Transfery Radomiak Radom
Radomiak Radom
Autor Piotr Bernaciak - 8 Stycznia 2020

Transfery. Z siódmej ligi na zaplecze Ekstraklasy. Niesamowity transfer polskiego klubu

Transfery do I ligi cieszą się sporym zainteresowaniem. Jeden z nich wygląda naprawdę wyjątkowo w związku z ligi, z której piłkarz przenosi się na zaplecze Ekstraklasy. Tego typu przenosiny nie zdarzają się zbyt często.

Transfery piłkarzy do I ligi są w tym okresie roku potwierdzane niemalże każdego dnia. Codziennie na zaplecze Ekstraklasy trafiają ciekawi zawodnicy, jednak do końca okna transferowego trudno będzie przebić przenosiny, do których doszło dzisiaj. Radomiak Radom oficjalnie potwierdził, że wzmocnił się zawodnikiem z A klasy, czyli z polskiego siódmego poziomu rozgrywkowego.

Oficjalnie potwierdzono, że piłkarzem Radomiaka Radom został Fundambu Merveille, dotychczas piłkarz siódmoligowego KTS Weszło. Zawodnik z Demokratycznej Republiki Kongo grał w warszawskim zespole przez ostatni rok, gdy zdążył zaimponować kibicom oraz skautom. W przeszłości dostawał on zaproszenia na testy nawet z klubów z Ekstraklasy, co świadczy o jego talencie.

Córka Adama Małysza wygląda wprost nieziemsko. Wyrosła na prawdziwie piękną kobietę (FOTO)Córka Adama Małysza wygląda wprost nieziemsko. Wyrosła na prawdziwie piękną kobietę (FOTO)Czytaj dalej

Transfery. Radomiak Radom ogłosił ciekawe wzmocnienie

Co ciekawe, w tym wypadku Radomiak Radom zapewnił sobie usługi wyjątkowego zawodnika. Fundambu Merveille dopiero rok temu trafił do Polski, wcześniej występując tylko w lokalnych ligach w swojej ojczyźnie. To jego pierwsze przetarcie z profesjonalnym sportem i zawodowym klubem. KTS Weszło co prawda występuje w niskich ligach, jednak panują w nim warunki niemalże ekstraklasowe.

Dla Fundambu Merveille'a będzie to pierwsze zetknięcie z profesjonalnym futbolu na wysokim szczeblu. W poprzednich miesiącach pokazywał on w barwach KTS Weszło, że dysponuje niesamowitymi umiejętnościami, pozostaje tylko pytanie, czy zdoła pokazać je na znacznie wyższym poziomie w rywalizacji z piłkarzami, którzy w profesjonalnym futbolu funkcjonują od kilku lub kilkunastu lat.

Transfery do I ligi cieszą się zainteresowaniem

Warto dodać, że Fundambu Merveille został jedynie wypożyczony z KTS Weszło do Radomiaka Radom. Takie transfery nie zdarzają się zbyt często, jednak w tym wypadku może to być okazja do tego, by polscy kibice poznali kolejną wielką gwiazdę.

(fot. Radomiak Radom)

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Pikantne nagranie pogrążyło trenera znanego klubu. Został zawieszony przez obrzydliwy filmik
  2. Piłkarze znanego polskiego klubu ustawiali własne mecze? PZPN rozpoczął dochodzenie, sprawa jest bardzo poważna
  3. Legendarny piłkarz zaatakowany pod własnym domem. Bandyci spalili mu samochód, został postrzelony
  4. Włosi podali informacje na temat przyszłości Krzysztofa Piątka. "To nieuniknione"
  5. Legendarny polski klub na skraju przepaści. Pojawiła się ostatnia nadzieja
  6. Fanki zamurowało, Justyna Żyła przyznała się do sztucznego poprawienia swojej urody. Do sieci wyciekły zdjęcia "przed" i "po"
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News