transfer
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 2 Października 2020

Legia sprzedaje swoją młodą gwiazdę. Kasę klubu zasilą wielkie pieniądze, transfer na ostatniej prostej

Transfer jednego z najlepszych młodych polskich zawodników wydaje się być już bardzo blisko zrealizowania. Jak podaje portal meczyki.pl trwają bardzo zaawansowane rozmowy i jeśli zakończą się powodzeniem, to Legia zarobi bardzo duże pieniądze. Jest to niezbędne, aby stołeczny klub zrekompensował sobie brak awansu do fazy grupowej Ligi Europy.

Transfer jednego z najlepszych młodych zawodników Legii Warszawa, Michała Karbownika, wydawał się w ostatnich dniach coraz bardziej oddalać. W swojej drużynie widział go Czesław Michniewicz, a władze klubu wciąż liczyły na awans do fazy grupowej Ligi Europy. Niestety jego brak spowodował, że stołeczny klub potrzebuje poszukać innych wpływów finansowych.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Polskie media podały sensacyjną informację. Robert Lewandowski wybrany najlepszym na świecie, pękamy z dumy
  2. Waloryzacja 2021. Podwyżki jednak inne niż zakładano
  3. Nowy gwiazdor Liverpoolu zarażony koronawirusem. Ogromny pech, czeka go dłuższa przerwa
Groźny wypadek Bartosza Zmarzlika. Wiemy, w jakim stanie jest król polskiego żużla (WIDEO)Groźny wypadek Bartosza Zmarzlika. Wiemy, w jakim stanie jest król polskiego żużla (WIDEO)Czytaj dalej

Transfer Michała Karbownika na ostatniej prostej

Sytuacja finansowa Legii Warszawa zmusiła ją do poszukania innych możliwości zwiększenia zarobków klubu, niż te wynikające z premii za udział w europejskich pucharach. Najprostszą drogą jest oczywiście sprzedaż zawodników. Jednym z piłkarzy, który może odejść i zasilić klubową kasę jest oczywiści Michał Karbownik.

Jak informuje Tomasz Włodarczyk z portalu meczyki.pl 19-letni piłkarz nie trafi do Napoli, z którym był łączony wcześniej, a do innego włoskiego klubu, Parmy. Negocjacje pomiędzy klubami miały przyspieszyć w piątek po południu i według Włodarczyka jest już blisko porozumienia.

Tragedia polskich himalaistów. Dramatyczna akcja ratunkowa, jedna osoba nie żyje, los reszty wciąż nieznanyTragedia polskich himalaistów. Dramatyczna akcja ratunkowa, jedna osoba nie żyje, los reszty wciąż nieznanyCzytaj dalej

Rekordu transferowego raczej nie będzie

Okazuje się jednak, że Legia Warszawa nie zarobi na Michale Karbowniku nie zarobi kwoty, o której jeszcze niedawno mówiło się w mediach. Początkowo było to nawet 10 mln euro, jednak później najbardziej realna wydawała się ta wynosząca 8-8,5 mln euro.

Teraz portal meczyki.pl informuje, że Parma zaproponowała 5,5 mln euro, a kluby mają wynegocjować jeszcze ewentualne bonusy. Przypomnijmy, że aktualny rekord polskiej Ekstraklasy został pobity zimą sezonu 19/20, gdy Radosław Majecki odszedł z Legii Warszawa do AS Monaco za 7 mln euro.

Źródło: meczyki.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kolejny wypadek na zakręcie mistrzów. Wideo
  2. Mieszkańcy USA przecierają oczy ze zdumienia. Jest wielkości dłoni i spadło z nieba
  3. Jerzy Brzęczek skarży się na Roberta Lewandowskiego. "Wszyscy na mnie patrzyli"
  4. Arkadiusz Milik może trafić do finalisty Ligi Mistrzów. Nagły zwrot w sprawie Polaka
  5. Wybrano nowego polityka, który będzie kierował polskim sportem. Kibice aż złapali się za głowy
  6. Niektórzy z nas mają "złotą krew" lub dodatkowe żebro. Jakie jeszcze cechy niezwykle rzadko występują u ludzi?

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News