Jerzy Janowicz
Instagram
Autor Bartosz Goluch - 25 Lutego 2020

Iga Świątek i Jerzy Janowicz nie dali szans rywalom. Polak serwował jak maszyna, prawdziwy popis

Polski tenis ma za sobą bardzo udany wieczór. Iga Świątek i Jerzy Janowicz pokonali swoich rywali zameldowali się w kolejnych rundach zawodów w Pau oraz Dosze. Szczególną uwagę zwrócił na siebie tenisista z Łodzi, który do rywalizacji powrócił po 26-miesięcznej przerwie.

Iga Świątek podtrzymuje dobrą formę z Australian Open. Polka awansowała do drugiej rundy turnieju w Dosze. W pierwszym meczu pokonała faworyzowaną Chorwatkę Donnę Vekić 6:4, 7:5. Reprezentantka Polski na korcie musiała walczyć nie tylko z rywalką, ale również z sędziami.

Skoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obawSkoki narciarskie zostaną odwołane przez koronawirus? Organizatorzy są pełni obawCzytaj dalej

Tenis. Polacy spisali się na medal

Mecz Igi Świątek był bardzo wymagający i toczył się przy silnym wietrze. W końcówce drugiego seta doszło do kuriozalnej sytuacji. Przy stanie 4:5 dla Vekić, Świątek wygrała pierwszą wymianę, a podczas kolejnej po uderzeniu rywalki piłka zdaniem sędzi wyszła na aut. Chorwatka poprosiła o challenge, który wykazał, że piłka pozostała w korcie. Punkt został jej przyznany, choć powinien zostać powtórzony. Ostatecznie sędzia nie uznał racji Polki. Mimo trudności Świątek pokonała sklasyfikowaną o 17 miejsc w rankingu WTA wyżej Chorwatkę i zameldowała się w kolejnej rundzie. Tam czeka na nią legendarna Swietłana Kuzniecowa.

- Miałam trudną sytuację z sędzią. Myślę, że to mi pomogło, bo tak bardzo się nakręciłam po tamtej akcji i chciałam wygrać, że po kłótni nie przegrałam już gema - tłumaczy Iga Świątek.

Fatalna kontuzja oka polskiej zawodniczki MMA. Lekarze postawili ostateczną diagnozę (WIDEO)Fatalna kontuzja oka polskiej zawodniczki MMA. Lekarze postawili ostateczną diagnozę (WIDEO)Czytaj dalej

Zwycięski powrót Jerzego Janowicza

Trudne spotkanie ma za sobą również Jerzy Janowicz. Polak, który powraca do tenisa po ponad dwuletniej przerwie, pokonał Zdenka Kolara (222. w rankingu ATP) 6:4, 7:5. Uwagę mediów przkuły fantastyczne serwisy Polaka. Janowicz zanotował aż 23 asy serwisowe. Przeciwnikiem naszego tenisisty w kolejnej rundzie turnieju w Pau będzie Francuz Maxime Janvier (173. w rankingu ATP).

4. Stefan Kraft oszukiwał w trakcie konkursu Pucharu Świata? Media publikują kontrowersyjne nagranie (WIDEO)
  5. Szalona radość reprezentacji Polski po wielkim zwycięstwie. Z dumy aż rośnie serce (WIDEO)
  6. Kiwi jest najzdrowszym owocem świata. Zjesz 1 dziennie i zauważysz 9 piorunujących zmian w organizmie