Nie żyje trener
Pixabay
Autor Łukasz Kowalski - 6 Listopada 2020

Tragiczna wiadomość obiegła całą Polskę. Nie żyje Wojciech Włodarczyk, jego syn zginął tragiczną śmiercią

Syn Wojciecha Włodarczyka zmarł tragicznie już niemal 30 lat temu. W piątek media w Polsce obiegła wieść o śmierci wybitnego trenera. Szkoleniowiec niemal całą swoją pracę poświęcił na uczczenie śmierć swojego syna. Całe środowisko tenisa w Polsce jest pogrążone w żałobie. Wojciech Włodarczyk miał 69. lat.

Syn wybitnego polskiego trenera Wojciecha Włodarczyka zmarł 28 lat temu. Szkoleniowiec niemal całą swoją karierę poświęcił na uczczenie śmierci swojego utalentowanego dziecka. W piątek media w Polsce obiegła wiadomość o śmierci trenera. Miał 69 lat.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  2. Premier wydał ważny apel, stanowczo przemówił do Polaków. Trudno było ukryć złość
  3. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
Nowa dziewczyna Piotra Żyły zaskakuje. Pokazała zdjęcie, po którym wybuchła burza, Justyna Żyła będzie miała co komentować (FOTO)Nowa dziewczyna Piotra Żyły zaskakuje. Pokazała zdjęcie, po którym wybuchła burza, Justyna Żyła będzie miała co komentować (FOTO)Czytaj dalej

Syn Wojciecha Włodarczyka nie żyje już 28 lat

Włodarczyk bardzo szybko pokazał swój wielki talent do uprawiania sportu. Co ciekawe początkowo nie zajmował się tenisem, ale boksem. Jako zawodnik reprezentował barwy Budowlanych Olsztyn w latach 1965-1972.

Dopiero po zakończeniu kariery boksera zainteresował się tenisem. Swoją karierę poświęcił na szkolenie młodzieży. W 1982 roku został instruktorem tenisa i otrzymał pracę jako trener w Osiedlowym Klubie Agora w Olsztynie.

Włodarczyk od samego początku był bardzo zaangażowany w rozwój tego sportu w regionie. Był jednym z głównych pomysłodawców i konstruktorów kortów tenisowych Skanda na osiedlu Kormoran w Olsztynie.

Były bokser całkowicie zaangażował się w szkolenie tenisa. Jako trener uczył gry dzieci, młodzież, a nawet dorosłych. W 1985 roku na AWF we Wrocławiu obronił uprawnienia instruktora I klasy w tenisie.

Majątek Roberta i Anny Lewandowskich został ujawniony. Kosmiczne pieniądze, kwota rzuca na ziemięMajątek Roberta i Anny Lewandowskich został ujawniony. Kosmiczne pieniądze, kwota rzuca na ziemięCzytaj dalej

Zmarł wybitny polski trener

To właśnie Włodarczyk był pomysłodawcą i koordynatorem wielu turniejów tenisowych w regionie. Niewiele brakowało, a porzuciłby sport w 1992 roku. Wtedy przeżył największą tragedię w swoim życiu.

W 1992 jego syn, jeden z najbardziej obiecujących młodych zawodników Marek Włodarczyk zmarł w wieku 18. lat. Młody polski zawodnik nagle zasłabł podczas treningu biegowego i się przewrócił. Niestety pomoc przybyła za późno.

Wojciech Włodarczyk potrafił przekuć tę wielką tragedię w coś dobrego dla regionu. Od 1993 roku organizowany jest Memoriał Marka Włodarczyka, który jest największą tenisową imprezą w regionie. W 2011 roku turniej wygrał rozpoczynający swoją wielką karierę Jerzy Janowicz.

Tenis w regionie zawdzięcza bardzo dużo Włodarczykowi. Pod jego skrzydłami od 2007 roku są organizowane ITF Men’s Future w Olsztynie i ITF Women’s Circuit w Iławie. Za swoją działalność Został odznaczony przez Polski Związek Tenisowy srebrną i złotą odznaką PZT oraz medalem 90-lecia PZT.

W 2013 roku przeżył kolejną tragedię. Kierowane przez niego auto uderzyło w drzewo, a sam Włodarczyk utknął w zmiażdżonym pojeździe. Początkowe prognozy lekarzy mówiły, że szkoleniowiec do końca życia będzie przykuty do łóżka. Trener jednak zdołał dojść do zdrowia i wrócił do szkolenia dzieci i młodzieży.

Źrodło: sport.wm.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Uwaga, oszuści podszywają się pod Pocztę Polską. Można stracić ogromne pieniądze
  2. Premier podał datę ważnego wydarzenia. Ruszyła kolejna edycja wsparcia finansowego dla miliona Polaków
  3. Siostra Wojciecha Szczęsnego poniosła tragiczną śmierć. Mało kto zna smutną historię, nigdy o niej nie wspominał
  4. Zbigniew Boniek nagle przerwał milczenie po zachorowaniu. Nowe informacje ws. jego stanu zdrowia
  5. Agnieszka Radwańska wznowi swoją karierę? Wszystko przez jeden wpis, fani oszaleli
  6. Doprowadził do wypadku, wyprzedzając na trzeciego. Ucierpiały trzy osoby, jedna nie żyje
  7. IKEA zakazała pracownikom noszenia symboli strajku kobiet? Tak, to prawda

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News