Artur Skowronek
facebook.com/WislaKrakow/
Autor Aleksy Kiełbasa - 29 Maja 2020

Trudna sytuacja kadrowa Wisły Kraków. Artur Skowronek zachowuje spokój

W dość niekomfortowym położeniu znajduje się Wisła Kraków. Wraz z końcem czerwca, aż 14 zawodnikom kończą się kontrakty. Szkoleniowiec Białej Gwiazdy Artur Skowronek, zachowuje spokój oraz wierzy w długofalowe myślenie. Problematyczne może być jednak skompletowanie składu na kolejny sezon. Czasu będzie niewiele.

Wisła Kraków rozpoczyna swoje granie już jutro, kiedy to zmierzy się na własnym obiekcie z mistrzem Polski, Piastem Gliwice. Choć klub spod Wawelu wychodzi na prostą, to nadal boryka się z problemami finansowymi, które jeszcze długo będą mu towarzyszyć. Jednak kłopoty pojawiają się także w kwestii kontraktów. Aż 14 zawodnikom kończą się umowy wraz z końcem czerwca, a do tego dochodzi jeszcze paru członków sztabu szkoleniowego. Przed 30 czerwca nie uda się dograć wszystkich zaległych spotkań PKO Ekstraklasy, zatem Biała Gwiazda może mieć poważne kłopoty kadrowe. Mimo to, Artur Skowronek zachowuje stoicki spokój.

Anna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. W przepisie na jej ogórkową zakocha się każda PolkaAnna Lewandowska zdradziła swój kulinarny sekret. W przepisie na jej ogórkową zakocha się każda PolkaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol

Artur Skowronek: każdy zapracował na przedłużenie umowy

Według trenera Wisły Kraków, nie ma powodów do paniki.

- Sądzę, że każdy z piłkarzy i trenerów zapracował na to, by umowa została przedłużona do końca sezonu - przyznał w rozmowie z portalem sport.interia.pl.

Faktycznie, być może każdy zasłużył na przedłużenie umowy. Jednak należy zwrócić komu kończą się kontrakty. W tym gronie są m.in. Paweł Brożek, Michał Mak, Kamil Wojtkowski, Rafał Boguski czy Jakub Błaszczykowski. Bez wątpienia są to znaczące nazwiska dla krakowskiego klubu. Skowronek wierzy w pozytywne zakończenie sprawy

- Mam nadzieję jednak, że restart ligi zweryfikuje nas pozytywnie i będziemy mogli myśleć długofalowo i przedłużać umowy na lata. – dodał trener Wisły.

Pilne. Mateusz Morawiecki podał datę powrotu kibiców na stadiony EkstraklasyPilne. Mateusz Morawiecki podał datę powrotu kibiców na stadiony EkstraklasyCzytaj dalej

Wisła Kraków: Artur Skowronek również czeka nowy kontrakt

Poza piłkarzami, umowa kończy się przede wszystkim Arturowi Skowronkowi. Został mu tylko miesiąc kontraktu, a na razie nic nie wiadomo na temat rozmów, dotyczących dalszej współpracy. Cała sytuacja komplikuje także skompletowanie kadry na kolejny sezon.

- To trudna sytuacja, której trzeba poświęcić dużo uwagi. Wszystko po to, by podejmować odpowiednie decyzje. Ale z drugiej strony jesteśmy zawodowcami i zawodnik musi być gotowy do gry co trzy dni. Piłkarze zresztą na to czekają i każdy z nich dostanie szanse, bo będzie trzeba mądrze ten sezon rozegrać - podkreśla Skowronek.

Po 26 kolejkach PKO Ekstraklasy, Wisła Kraków zajmuje 13 miejsce w tabeli i ma 5 punktów przewagi nad strefą spadkową. Jej statystyki znacznie poprawiły się po przyjściu do klubu Artura Skowronka. Zespół w 11 meczach pod jego wodzą, wygrał 6 razy, 2 razy remisował i 3 razy przegrał. Do końca sezonu pozostało do rozegrania 11 spotkań.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News