Weronika Baszak
Instagram/Weronika Baszak
Autor - 5 Lutego 2020

Wielki sukces polskiej tenisistki. Awansowała do ścisłej czołówki

Tenis w Polsce nie jest już tak popularny, jak w czasach występów Agnieszki Radwańskiej. Wydaje się jednak, że widać kandydatki, które mogłyby ją zastąpić. Jedna z nich właśnie awansowała do ścisłej czołówki rankingu.

Tenis kobiet czeka na następczynie Sereny Williams czy Simony Halep. To, co powinno cieszyć polskich sympatyków tej dyscypliny, to fakt, że coraz lepiej spisują się reprezentantki Polski. Magda Linette i Iga Świątek są już w najlepszej pięćdziesiątce rankingu WTA. Ta druga w niedalekiej przyszłości może zrobić furorę, bowiem ma zaledwie 18 lat.

Pojawiła się jeszcze jedna Polka, która bardzo dobrze radzi sobie na międzynarodowych kortach. Ona też w przyszłości może zajść naprawdę daleko.

Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)Krzysztof Piątek strzela po raz pierwszy w Niemczech. Zobacz trafienie Polaka (Wideo)Czytaj dalej

Tenis w Polsce będzie miał następczynię Radwańskiej?

Dzięki swojej fantastycznej grze na Australian Open coraz wyżej w rankingu juniorów jest Weronika Baszak. 17-letnia tenisistka dotarła do finału turnieju w Melbourne juniorek, dzięki czemu awansowała z 44. na 11. pozycję w tym zestawieniu. To wielki sukces zawodniczki, która idzie śladami Świątek. Ona z kolei w 2018 roku wygrała ten turniej.

Baszak, dzięki temu, że awansowała do finału AO (w którym niestety przegrała z Victorią Jimenez Kasintsevą), w kolejnych turniejach powinna być rozstawiona. To doskonała informacja, zwłaszcza że dzięki temu będzie miała większą szansę być wysoko podczas Wimbledonu. Powierzchnia na tamtejszych kortach jest idealna do jej ofensywnego stylu gry.

Tenis w wykonaniu Baszak jest coraz lepszy

- Być może w wielkim finale juniorskiego Australian Open Weronice Baszak zabrakło sił po wyczerpującym meczu półfinałowym, być może czułą też dużą presję. Jej awans do finału odnotować jednak należy jako wielki sukces. Trzymamy kciuki, żeby młoda wrocławianka poszła za ciosem i odnosiła kolejne sukcesy - mówił na łamach Interii Olgierd Kwiatkowski, ekspert od kobiecego tenisa.

Mamy nadzieję, że Baszak w przyszłości będzie prezentowała się co najmniej tak, jak aktualnie Linette i Świątek. Choć wiadomo, że polski tenis potrzebuje kogoś na wzór Radwańskiej, która potrafiła być nawet na drugim miejscu w światowym rankingu.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Fantastyczne wyniki polskich lekkoatletów. Czołówka naszpikowana naszymi zawodnikami
  2. Niesamowity wyczyn Cristiano Ronaldo. Powtórzył legendarne osiągnięcie, co za zawodnik
  3. Puchar Świata. Jest nowa klasyfikacja generalna. Polacy bardzo wysoko
  4. Nowy rekord Polski w skokach narciarskich. Niesamowity skok, ręce składają się do oklasków
  5. Michal Doleżal ogłosił skład Polaków na turniej w Willingen. Spora niespodzianka
  6. Dramat Kubackiego i Stocha. W mediach pojawiły się niepokojące doniesienia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News