Tomasz Hajto
SEBASTIAN KUCZYNSKI/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Grudnia 2020

Tomasz Hajto wspomina mecz przeciwko Robertowi Lewandowskiemu. Nie obyło się bez przechwałek

Tomasz Hajto postanowił wypowiedzieć się na temat nagrody, jaką Robert Lewandowski otrzymał w czwartek od FIFA. Napastnik Bayernu Monachium został wybrany najlepszym piłkarzem roku 2020. Popularny “Gianni” cofnął się do czasów, gdy sam jeszcze biegał po boiskach i miał okazję rywalizować z Lewandowskim. 

  • Tomasz Hajto wypowiedział się na temat nagrody FIFA dla Roberta Lewandowskiego
  • Napastnik Bayernu Monachium został wybrany najlepszym piłkarzem roku na świecie
  • Ekspert telewizji Polsat przytoczył historię opisującą, jak sam grał przeciwko Lewandowskiemu

Tomasz Hajto podczas niedzielnego programu “Cafe Futbol” opowiedział o czasach, gdy na boiskach Ekstraklasy miał okazję rywalizować z Robertem Lewandowskim. Ekspert Polsatu zdradził, co myślał o wówczas młodym zawodniku i pochwalił się, że w bezpośrednich pojedynkach ten nie dawał sobie z nim rady.

Tomasz Hajto o nagrodzie dla Roberta Lewandowskiego

W miniony czwartek odbyła się gala FIFA The Best, podczas które poznaliśmy wyniki plebiscytu na najlepszego piłkarza świata. Zdecydowaną większością głosów wygrał Robert Lewandowski. Polak zasłużył na ten tytuł jak nikt inny.

W ciągu ostatnich kilku miesięcy Lewandowski wygrał z Bayernem Monachium wszystko, co tylko można było wygrać. Polak triumfował w Bundeslidze, Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów oraz został najlepszym strzelcem wszystkich rozgrywek. Później do kolekcji dołożył też Superpuchar Europy oraz Superpuchar Niemiec.

Klasę napastnika “Die Roten” docenił podczas niedzielnego programu “Cafe Futbol” Tomasz Hajto. Stały ekspert Polsatu zwrócił uwagę na fakt, że wyróżnienie to jest podwójnie wyjątkowe, gdyż wcześniej żaden Polak nie został wybrany najlepszym piłkarzem świata.

Znamy skład reprezentacji Polski na Turniej Czterech Skoczni. Wielki powrót do kadry AZnamy skład reprezentacji Polski na Turniej Czterech Skoczni. Wielki powrót do kadry ACzytaj dalej

- Miło, że wygrał. Tym bardziej, że to pierwszy Polak. Niesamowite wyróżnienie. Na pewno na to zasłużył - stwierdził krótko Hajto. Były piłkarz wrócił też do czasu, gdy Lewandowskim interesował się Real Madryt, a Bayernowi nie układała się gra pod rządami Niko Kovaca.

- To pokazuje, że decyzja o pozostaniu w Bayernie za czasów Kovaca była słuszna. Dobrze, że nie poszedł do Realu Madryt, bo "Królewscy" są w kryzysie i tam nie zdobyłby tej nagrody. Liga niemiecka najlepiej radzi sobie z pandemią. Dlatego też Bayern wygrał Ligę Mistrzów. Fizycznie rewelacyjnie dali sobie radę - stwierdził popularny “Gianni”.

Hajto opowiedział jak zagrał kilka lat temu przeciwko Robertowi Lewandowskiemu

Tomasz Hajto zdradził także, że miał okazję grać przeciwko Robertowi Lewandowskiemu jeszcze w czasach, gdy ten był piłkarzem Lecha Poznań. Hajto zbliżał się wówczas do końca kariery, ale nadal zaliczał się do czołowych obrońców Ekstraklasy. Komentator Polsatu przyznał, że radził sobie z zatrzymaniem młodego wówczas napastnika “Kolejorza”.

- Grałem przeciwko niemu dwa razy, gdy byłem w ŁKS-ie i bodajże w Górniku Zabrze. Trener Smuda, który wtedy prowadził Lecha, pokrzykiwał do niego, żeby nie bał się grać. Mówiłem do siebie: "Czego on chce szukać w Niemczech, skoro nie radzi sobie z 36-letnim obrońcą, który najlepsze lata ma za sobą i opuścił Bundesligę - powiedział Hajto.

Źródło: "Cafe Futbol"

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

d

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News