Turniej Czterech Skoczni Austria
Eibner-Pressefoto/EXPA/Feichter via www.imago-images.de/Imago Sp
Autor Łukasz Kowalski - 23 Grudnia 2020

Druzgocące informacje tuż przed Turniejem Czterech Skoczni. Kibice są zrozpaczeni, ich idol nie pojedzie na konkursy

Turniej Czterech Skoczni ruszy już w najbliższy poniedziałek. Najlepsi skoczkowie całego świata zjadą się do niemieckiego Oberstdorfu, gdzie rozpoczną rywalizację o prestiżowego Złotego Orła. Na kilka dni przed startem turnieju kibice otrzymali wiadomość o kadrze Austriaków na zawody. Andreas Widhoelzl poinformował, że w turnieju wystartuje Stefan Kraft, natomiast zabraknie miejsca w austriackiej kadrze dla Gregora Schlierenzauera.

⦁ Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się już w poniedziałek w niemieckim Oberstdorfie
⦁ Austriacy wyjawili kadrę na niemieckie konkursy
⦁ Do składu powraca po kilku tygodniach przerwy Stefan Kraft
⦁ W turnieju nie wystartuje jego dwukrotny zwycięzca Gregor Schlierenzauer

Turniej Czterech Skoczni wystartuje już tradycyjnie 28 grudnia na skoczni w niemieckim Oberstdorfie. Wtedy odbędą się pierwsze treningi i kwalifikacje. Dzień później zawodnicy staną na starcie pierwszego konkursu.

Niemal do ostatnich dni kadra austriacka czekała z podaniem składu na niemieckie konkursy. W środę Andreas Widhoelzl, że po kilku tygodniach przerwy do skakania wróci triumfator turnieju sprzed sześciu lat Stefan Kraft.

Turniej Czterech Skoczni bez Gregora Schlierenzauera

Austriak na początku sezonu walczył z koronawirusem. Kiedy już wydawało się, że wydobrzał, to dopadła go bolesna kontuzja placów. Z jej powodu, po jednym skoku treningowym na skoczni w Planicy przed mistrzostwami świata w lotach narciarskich zrezygnował z rywalizacji.

Ostatnie dni spędził starając się jak najszybciej wrócić do zdrowia. Ubiegłoroczny zdobywca Kryształowej Kuli musiał odpoczywać przez dwanaście dni. Po kilku skokach treningowych pod okiem Widhoelzla wyznał, że z plecami jest lepiej. Dlatego trener postanowił zabrać Krafta ze sobą na Turniej Czterech skoczni.

Marcin Najman specjalnie dla ZeStadionu. „W życiu nie uderzyłbym Stanowskiego”Marcin Najman specjalnie dla ZeStadionu. „W życiu nie uderzyłbym Stanowskiego”Czytaj dalej

Oprócz wracającego po kontuzji Krafta w kadrze znaleźli się Daniel Huber, Michael Hayboeck, Philipp Aschenwald, Jan Hoerl, Markus Schiffner. Największą niespodzianką jest obecność w kadrze Thomasa Lacknera w miejsce Gregora Schlierenzauera.

30-letni Tyrolczyk przystępował do tego sezonu z ogromnymi nadziejami i planami. - Oczywiście jestem rozczarowany - nie kryje we wpisie na swoim blogu. - Muszę zaakceptować, że moja forma nie jest wystarczająco dobra - dodał.

Wielkie zaskoczenie w kadrze Austriaków

53-krotny zwycięzca zawodów Pucharu Świata w tym sezonie ma wyjątkowego pecha. Swoje pierwsze punkty zdobył dopiero w trackie minionego weekendu w Engelbergu. Wcześniej pauzował z powodu zakażenia koronawirusem, wykrytym po konkursie w Wiśle pod koniec listopada.

Następne starty czekają Schlierenzauera również na skoczni w Engelbergu. Zjawi się tam w ramach Pucharu Kontynentalnego. Jego plan zakłada, że wróci do Pucharu Świata na rywalizację w Innsbrucku oraz Bischofshofen w ramach grupy krajowej. - Zamierzam uwolnić myśli, przetrwać ten czas i spróbować raz jeszcze - zapowiada.

Na brak Schlierenzauera narzekają kibice. Podkreślają, że Austriak jest jednym z najbardziej utytułowanych skoczków turnieju. 30-latek dwukrotnie, w sezonach 2011/2012 i 2012/2013, wygrywał cały turniej, a do tego po razie stał na drugim i trzecim miejscu podium.

Polskę na Turnieju Czterech Skoczni będą reprezentować Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Andrzej Stękała, Aleksander Zniszczoł, Klemens Murańka oraz Maciej Kot.

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News