Sąd rejonowy dla Warszawy Żoliborza
bip.warszawa.so.gov.pl
Autor Aleksy Kiełbasa - 27 Października 2020

Sąd ogłosił wyrok w sprawie słynnego polskiego komentatora. Nagły zwrot akcji i wielkie odszkodowanie

Tomasz Zimoch przez niespełna 40 lat był dziennikarzem i komentatorem Polskiego Radia. Jednak w 2016 roku na skutek swoich krytycznych wypowiedzi odnośnie do Trybunału Konstytucyjnego został zawieszony w swoich obowiązkach. Słynny komentator zdecydował się zatem rozwiązać umowę z pracodawcą, za co został pozwany przez „PR”. Zimoch nie pozostał dłużny stacji i sam wytoczył proces. Sąd teraz wydał w tej sprawie wyrok.

Tomasz Zimoch pracę w Polskim Radiu rozpoczął w 1978 r. Jego głos zna chyba każdy fan sportu. Jego komentarz charakteryzuje się dużym nacechowaniem emocjonalnym, dzięki czemu odbiorcy mogli wczuć się w atmosferę wydarzenia sportowego.

Zimoch relacjonował na antenie „PR” mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej, Ekstraklasy, a także najważniejsze imprezy takie jak Igrzyska Olimpijskie. W 2009 roku otrzymał Złoty Mikrofon, czyli nagrodę za wiedzę i emocje, które pozwalają zobaczyć w radiu świat sportu.

Jednak w 2016 roku Tomasz Zimnoch wypowiedział się na temat Trybunału Konstytucyjnego, co spowodowało jego zawieszenie w pracy przez władze „PR”. W związku z tym dziennikarz wypowiedział swoją umowę i zaczęły się procesy.

Były menadżer Roberta Lewandowskiego zatrzymany. Miał szantażować piłkarza, dziś usłyszy zarzutyByły menadżer Roberta Lewandowskiego zatrzymany. Miał szantażować piłkarza, dziś usłyszy zarzutyCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Jakub Błaszczykowski czaruje jak za najlepszych lat. Co za bramka w Ekstraklasie, ręce składają się do oklasków (WIDEO)
  2. Z ostatniej chwili: Decyzja właśnie zapadła. Premier przekazał wiadomości dot. wszystkich Polaków
  3. Kamil Stoch grzmi przed nowym sezonem Pucharu Świata. "Cel uświęca środki", może zostać najlepszym w historii

Polskie Radio pozwało Tomasza Zimocha. Ten nie pozostał mu dłużny

Tomasz Zimoch został zawieszony w pracy dziennikarza i komentatora Polskiego Radia. W związku z tym postanowił wypowiedzieć swoją umowę z publiczną stacją.

Jednak „PR” postanowiło pozwać Zimocha do sądu. Za co? Za nieuzasadnione rozwiązanie umowy z radiem przez komentatora, bowiem tak jego decyzja została odebrana przez „PR” - informuje WP.

Tomasz Zimoch postanowił odpowiedzieć na ten proces swoim pozwem wymierzonym przeciwko radiu, w którym domagał się oddalenia powództwa i przyznania mu odszkodowania. Sąd ogłosił teraz wyrok w tej sprawie.

Przed chwilą klub przekazał tragiczną wiadomość, nie żyje młody zawodnik. Ogromna rozpacz i żalPrzed chwilą klub przekazał tragiczną wiadomość, nie żyje młody zawodnik. Ogromna rozpacz i żalCzytaj dalej

Tomasz Zimnoch wygrał z „PR”. Dostanie sowite odszkodowanie

Tomasz Zimoch wygrał sprawę z Polskim Radiem. Sąd Rejonowy dla Warszawy Żoliborz zdecydował, że dziennikarz miał powody, aby rozwiązać umowę z pracodawcą, gdyż uniemożliwiano mu wykonywanie służbowych obowiązków.

Sąd przyznał Zimochowi odszkodowanie w wysokości 30 tysięcy złotych, a zatem dokładnie tyle, ile ten zażądał.

Wyrok jedna nie jest prawomocny. Dlatego „Polskie Radio” może się od niego odwołać do sądu wyższej instancji.

Źródło: WP

ZOBACZ TAKŻE:

  1. "Kobieta, która potrafi zabić dziecko w łonie, na pewno może patrzeć na jego śmierć". Skandaliczne słowa b. polityk
  2. W tym roku zamiast Black Friday będzie Black November? Interesujący pomysł sklepów
  3. Justyna Żyła znów zaskoczyła całą Polskę. Nie będzie już więcej kontrowersji? Piotr Żyła i tysiące Polaków odetchną z ulgą
  4. Kapitalny gol reprezentanta Polski. Huknął jak z armaty, Polak bohaterem, Jerzy Brzęczek da mu więcej szans?
  5. Genialny Robert Lewandowski. Znowu dominował, Eintracht na kolanach, trzy bramki Polaka
  6. Trzech mężczyzn pchało VW Golfa na autostradzie. Zachowanie ich kolegi było kuriozalne - Wideo
  7. Gates studzi wszelki optymizm. Bardzo zła prognoza na 2021 r.

Test maseczek ochronnych - który rodzaj jest najskuteczniejszy?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News