Transfer Parzyszek
screen youtube.com/PiastGliwiceTV
Autor Łukasz Kowalski - 6 Października 2020

Polski piłkarz żałuje transferu do Włoch? "Tak ciężko w Polsce nie trenowałem, myślałem, że zemdleję"

Transfer piłkarza z polskiej ligi do zagranicznego klubu zawsze wiąże się z porównaniami, przede wszystkim intensywności gry w Ekstraklasie i na Zachodzie Europy. Ostatnio na poważną krytykę pod adresem swojego byłego klubu zdecydował się napastnik, który jeszcze niedawno występował na polskich boiskach.

Transfer polskiego piłkarza do zagranicznego klubu w większości przypadków wiąże się z poważnymi obawami. Głównie związane są one z przygotowaniem taktycznym oraz fizycznym. Często po przenosinach do zachodniego klubu zawodnicy stwierdzają, że na Zachodzie Europy trenuje się zdecydowanie ciężej.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  2. Odbierzesz telefon, powiesz jedno konkretne słowo i będzie po Tobie. Oszuści nie mają litości
  3. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
Nieprawdopodobny sukces Igi Świątek. Przegoniła Radwańską, zmiażdżyła rywalkę w ćwierćfinaleNieprawdopodobny sukces Igi Świątek. Przegoniła Radwańską, zmiażdżyła rywalkę w ćwierćfinaleCzytaj dalej

Transfery polskich zawodników do zagranicznych lig powodują porównania

W ostatnich dniach okna transferowego z Piasta Gliwice do włoskiego Frosinone przeszedł Piotr Parzyszek. Polski napastnik udzielił ostatnio długiego wywiadu "Przeglądowi Sportowemu", w którym zdecydował się opowiedzieć o pierwszych dniach spędzonych w drużynie z zaplecza Serie A.

Polski napastnik, które ostatnie dwa lata spędził w Piaście Gliwice, zdecydował się na porównanie treningów drużyny Waldemara Fornalika z jego nowym klubem. Zdaniem Parzyszka poziom przygotowania taktycznego i fizycznego we Włoszech, nawet na zapleczu Serie A jest zdecydowanie wyższy niż w Polsce.

- Mieliśmy odprawę taktyczną przed meczem, ale więcej na ten temat jeszcze nie mogę powiedzieć. Na razie wiem, że Włosi ogromną wagę przywiązują do przygotowania fizycznego, stąd tyle zajęć biegowych: i z piłką, i bez. Dużo czasu spędzamy też na siłowni. Po normalnym treningu miałem indywidualny: najpierw przez 10 minut interwały na rowerku stacjonarnym, potem przez kwadrans interwały na bieżni, następnie godzina na siłowni, po niej jeszcze sprinty ze zmianą kierunku, 6 minut po 30 sekund. Na koniec tego maratonu o mały włos nie zemdlałem. - opowiedział Parzyszek Izabeli Koprowiak.

Na jaw wyszło, jaki majątek ma Anna Lewandowska. Ewa Chodakowska będzie wściekła, może pomarzyć o takim bogactwieNa jaw wyszło, jaki majątek ma Anna Lewandowska. Ewa Chodakowska będzie wściekła, może pomarzyć o takim bogactwieCzytaj dalej

Polski napastnik bezlitosny dla byłego klubu

Polski napastnik odpowiedział także na pytanie o zarzuty do polskich piłkarzy, o których mówi się, że są za słabi na występy w zagranicznych ligach. Parzyszek swoją wypowiedzią wbił szpilkę swojemu poprzedniemu trenerowi Waldemarowi Fornalikowi.

- [...] Nie chcę źle mówić o tym, co było w Piaście. Ale w pierwszym tygodniu biegałem na treningach Frosinone więcej niż przez dwa lata na treningach w Gliwicach.To jest najprostsze. Najłatwiej powiedzieć, że zawodnik jest za słaby, a nie że został za słabo przygotowany, że jest ofiarą podejścia poprzedniego trenera. Kiedy się osiąga z klubem sukces, to wiadomo, że nikt nie narzeka. Ale gdy piłkarz odchodzi i zderza się w innych krajach z rzeczywistością, to dostrzega, że coś było nie tak. - opowiedział "Przeglądowi Sportowemu" napastnik.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wideo - Przerażający wypadek. Motocyklista z ogromną siłą uderzył w samochód osobowy
  2. Naukowcy przecierali oczy ze zdumienia. Niezwykłe odkrycie dotyczące Księżyca
  3. Tragiczne wiadomości o nagłej śmierci. Polacy pogrążeni w żałobie, odeszła prawdziwa legenda
  4. Manchester United podpisał kontrakt z wielką gwiazdą. Kibice go pokochają, ma wyciągnąć zespół z kryzysu
  5. Kibice nie mogli uwierzyć własnym oczom. Na trening reprezentacji Polski wyszło tylko dziewięciu piłkarzy, co z resztą?
  6. Pan młody wybiegł z własnego wesela. Gdy goście poznali powód ucieczki, osłupieli ze zdumienia

11 powodów dlaczego warto adoptować psa ze schroniska

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News