Trening reprezentacji Polski
facebook.com/handballpolska/
Autor Aleksy Kiełbasa - 29 Czerwca 2020

Polska reprezentacja przygotowuje się do eliminacji ME. Kolejne zgrupowanie przyniosło efekty

Zakończyło się zgrupowanie reprezentacji Polski w piłce ręcznej Cetniewie. Nasi szczypiorniści przygotowywali się do jesiennych meczów eliminacji Mistrzostw Europy. Selekcjoner Patryk Rombel miał podczas treningu do dyspozycji wszystkich powołanych zawodników.

Biało-czerwoni trenowali w Cetniewie do 25 czerwca. Na zgrupowanie do ośrodka COS w Cetniewie przyjechało 21 zawodników. Wśród nich był tylko jeden gracz z klubu zagranicznego – Paweł Paczkowski z węgierskiego Telekomu Veszprem. Nasi zawodnicy nie ukrywają, że na zgrupowanie czekali z wielką niecierpliwością.

– Bardzo tęskniłem za piłką ręczną. Nie widzieliśmy się z kolegami przez trzy miesiące, więc fajnie odświeżyć znajomości i razem ćwiczyć – mówi 18-letni Michał Olejniczak, jedno z objawień w reprezentacji.

Z kolei selekcjoner podkreśla dobrą formę swoich podopiecznych.

- Zawodnicy mieli plany treningowe i po testach, które przeprowadziliśmy już w Cetniewie widać, że pracowali. Ich poziom nie jest tak zły, jak można się było spodziewać, choć wiadomo, że po tak długim rozbracie z boiskiem niektóre wskaźniki mocno spadły – wyjaśnia selekcjoner.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żałoba u sąsiadów Polski. 40-letni gwiazdor nie żyje, przegrał z ciężką chorobą
  2. Nareszcie, przełomowa decyzja naszych sąsiadów. Wielu Polaków czekało od dawna

Problemy VIVE ogłoszono w trakcie zgrupowania

W trakcie zgrupowania doszło do ogromnych kłopotów PGE VIVE Kielce. Prezes klubu i jednocześnie właściciel VIVE Bertus Servaas poinformował, że z powodu kłopotów finansowych po pandemii koronawirusa firma wycofuje się ze sponsorowania siedmiokrotnego mistrza Polski, który od 2012 nie spada z ligowego podium. Do sytuacji swojego klubu odniósł się nasz kadrowicz Tomasz Gębala.

– Musimy spojrzeć na to szerzej. Firma VIVE miała straty związane z koronawirusem, zresztą kto ich nie miał? Sponsoring to jest część wydatków na marketing, a marketing nie powinien przewyższać wydatków na pracowników firmy. Rozumiem prezesa, że dobro firmy, pracowników i ich rodzin jest dla niego ważniejszy. Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy – powidział Gębala.

Trening przed eliminacjami

Polska o awans do mistrzostw Europy 2022, które zostaną rozegrane na Słowacji i Węgrzech, będzie rywalizowała w grupie 5 ze Słowenią, Holandią, także z Turcją. Najsilniejszym przeciwnikiem wydaje się być Słowenia, bowiem była w pierwszym koszyku. W drugim byli Holendrze, w trzecim nasza reprezentacja, a w czwartym Turcja. Awans na turniej uzyskają dwa najlepszy zespoły z każdej grupy oraz cztery najlepsze drużyny z trzecich miejsc. Pierwsze grupowe mecze odbędą się 4-5 i 7-8 listopada.

Źródło: kronika24.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Zostały tylko 4 dni na dopełnienie obowiązku. ZUS ostrzega, inaczej nie będzie można skorzystać ze zwolnienia
  2. Dramatyczna sytuacja na Podkarpaciu. Zerwany most, płyną samochody, powódź, drogi zamieniły się w rzeki
  3. Anna Lewandowska pokazała swój samochód. To wart fortunę postrach szos (FOTO)
  4. Fatalne wieści ws. Jakuba Błaszczykowskiego. Znamy wstępną diagnozę
  5. Potworny nokaut na gali UFC. Okładał rywala, gdy ten był już nieprzytomny (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Z gigantycznym impetem wbił się w inny samochód. Auto aż złamało się na pół
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News