Radomiak Radom
facebook.com/1910radomiak
Autor Aleksy Kiełbasa - 28 Maja 2020

Trybuna do rozbiórki. Sprawa trafiła do prokuratury!

Trybuna do rozbiórki. Takie wieści płyną z budowy jednego ze stadionów piłkarskich w Polsce. Jak poinformował na Twitterze Szymon Jadczak, jedna z trybun obiektu została źle zbudowana, przez co trzeba będzie ją zdemontować.

W anielską cierpliwość muszą uzbroić się fani Radomiaka. Tamtejsi kibice czekają na nowy stadion już 2 lata. Najpierw budowa nowego obiektu dla lokalnej drużyny miała zakończyć się w 2018 rok, później w 2019, a jak się okazuje, na finisz prac w 2020 roku także nie ma co liczyć. Jedna z trybun została źle postawiona i w związku z tym budowa na pewno potrwa dłużej.

Polski gwiazdor roztrzaskał auto warte ponad milion złotych. Znamy szczegóły wypadkuPolski gwiazdor roztrzaskał auto warte ponad milion złotych. Znamy szczegóły wypadkuCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Nie żyje trzykrotny mistrz olimpijski. Legenda przegrała z długą i ciężką chorobą
  2. Wideo-Dantejskie sceny na skrzyżowaniu. 18-latek bez uprawnień spowodował tragiczny karambol

Jadczak informuje o trybunie do rozbiórki

O całej sytuacji poinformował na swoim Twitterze dziennikarz TVN24 Szymon Jadczak.

- Kiepska informacja dla kibiców Radomiaka i trudny orzech do zgryzienia dla PZPN w konsekwencji decyzji o licencji dla klubu z Radomia - napisał Jadczak na Twitterze. - Źle zbudowana trybuna idzie do rozbiórki, nikt nie wie, kiedy skończy się budowa stadionu. Może nigdy? Nawet nie mówię o kosztach... - dodał.

Doniesienia o zdemontowaniu trybuny potwierdził w rozmowie z Radiem RDC Mateusz Tyczyński, dyrektor kancelarii prezydenta Radomia.

- Trybunę trzeba zdemontować, bo poprzedni wykonawca dokonał takiej fuszerki, że nikt rozsądny nie dopuściłby jej do użytkowania. Fuszerki dokonali też najprawdopodobniej inspektorzy nadzoru budowlanego, którzy na to pozwolili i dlatego w tej sprawie zostało złożone zawiadomienie. Jestem spokojny, ta trybuna zostanie poprawiona i będzie służyła kibicom Radomiaka. – powiedział Tyczyński.

Docelowo obiekt ma pomieścić 15 tys. widzów, a obok ma powstać hala sportowa o pojemności 5.tys.

Policjanci bestialsko zamordowali mężczyznę. Marcin Gortat domaga się sprawiedliwościPolicjanci bestialsko zamordowali mężczyznę. Marcin Gortat domaga się sprawiedliwościCzytaj dalej

Sprawa trafiła do prokuratury

W związku z nieprawidłowościami, sprawa trafiła do prokuratury. Trybuna jest tak źle skonstruowana, że jej normalne użytkowanie groziłoby zawaleniem. Ponadto niezbędne jest wzmocnienie gruntu pod nią. Konieczne będzie odwodnienie terenu i budowa specjalnego muru oporowego, którego wcześniej nie przewidziano w projekcie.

Władze miasta nie mają szczęścia do wyboru wykonawców. Z poprzednimi rok temu zerwano umową, przez niedotrzymywanie terminów. Teraz znów przyszło im zakończyć współpracę z kolejną firmą. Przez tę sytuację koszty budowy obiektu wzrosną o około 2 mln złotych. Ponadto dla Radomiaka brak stadionu może w przyszłości stanowić ogromny problem. Opóźnienie może skutkować brakiem licencji dla klubu na występy w przyszłym sezonie w Fortuna I lidze.

Źródła: sport.pl, sport.tvp.pl, WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wykryli 101 niezidentyfikowanych obiektów latających. Wyznanie Francji
  2. Czarna wizja jasnowidza Jackowskiego. Zacznie się nagle, wszystkich nas zaskoczy
  3. Anna Lewandowska pokazała, jak wygląda jej brzuch po porodzie. Wymowny wpis trenerki (FOTO)
  4. Ten mecz pamięta każdy polski kibic. Nasz zawodnik został absolutnym bohaterem finału (WIDEO)
  5. Bokser bestialsko zamordował swoją partnerkę. Szczegóły zbrodni są zatrważające
  6. Pięciu producentów samochodów wydłuża gwarancję. Twoje auto też może być objęte programem

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News