Tour de Pologne wypadek
SZYMON GRUCHALSKI/AFP/East News
Autor Łukasz Kowalski - 6 Sierpnia 2020

Sprawca tragicznego wypadku na Tour de Pologne zabrał głos. Jego słowa łamią serce

Tour de Pologne w środę rozpoczęło swoją 77. edycję. W tym roku jest to wyścig wyjątkowo pechowy dla organizatorów i kibiców. Na finiszu pierwszego etapu doszło do dramatycznego wypadku, w wyniku którego Fabio Jakobsen wylądował w szpitalu. Lekarze walczą o życie zawodnika, a sprawca wypadku przerwał milczenie i zabrał głos.

Tour de Pologne w tym roku jest wyjątkowo pechowe dla organizatorów. Z powodu epidemii koronawirusa wyścig mógł nie dojść do skutku. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i polski wyścig jest pierwszym z serii UCI World Tour, który nie został przeniesiony, ani odwołany.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz przekroczyła kolejną granicę. Pokazała się bez ubrań przed tysiącami Polaków, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  2. Poważny problem z turystami na Śnieżce. Władze apelują. Sytuacja coraz bardziej wymyka się spod kontroli
Gdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawyGdy wyszło na jaw, z kim spokrewniony jest Kamil Stoch, odebrało nam mowę. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawyCzytaj dalej

Tour de Pologne rozpoczął się od dramatycznego wypadku

Na dzień przed rozpoczęciem wyścigu Polski Związek Kolarski przekazał kibicom dramatyczne wiadomości. W wieku 81 lat zmarł wieloletni sędzia kolarski Janusz Stejblis, który od lat był związany z Tour de Pologne. Był sędzią koordynatorem w najbardziej prestiżowym polskim wyścigu.

W środę 5 sierpnia rozpoczął się pierwszy etap wyścigu, który ma potrwać do niedzieli. Kolarze ruszyli ze Stadionu Śląskiego w Chorzowie i po prezjechaniu 195 kilometrów mieli się stawić na mecie w Katowicach. Na ostatnich metrach doszło do tragicznego wypadku, w którym poszkodowanych zostało wielu kolarzy.

Na ostatnich metrach przed metą Dylan Groenewegen zajechał drogę swojemu rodakowi Fabio Jakobsenowi. 23-letni kolarz został zepchnięty z trasy i uderzył w barierki. Został od razu przetransportowany do szpitala, gdzie lekarze rozpoczęli walkę o jego życie. Jakobsen przeszedł pięciogodzinną operację, a lekarze wprowadzili go w stan śpiączki farmakologicznej.

Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasowąLekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasowąCzytaj dalej

Sprawca kraksy zabrał głos

Po tych wydarzeniach Groenewegen został najpierw wymazany z listy zawodników 1. etapu Tour de Pologne, a po kilku godzinach podjęto decyzję o dyskwalifikacji holenderskiego kolarza. 27-letni kolarz w czwartek odniósł się do wydarzeń z finiszu 1. etapu 77. edycji Tor de Pologne.

- Nienawidzę tego, co stało się wczoraj. Nie mogę znaleźć słów, żeby opisać, jak mi przykro z powodu Fabia i innych, którzy upadli lub zostali ranni. W tej chwili zdrowie Fabio jest najważniejsze. Ciągle o nim myślę - napisał Groenewegen na swoim koncie na Twitterze.

We wtorek ruszył drugi etap 77. edycji Tour de Pologne. Kolarze mają do przejechania 151,5 kilometra na trasie z Opola do Zabrza. Po pierwszym etapie koszulka lidera została przyznana Jakobsenowi. Najlepszy z Polaków Kamil Małecki z grypy CCC jest trzeci.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe tablice rejestracyjne od połowy lipca. Wprowadzili je w jednym celu
  2. Polska kolonia na Marsie? Chińczycy pieją z zachwytu
  3. Lekarze długo walczyli o życie Fabio Jakobsena. Z samego rana na Tour de Pologne zwołano pilną konferencję prasową
  4. Polski sport w żałobie. Z samego rana dowiedzieliśmy się o śmierci legendy, dawnego selekcjonera
  5. Zatrważające wiadomości potwierdziły się. Koronawirus w reprezentacji Polski, ośrodek został zamknięty
  6. Dziwne oznaczenia na radiowozach - Co oznaczają? Bardzo ważne

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News