie Ekstraklasy. Aż 19 nowych przypadków, jest wniosek do PZPN
  4. Przerażający upadek reprezentanta Polski. Wywrócił się na głowę w trakcie meczu, wszystko nagrały kamery (FOTO)
  5. Mariusz Pudzianowski przestraszył tysiące Polaków. Przerażające zdjęcie z piłą mechaniczną, "utnę łąpy" (FOTO)
  6. Wjechał w tłum demonstrantów i wysiadł z kijem bejsbolowym
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News