Tosia zdobywa Tatry
BlondasPl Szkoła Wspinaczki Jarka Liwacz/YouTube
Autor Aleksy Kiełbasa - 16 Września 2020

Ależ ona jest odważna. 5-letnia Tosia wspięła się na dwutysięcznik w polskich Tatrach Wysokich (Wideo)

Tatry Wysokie nie są dla wszystkich. Nierzadko można natknąć się na trasę, która przewyższa możliwości podróżnych lub wywołuje strach. Takich problemów nie miała jednak 5-letnia Tosia. Dziewczynka wraz z rodzicami wspięła się na dwutysięcznik wraz ze swoimi rodzicami.

Poruszające słowa córki Jarosława Bieniuka i Anny Przybylskiej. Tak zapamiętała zmarłą mamęPoruszające słowa córki Jarosława Bieniuka i Anny Przybylskiej. Tak zapamiętała zmarłą mamęCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje legendarny polski olimpijczyk. Był autorem spektakularnego rekordu
  2. Dlaczego nie wolno trzymać nóg na desce rozdzielczej? Zdjęcia po wypadku

Jarosław Liwacz jest instruktorem Taternictwa PZA, który wspina się od 1982 roku. Mężczyzna zabrał w miniony weekend swoją żonę oraz córkę 5-letnią Tosię na wspinaczkę w Tatry Wysokie. Celem rodziny Liwaczów był jeden z najpopularniejszych szczytów w Tatrach Wysokich, czyli Mnich. Ten dwutysięcznik, mający dokładnie 2068 metrów wysokości, po raz pierwszy został zdobyty w 1879 lub 1780 roku przez Jana Gwalberta Pawlikowskiego oraz Macieja Sieczkę. Tę datę uważa się za dzień, w którym narodziło się polskie taternictwo. Teraz również i Tosia może pochwalić się zdobyciem szczytu i raczej możemy śmiało powiedzieć, że jest ona najmłodszą zdobywczynią Mnicha, która weszła na niego o własnych siłach.

Była dziewczyna Wojciecha Szczęsnego ma nowego partnera. Bramkarz Juve ma czego żałować? (FOTO)Była dziewczyna Wojciecha Szczęsnego ma nowego partnera. Bramkarz Juve ma czego żałować? (FOTO)Czytaj dalej

Tosia zdobywa Tatry. W wieku 5 lat weszła na szczyt Mnicha

Tosia wraz z rodzicami na szczycie Mnicha stanęła w niedzielę 13 września około godziny 14:00. Dziewczynka wspinała się z pełnym zabezpieczeniem i nieustanną asekuracją taty i mamy. Całą drogą na szczyt zarejestrował Pan Jarek, który podczas najtrudniejszych odcinków instruował córkę, która ani przez chwilę nie narzekała w trakcie wyprawy. Tosia była zadowolona i nie mogła doczekać się bardziej zjazdu ze szczytu niż samego zdobycia dwutysięcznika. Trzeba zdecydowanie docenić odwagę 5-latki, bowiem widoki, jakie zarejestrowała kamera momentami budziły grozę. Niejeden dorosły z pewnością nie dałby rady znieść perspektywy przepaści pod własnymi stopami.

Tosi gorąco gratulujemy odwagi i wytrzymałości, a takim wyczynem dziewczynka zapracowała sobie na ogromne uznanie. Widać, że córka idzie w ślady ojca, który musi z pewnością być z niej bardzo dumny.

Źródła: portaltatrzanski.pl, BlondasPl Szkoła Wspinaczki Jarka Liwacz/YouTube

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Podwyższenie emerytury nie tylko dla emerytów z 1953 r.? Zyskać mogłaby jeszcze większa grupa seniorów
  2. Niemieckiego U-Boota zatopił kaloryfer czy morski potwór? Nieprawdopodobna relacja kapitana
  3. Piłkarz Legii spowodował wypadek samochodowy. Najgorsze nastąpiło dopiero po kolizji
  4. Oficjalnie: reprezentant Polski zmienił klub. Zagra w Anglii u boku prawdziwej legendy
  5. Robert Lewandowski zabrał głos ws. Złotej Piłki. Mówi o końcu kariery
  6. ZUS łączy siły dla polskich dzieci. Mało kto wie co takiego robi instytucja

ORZEŹWIAJĄCA LEMONIADA ARBUZOWA. PYCHA!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News