Tenis
instagram.com/katarzynakawapl
Autor Piotr Mika - 26 Września 2020

Polska tenisistka została niesłusznie zdyskwalifikowana. Teraz szuka prawnika, chce wygrać sprawę

Tenis mierzy się dużymi wyzwaniami przy organizacji kolejnych zawodów. Wielu zawodników nie może występować, gdy okaże się, że otrzymają pozytywny wynik na koronawirusa. Niestety nie wszystkie sytuację są jasne i okazuje się, że niesłusznie zdyskwalifikowano m.in. polską tenisistkę. Teraz zamierza ona walczyć z organizatorami wielkoszlemowego Roland Garros.

Tenis tak jak inne dyscypliny mocno odczuł skutki panującej pandemii koronawirusa. Organizatorzy poszczególnych zawodów starają się radzić sobie z tą sytuację, przeprowadzając testy przed każdym turniejem. Niestety, o tym, że nie zawsze dają one prawidłowe wyniki przekonała się polska tenisistka Katarzyna Kawa.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)
  2. Wiek emerytalny do zmiany. Polacy powiedzieli, czego chcą, teraz czas na ruch polityków
  3. "Polski Ken" chciałby walczyć na Fame MMA. "Może niektórym zamknąłbym te piękne buźki"
Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się tak, jak stworzył ją Bóg, oniemiejecie (FOTO)Czytaj dalej

Tenis. Katarzyna Kawa szuka prawnika, chce się odwołać

Niedawno informowaliśmy o tym, że 27-letnia zawodniczka musiała zrezygnować ze startu w eliminacjach Roland Garros, gdy otrzymała pozytywny wynik testu na koronawirusa. Gdy wróciła do kraju, postanowiła przeprowadzić kolejny test, który wykazał, że wcale nie jest chora. Polka nie zgadza się z decyzją organizatorów, że wystarczy jeden pozytywny wynik, aby wykluczyć zawodnika, ponieważ nie są one w stu procentach pewne.

- W związku z tym, że nie byłam przekonana do końca co do skuteczności tego testu, wykonałam w Polsce kolejny test. Okazało się, że jest NEGATYWNY! W ciągu 5 dni 2 z 3 testów są negatywne. Oznacza to, że tak naprawdę jestem zdrowa i zawsze byłam. Testy nie są w 100 procentach wiarygodne, o czym wszyscy wiemy - napisała Katarzyna Kawa na Instagramie. Okazuje się, że Polka zamierza iść dalej i szuka prawnika, który podejmie się tej sprawy.

Z ostatniej chwili: polscy skoczkowie wycofani z konkursu. Decyzja była natychmiastowaZ ostatniej chwili: polscy skoczkowie wycofani z konkursu. Decyzja była natychmiastowaCzytaj dalej

Katarzyna Kawa zamierza walczyć o sprawiedliwość

W rozmowie ze Sport.pl Katarzyna Kawa zdradziła, że będzie szukała sposobu na odwołanie. Jest ona w stałym kontakcie z trenerem innego zawodnika, który również został wykluczony, choć ten przypadek jest inny, a błędny test dotyczył właśnie trenera.

- W ciągu 21 dni od momentu dyskwalifikacji przysługuje możliwość odwołania do Trybunału Arbitrażowego do spraw Sportu w Lozannie. Dzumhur zbiera trenerów i zawodników, którzy także mieli przeciwciała, a wyszedł im wynik pozytywny - tłumaczy Katarzyna Kawa w rozmowie z Dominikiem Senkowskim - Takich przypadków jest kilka. Mnie to jednak nie dotyczy, aczkolwiek szukam prawnika, który podjąłby się tematu i znalazł szansę na jakiekolwiek odwołanie. Zostałam poszkodowana nie z mojej winy - mówi otwarcie tenisistka.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Nietrzeźwy kierowca cysterny doprowadził do gigantycznej eksplozji kilkudziesięciu tysięcy litrów paliwa
  2. Ogromne zmiany w dowodach osobistych dotkną wszystkich Polaków. Nowa technologia zmieni wszystko. Znamy datę
  3. Robert Lewandowski się wygadał. Ujawnił tajemnicę Bayernu Monachium, wszystko wyszło na jaw
  4. Wielkie zmiany w tegorocznym Turnieju Czterech Skoczni. Jedna z nich wyjątkowo zasmuci polskich kibiców
  5. Aż trudno uwierzyć, czym zajmuje się mama Anny Lewandowskiej. Jest doskonale znana wielu Polakom
  6. Pola Raksa gwiazdą “Czterej pancerni i pies”. Tak dzisiaj wygląda gwiazda serialu

OBŁĘDNIE SMACZNE I PROSTE KOTLECIKI Z KURCZAKA - PYCHA

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News