Szkockie kluby
ANDY BUCHANAN/AFP/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 12 Czerwca 2020

Szkocki filantrop James Anderson rozda klubom fortunę, ale nie za nic

James Anderson jest filantropem z Edynburga. Szkot postanowił, że przekaże ogromną kwotę pieniędzy dla piłkarskich drużyn ze swojego kraju, aby pomóc im w czasie pandemii. Anderson stawia tylko jeden warunek, aby każdy klub mógł otrzymać od niego darowiznę.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Niestety, potwierdził się najczarniejszy scenariusz. Nie żyje Jerzy Zarychta, przez lata był idolem wielu Polaków
  2. Miasto wolne od koronawirusa sprzedaje domy za 1 euro. Jest jeden haczyk
Adam Małysz wykonał ważny telefon. Chodzi o przyszłość polskich skoków. Nie było innej możliwościAdam Małysz wykonał ważny telefon. Chodzi o przyszłość polskich skoków. Nie było innej możliwościCzytaj dalej

James Anderson jest w Szkocji bardzo znany z działalności filantropijnej. Wspierał w przeszłości m.in. organizację targów książek oraz festiwale filmowe w Edynburgu. Teraz postanowił pomóc piłkarskim klubom w swoim kraju.

– Nie chodzi nam tylko o pasję na boisku, bo ona jest zawsze i uwielbiam to. W ostatnich kilku latach widziałem na własne oczy, w jakim stopniu kluby mogą wpłynąć na życie ludzi w lokalnych społecznościach. Dlatego cieszę się, że mogę zaoferować wsparcie w tym trudnym momencie – napisał w oświadczeniu darczyńca.

Sensacja z samego rana. Media: Sergio Ramos odchodzi z Realu Madryt. Wiemy, gdzie może zagraćSensacja z samego rana. Media: Sergio Ramos odchodzi z Realu Madryt. Wiemy, gdzie może zagraćCzytaj dalej

Szkocki filantrop szykuje dla klubów fortunę

James Anderson oświadczył, że przeznaczy szkockim klubom aż 3,125 miliona funtów. Z tego 2,1 mln funtów trafi bezpośrednio do zespołów. Każdy z 42 klubów występujących w czterech najwyższych klasach rozgrywkowych, będzie mógł otrzymać grant w wysokości 50 tys. funtów. Filantrop stawia jednak jeden warunek.

Kluby muszą wykazać się współpracą i wsparciem lokalnej społeczności. Pozostałe pieniądze pochłoną natomiast programy społeczne.

Źródło: TVP Sport

ZOBACZ TAKŻE:

  1. W środę Lidl będzie rozdawał słodowy trunek za darmo. Tylko pod jednym warunkiem
  2. Powrót obostrzeń w Polsce? Obywatele wyrazili swoje zdanie
  3. Legendarny polski piłkarz skazany na karę pozbawienia wolności. Oskarżyła go własna żona, aż szczęka opada
  4. FIFA właśnie ogłosiła nowy ranking reprezentacji. Wiemy, które miejsce zajęła Polska
  5. Kiedy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, odebrało nam mowę. Nazwisko budzi wielkie emocje
  6. Wideo - Tragiczny wypadek. Kompletnie pijany kierowca z impetem wjechał w samochód z rodziną. Nastolatka walczy o życie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News