Izz al-Din Bahader
Youtube
Autor - 22 Stycznia 2020

Ten transfer przejdzie do historii. 75-latek podpisał swoją pierwszą umowę

Transfery w tym wieku nie są codziennością, ale na pewno ten przejdzie do historii. Jak się okazało, piłkarz w wieku 75 lat podpisał swoją pierwszą umowę. Dzięki temu zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa.

Transfery w zimowym oknie na razie nie są tak emocjonujące, jak moglibyśmy przypuszczać. Z całą pewnością najbardziej nietypowy jest ten, który miał miejsce w Egipcie. 75-letni Izz al-Din Bahader związał się z trzecioligowym klubem z Gizy.

Polskie siatkarki powalczą o awans. Pierwsza taka szansa od latPolskie siatkarki powalczą o awans. Pierwsza taka szansa od latCzytaj dalej

Transfery w tym wieku nie są codziennością

Ten zawodnik związał się z tą drużyną już 6 października zeszłego roku. Teraz, po dopełnieniu wszystkich formalności, egipska federacja oficjalnie ogłosiła go profesjonalnym piłkarzem. To będzie jego pierwszy profesjonalny kontrakt piłkarski. Wcześniej nie miał żadnej styczności z futbolem.

75-latek utrzymuje bardzo dobrą formę fizyczną, regularnie ćwiczy na siłowni. Zupełnie nie wygląda jakby miał tyle lat, a co najwyżej 60. Kiedy już zagra w trzeciej lidze, to zostanie wpisany do Księgi Rekordów Guinnessa, gdzie będzie widniał jako najstarszy profesjonalny piłkarz na świecie. Egipska federacja w oficjalnym komunikacie poinformowała, że na jego pierwszy mecz zaprosi przedstawicieli z tej komisji.

Transfery po Rekord Guinnessa

Izz al-Din Bahader pobije rekord należący do Itzhaka Hayka, który w wieku 74 lat zagrał w bramce jednego z pięcioligowych klubów. Przed nim liderem był Robert Carmon, który w wieku "zaledwie" 53 lat wystąpił w barwach Club Pan de Azucar.

Co warto odnotować, Egipcjanie będą mieli kolejnego rekordzistę. Na mistrzostwach świata w 2018 roku wystąpił Essam El Hadary. Legendarny golkiper w trakcie rozgrywania meczu miał 45 lat i 161 dni.

Transfery w tym wieku nie są codziennością. Wiadomo jednak, że chodzi w tym przypadku wyłącznie o to, by Egipt miał kolejnego przedstawiciela w Księdze Rekordów Guinessa.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Żona Sławomira Peszki nie ma litości dla męża. "Jak ty czegoś nie odje... raz na pół roku, to nie jesteś sobą"
  2. Legendarny napastnik Legii Warszawa w Premier League? Trafi tam zamiast Piątka
  3. Polski sportowiec ośmieszony przez działaczy. Pieniądze ważniejsze, niż pamięć
  4. Gorzka prawda na temat Adama Małysza wyszła na jaw. Bezlitosne słowa byłego trenera
  5. Wisła Kraków daleka od bankructwa? Kolejny piłkarz w zespole
  6. Radosna nowina od Piotra i Justyny Żyłów. W sieci pojawiło się zaskakujące zdjęcie

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News