Tenis
Facebook Hubert Hurkacz
Autor Piotr Mika - 13 Października 2020

Wspaniałe zwycięstwo Huberta Hurkacza. Polak powstał jak feniks z popiołów, jego akcją zachwyca się cały świat (WIDEO)

Tenis w ostatnich dniach zyskał w Polsce duże zainteresowanie za sprawą sukcesu Igi Świątek, która zwyciężyła w wielkoszlemowym French Open. Nie możemy zapominać jednak o tym, że wśród mężczyzn również mamy bardzo obiecującego zawodnika. Na jednym z turniejów Hubert Hurkacz popisał się niezwykłym hartem ducha i wygrał mecz, mimo niesprzyjających warunków.

Tenis nie jest w naszym kraju niszowym sportem, jednak teraz mówi o nim cała Polska, nie tylko ta jej część zainteresowana na co dzień sportem. Niedługo emocje po zwycięstwie Igi Świątek w Roland Garros zaczną opadać, ale nie oznacza to, że na kolejne emocje będziemy czekać do jej następnego występu. Teraz przypomnieć o sobie postanowił Hubert Hurkacz, który wygrał swój mecz w pierwszej rundzie na turnieju w Kolonii.

1. Gdy dowiedzieliśmy się, kto jest rodziną Agnieszki Radwańskiej, spadliśmy z krzeseł. To legenda polskiego sportu
  2. Już niedługo mieszkańcy bloków mogą przeżyć niemałe zaskoczenie. Budynki przejdą nietypową modernizację
  3. Fatalne wiadomości dla polskich skoczków narciarskich. Usłyszeli już złe wieści, czeka ich trudna walka
Iga Świątek zarobiła prawdziwą fortunę. Od razu wyda kilkaset tysięcy złotych, wiemy na coIga Świątek zarobiła prawdziwą fortunę. Od razu wyda kilkaset tysięcy złotych, wiemy na coCzytaj dalej

Tenis. Hubert Hurkacz wygrywa w niezwykłych okolicznościach

23-latek z Polski z pewnością dużo gorzej wspomina zakończony niedawno Roland Garros. Wobec Hurkacza kibice mieli spore oczekiwania, niestety nasz zawodnik nie dał rady niżej notowanemu Tennysowi Sandgrenowi, który wyeliminował go już w pierwszej rundzie po wyrównanym, pięciosetowym boju.

Polak nie zamierza jednak się załamywać i już startuje w kolejnym turnieju. W pierwszej rundzie turnieju w Kolonii sklasyfikowany na 31. miejscu rankingu ATP Hubert Hurkacz mierzył się z dużo niżej notowanym Markiem Polmansem (ATP 116.). W pierwszym secie nasz reprezentant gładko wygrał 6:2, jednak w drugim pojawiły się problemy.

Hurkacz szybko stracił swoje dwa podania i Polmans prowadził już 5:1. Gdy wydawało się, że 23-latek przegra drugiego seta, ten zaczął odrabiać straty. Ostatecznie Hurkacz do końca seta nie pozwolił Australijczykowi na wygranie żadnego gema i z 1:5 wyszedł na 7:5, wygrywając drugiego seta i cały mecz.

Arkadiusz Milik przerwał milczenie. Polak ujawnia fakty, które kompromitują NapoliArkadiusz Milik przerwał milczenie. Polak ujawnia fakty, które kompromitują NapoliCzytaj dalej

Wideo z niesamowitej akcji dwójki tenisistów obiegło internet

Starcie to obfitowało również w wiele widowiskowych wymian. Jedna z nich szybko trafiła do sieci, podbijając serca kibiców. W drugim secie, przy stanie 5:5, gdy ważyły się losy spotkania Hurkacz i Polmans długo wymieniali piłkę pod siatką. Polak dwukrotnie popisał się niezwykle trudnym uderzeniem z między nóg, tyłem do rywala, to jednak nie zapewniło mu punktu - To miało skończyć się punktem - napisał Polak na Twitterze. Tę akcję trzeba jednak koniecznie obejrzeć!

Po pokonaniu Polmansa Hubert Hurkacz w drugiej rundzie turnieju w Kolonii zmierzy się z Mischą Zverevem - starszym bratem Alexandra Zvereva, czołowego tenisisty światowego rankingu ATP. Starszy z rodzeństwa aktualnie sklasyfikowany jest w trzeciej setce rankingu.

6. Spotkali się tuż po narodzinach. 24 lata później ich losy przez przypadek połączyły się ponownie