Tenis Świątek
screen youtube.com/ Eurosport Polska
Autor Łukasz Kowalski - 11 Października 2020

Iga Świątek absolutną rekordzistką. Polka przebiła największe legendy tenisa

Tenis od soboty ma nową wielką gwiazdę. Iga świątek w finale French Open nie dała żadnych szans triumfatorce tegorocznego Australian Open Sofii Kenin i wygrała w dwóch setach 6:4, 6:1. 19-latka przeszła do historii polskiego sportu. Jako pierwsza zawodniczka z Polski wygrała turniej wielkoszlemowy. Przy okazji pobiła kilka rekordów.

Tenis w Polsce od kilkunastu dni żyje wyczynami Igi Świątek na kortach Rolanda Garrosa. Polka przeszła jak burza przez turniej, pokonując po drodze bardziej doświadczone i utytułowane rywalki. Na jej drodze do zwycięstwa stanęły Polce m.in.: Simona Halep czy Eugenie Bouchard.

1. Iga Świątek poruszyła nas do granic. Tuż po finale Rolanda Garrosa zrobiła coś pięknego, łzy same cisną się do oczu
  2. Nikt Ci nie przypomni, a opłata 125,40 zł jest absolutnie obowiązkowa. Na dodatek w 2021 roku będzie jeszcze wyższa
  3. Iga Świątek rozbiła bank na French Open. Dorobiła się wielkiej fortuny, może zarobić jeszcze więcej
Niebywały nokaut w UFC. Eksperci twierdzą, że to najlepsza akcja w historii (WIDEO)Niebywały nokaut w UFC. Eksperci twierdzą, że to najlepsza akcja w historii (WIDEO)Czytaj dalej

Tenis ma nową gwiazdę w postaci Igi Świątek

W decydującym spotkaniu Świątek stanęła naprzeciwko triumfatorce tegorocznego Australian Open, Sofii Kenin. Polka już od początku meczu narzuciła rywalce swoje warunki gry i pewni wyszła na prowadzenie. Amerykanka zdołała odrobić straty, ale Świątek wytrzymała ciśnienie i ostatecznie to ona wygrała pierwszą partię.

Drugi set co całkowita dominacja Polki. Rywalka w połowie seta skorzystała z pomocy medycznej, ale ta przerwa nie wybiła 19-latki z rytmu. Polka pewnie wygrała drugą partię i zwyciężyła w tegorocznym French Open. Świątek jest pierwszą zawodniczką z Polski, której udało się wygrać turniej wielkoszlemowy.

Świątek przy okazji wygranej pobiła także kilka rekordów. Jako pierwsza zawodniczka od 2007 roku wygrała paryski turniej na kortach Rolanda Garrosa bez straconego choćby jednego seta. Cały świat jest zachwycony wyczynem Polki. Gratulacje Świątek przesłały już legendy tenisa jak Novak Djoković czy Kim Clijsters.

Niesamowity nokaut Mameda Chalidowa. Potężne kopnięcie, rywal bezwładnie padł na matę (WIDEO)Niesamowity nokaut Mameda Chalidowa. Potężne kopnięcie, rywal bezwładnie padł na matę (WIDEO)Czytaj dalej

Rekord Igi Świątek

Skrupulatni statystycy zauważyli jeszcze jeden rekord pobity przez Świątek. Polka jest najniżej sklasyfikowaną zawodniczką WTA od momentu powstania rankingu, która wygrała turniej wielkoszlemowy. 19-latka przed turniejem zajmowała 53. miejsce. Wcześniej ten rekord należał do Jeleny Ostapenko. Łotyszka wygrała French Open w 2017 roku, ale startowała z 47. pozycji w rankingu.

Świątek dzięki zwycięstwu we Francji awansuje na 17. pozycję w rankingu WTA. Wcześniej tylko jedna Polka była sklasyfikowana tak wysoko. Chodzi oczywiście o Agnieszkę Radwańską, która w pewnym momencie była nawet wiceliderką światowych tabel.

5. Justyna Żyła zdradziła swój sekret na chorobę, z którą zmagają się miliony Polaków. Jej przepis to prawdziwa rewelacja (FOTO)
  6. Pamiętacie „Matki, żony i kochanki”? Poruszające słowa Anny Romantowskiej, serialowej Wiktorii, o byłym mężu