Strajk Kobiet
TOMASZ RADZIK/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 3 Listopada 2020

Były prezes PZPN uderza w Strajk Kobiet. "To grzech"

Strajk Kobiet przetacza się przez kraj w związku z decyzją Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że aborcja eugeniczna jest niezgodna z konstytucją. O protestujących na ulicach polskich miast kobietach postanowił wypowiedzieć się były prezes PZPN. Działacz uważa, że protestujące Polki popełniają grzech i wskazał, o co dokładnie chodzi. 

Strajk Kobiet wywołuje mnóstwo emocji. O sytuacji w Polsce i postawie kobiet wypowiadają się chętnie znani ludzie ze świata mediów, polityki, ale i sportu. Były prezes PZPN w felietonie dla “Super Expressu” stwierdził, że strajkujące Polki popełniają grzech.

Diego Maradona pilnie przewieziony do szpitala. Jego stan nie napawa optymizmemDiego Maradona pilnie przewieziony do szpitala. Jego stan nie napawa optymizmemCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakub Błaszczykowski pławi się w luksusach. Na dom wydał miliony, można się w nim zgubić
  2. Tragiczna, nagła śmierć uwielbianego aktora. Miał zaledwie 30 lat, wstrząsające doniesienia
  3. Mecz reprezentacji Polski odwołany. Stało się, podjęto ostateczną decyzję, fani zdruzgotani


Strajk Kobiet. Były prezes PZPN krytykuje uczestniczki

Od kilku dni na ulicach miast w całej Polsce trwają liczne protesty kobiet, które nie zgadzają się z decyzją Trybunału Konstytucyjnego o zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji. Swoje poparcie dla walczących wyraziło już wielu wybitnych ludzi kultury, mediów i sportu. Są też oczywiście tacy, którzy krytykują Polki i popierają decyzję TK.

W ostatnich dniach głośno było o kolejnych przejawach wsparcia dla protestujących. Otwarcie po stronie kobiet opowiedzieli się m.in. Justyna Kowalczyk, Anna Lewandowska, Tomasz Smokowski, Agnieszka Radwańska i Tymoteusz Puchacz. Decyzję Trybunału Konstytucyjnego poparli natomiast m.in. Marcin Najman i Zofia Klepacka.

Teraz kolejna znana osoba ze świata polskiego sportu postanowiła zabrać głos. Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Michał Listkiewicz wypowiedział się na łamach “Super Expressu”. Działacz skrytykował strajkujące kobiety za niektóre zachowania.

Jak się okazuje, Michał Listkiewicz nie jest przeciwnikiem kobiet i sprawy, za którą walczą, a jedynie niektórych metod, jakich do tego używają. Byłemu prezesowi PZPN nie podoba się wulgarny język, jaki często towarzyszy protestom. Porównał to do zachowania stadionowych kiboli.

Ryan Giggs zatrzymany przez policję. Legenda Manchesteru United została aresztowanaRyan Giggs zatrzymany przez policję. Legenda Manchesteru United została aresztowanaCzytaj dalej


Michałowi Listkiewiczowi nie podoba się sposób, w jaki kobiety protestują

- Oburzałem się zawsze, gdy wulgarni kibice zachęcali kontuzjowanego piłkarza drużyny rywali, by wyp******** z boiska. Po przetaczających się przez kraj antyrządowych demonstracjach wiem, że teza o wyjątkowej wulgarności piłkarskich fanów to mit - pisze Listkiewicz dla “Super Expressu”.

- Młode dziewczęta z dobrych domów bluzgają tak, że niejeden bywalec stadionowego “młyna” by się nie powstydził - dodaje dalej Listkiewicz i zwraca uwagę na fakt, że taka forma komunikacji do niczego nie prowadzi. Wulgaryzmy nie sprawią, że rządzący zmienią decyzję.

Listkiewicz jest zdania, że pośród kolejnych okrzyków w delikatnie mówiąc nieparlamentarnym języku, ginie jakikolwiek merytoryczny przekaz. Taka forma protestów zdecydowanie nie podoba się byłemu sędziemu i działaczowi.

- A zacni profesorowie i artyści usprawiedliwiający to emocjami i frustracją są hipokrytami. Z uczelnianej katedry i teatralnej sceny nigdy by takich słów nie użyli. Degradacja języka ojczystego to grzech, którego skutki będą bardziej dalekosiężne niż jakakolwiek władza czy skierowane przeciwko niej protesty - kończy były szef PZPN.

Źródło: "Super Express"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Mówiła, że dziecko zraniło się w wypadku, ale nie wiedziała, że jest nagrywana. Przerażające zachowanie opiekunki
  2. Niesamowite zjawisko na komecie. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia
  3. Tysiące Polaków w żałobie. Nie żyje prawdziwa ikona polskiego sportu, porażająca wiadomość
  4. TVP Sport przekazało kibicom wspaniałe informacje. Już jutro pokażą mecz, na który czekają tysiące Polaków
  5. Gdy dowiedzieliśmy się, kim był dziadek Agnieszki Radwańskiej, oniemieliśmy. Chodzi o legendę polskiego sportu
  6. Pijany 18-latek bez prawa jazdy zabił w wypadku dwie osoby
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News