Tour de Pologne
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 10 Sierpnia 2020

Fatalny wypadek i reanimacja na trasie Tour de Pologne. Znamy najnowsze informacje o stanie zdrowia poszkodowanego

Tour de Pologne 2020 przeszło już do historii. W tym roku ważniejsze niż sportowa rywalizacja było to, czy Fabio Jakobsen, Holenderski kolarz, który uległ poważnemu wypadkowi już podczas pierwszego etapu wyścigu, dojdzie do zdrowia. Zawodnik niemal stracił życie po tym, gdy został zepchnięty przez rywala z trasy i z ogromną siłą uderzył w barierki okalające trasę. Najnowsze informacje o stanie zdrowia ciężko rannego podał dyrektor wyścigu Czesław Lang. 

Tour de Pologne już za nami. Rywalizacja w najsłynniejszym wyścigu kolarskim w Polsce przebiegała w tym roku w cieniu tragedii, do jakiej doszło już na pierwszym etapie. W wypadku poważnie ucierpiał Fabio Jakobsen, a cała Polska z zaniepokojeniem śledziła informacje o stanie zdrowia rannego. Wiemy, jak czuje się zawodnik.

Tomasz Hajto po raz kolejny zbłaźnił się na wizji. Tym razem przekroczył już wszelkie granice absurdu (WIDEO)Tomasz Hajto po raz kolejny zbłaźnił się na wizji. Tym razem przekroczył już wszelkie granice absurdu (WIDEO)Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Justyna Żyła gra na nerwach Piotrowi Żyle? Została przyłapana z mężczyzną, teraz odpowiedziała na pytanie, czy jest w związku
  2. Wypadek samolotu na lotnisku w dużym polskim mieście. Są poszkodowani. Trwa akcja


Tour de Pologne zakończyło się w cieniu tragedii

Najbardziej prestiżowy wyścig kolarski w Polsce już za nami. Niestety w tym roku święto sportu zostało zepsute przez tragiczny wypadek Fabio Jakobsena, do jakiego doszło na finiszu pierwszego etapu, rozgrywanego ze Stadionu Śląskiego do Katowic. Holenderski zawodnik został brutalnie zepchnięty z trasy przez swojego rodaka Dylana Groenewegena. Jakobsen z ogromną siłą uderzył w okalające trasę wyścigu barierki.

23-latek doznał poważnych obrażeń twarzo-czaszki. Ratownicy i lekarze ze szpitala w Sosnowcu, gdzie trafił poszkodowany, długo walczyli o uratowanie życia kolarza. Ostatecznie po długiej operacji udało się. Stan zawodnika jednak nadal określano jako ciężki. Od tragicznego zdarzenia minęło już kilka dni, a my poznaliśmy kolejne szczegóły na temat stanu zdrowia Fabio Jakobsena.

Były trener Adama Małysza oskarżył publicznie naszego mistrza. Zarzucił mu chciwość i oszustwo, padły mocne słowaByły trener Adama Małysza oskarżył publicznie naszego mistrza. Zarzucił mu chciwość i oszustwo, padły mocne słowaCzytaj dalej


Nowe informacje na temat stanu zdrowia Fabio Jakobsena

Przekazał je dyrektor wyścigu Tour de Pologne Czesław Lang. Na szczęście pojawiły się w końcu optymistyczne informacja na temat stanou zdrowia kolarza, który jest już przytomny i powoli wraca do zdrowia.

- Fabio jest już w stanie wziąć do ręki telefon, napisać SMS-a. Kontaktuje coraz lepiej. Jest z nim psycholog, więc wraca bardzo szybko do zdrowia. Myślę, że niedługo będzie mógł wyjść ze szpitala i pomału wracać do normalnego funkcjonowania - powiedział Czesław Lang.

Źródło: Super Express

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już wszystko jasne, sąd zdecydował. Kara za brak maseczki niezgodna z konstytucją, można jej uniknąć
  2. Podziemne gniazdo os zalane wrzącym aluminium. Fascynujące nagranie
  3. Anna Lewandowska zdradziła swój sekret na udane śniadanie. Rewelacyjny, prosty i zdrowy przepis, pokocha go każda Polka
  4. Nie żyje znany sportowiec. Odnosił sukcesy w Pucharze Europy, polscy kibice doskonale go pamiętają
  5. Wisła Kraków potwierdza wielki transfer. Dołączy do nich wielka gwiazda, oficjalny komunikat klubu
  6. Koszmarny wypadek z udziałem nastolatka. Kompletnie pijany kierowca potrącił go na oczach jego matki

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News