Transfery
.
Autor Piotr Bernaciak - 31 Stycznia 2020

Polskie kluby wciąż mogą zarobić na Krzysztofie Piątku. Jeden z nich dostał 400 tys. euro

Transfery z udziałem Krzysztofa Piątka wzbudzają ogromne emocje u wielu osób. Nie może to jednak dziwić. Polak cieszy się ogromnym zainteresowaniem fanów, jak również... byłych klubów. Wszystko przez obowiązujące przepisy.

Transfery Polaków do Bundesligi cieszą się ogromnym zainteresowaniem polskich kibiców. Wielu z nich osiąga wielkie sukcesy w klubach naszych zachodnich sąsiadów, a przykładem na to są Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek. Nasi reprezentanci udowodnili, że potrafią poradzić sobie w Bundeslidze. Podobnie może być właśnie z Krzysztofem Piątkiem.

Jego sukces w postaci transferu może być powodem do radości nie tylko dla niego samego, ale również dla wszystkich jego poprzednich klubów. Każdy z nich wzbogaci się w związku z przenosinami polskiej gwiazdy. Jeden z rodzimych klubów otrzyma z tytułu przenosin Piątka aż 400 tysięcy euro!

Hertha kupiła nowego napastnika. Krzysztof Piątek ma poważnego rywalaHertha kupiła nowego napastnika. Krzysztof Piątek ma poważnego rywalaCzytaj dalej

Transfry Piątka przynoszą polskim klubom pieniądze

Polskie kluby otrzymują pieniądze za transfer Krzysztofa Piątka w ramach tzw. solidarity contribution, czyli zasady ustalonej przez FIFA. Wszystko zależy od tego, ile dany zawodnik występował w konkretnym klubie. Pieniądze otrzymają Milan i Genoa, ale znacznie większe znaczenie mają one dla polskich klubów. Być może Zagłębie Lubin i Cracovia aż tak bardzo tego nie odczują, ale inne drużyny otrzymają gigantyczny zastrzyk finansowy.

Jak się dowiadujemy, Lechia Dzierżoniów, rodzinny klub Krzysztofa Piątka, może liczyć na 400 tysięcy euro. W przypadku tego niewielkiego zespołu to równowartość budżetu na trzy lata funkcjonowania klubu, co stanowi niebagatelną kwotę. Jak się dowiadujemy, władze Lechii były wprost rozanielone po oficjalnym potwierdzeniu przenosin Krzysztofa Piątka.

Transfery wzbudzają wielkie podekscytowanie

Po raz kolejny potwierdza się, że transfery wzbudzają zainteresowanie na całym świecie, nie tylko u kibiców klubów przeprowadzających transakcję. Tym razem to mały polski klub ma wielkie powody do radości, a przy kolejnym transferze Piątka może być ich jeszcze więcej.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nagrano moment katastrofy Kobego Bryanta. Zarejestrowała go osiedlowa kamera (WIDEO)
  2. Właściciel Fame MMA potwierdził fantastyczną wiadomość. Na następnej gali widzowie zobaczą niezwykłą walkę
  3. Polskich skoczków obejrzą tylko najwytrwalsi. Nieludzkie godziny weekendowego konkursu
  4. Adam Małysz zwraca uwagę na gigantyczny problem Polaków. "Nie mamy gdzie trenować"
  5. Były polski sędzia piłkarski skazany. Ustawiał spotkania polskiej ligi
  6. Fatalne wieści o Kamilu Stochu. Widzowie zamarli podczas skoku, skończyło się naprawdę źle

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News