Turniej Czterech Skoczni
CHRISTOF STACHE/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 2 Stycznia 2021

Druzgocąca wiadomość dla kibiców. Dwaj uwielbiani skoczkowie nie wystąpią już w Turnieju Czterech Skoczni, zostali wycofani

Turniej Czterech Skoczni przenosi się do Austrii, gdzie odbędą się dwa kolejne konkursy. Już w niedzielę skoczkowie będą rywalizować na obiekcie Innsbrucku. W zawodach tych nie zobaczymy dwóch uwielbianych przez kibiców zawodników. Sztab trenerski podjął niespodziewaną decyzję o wycofaniu ich z dalszej rywalizacji.

  • Turniej Czterech Skoczni przenosi się do Austrii na zawody w Innsbrucku i Bischofshofen
  • W dwóch ostatnich konkursach nie wezmą udziału dwaj wielcy gwiazdorzy skoków ostatnich lat
  • Stefan Horngacher, trener niemieckiej kadry wycofał z rywalizacji dwóch słynnych skoczków

Turniej Czterech Skoczni w Austrii będzie się odbywał już bez dwóch wielkich gwiazd skoków narciarskich ostatnich lat. Na obiektach w Innsbrucku i Bischofshofen nie zobaczymy utytułowanych skoczków z Niemiec. Stefan Horngacher, trener niemieckiej kadry podjął decyzję o wycofaniu swoich gwiazd.

Turniej Czterech Skoczni bez dwóch wielkich gwiazd

Po zmaganiach w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen Turniej Czterech Skoczni przenosi się do Austrii, gdzie rozegrane zostaną kolejne dwa konkursy. Kibice obejrzą rywalizację na skoczni w Innsbrucku, a następnie Bischofshofen.

Skoczkowie są już we wspomnianym Innsbrucku. W sobotę wzięli udział w kwalifikacjach do konkursu, który zostanie rozegrany w niedzielę o godzinie 13:30. Jak już informowaliśmy, świetnie zaprezentowali się polscy skoczkowie.

Podopieczni Michala Doleżala w komplecie zakwalifikowali się do jutrzejszych zawodów. Najlepiej z Biało-Czerwonych wypadł Dawid Kubacki. Zwycięzca z Garmisch-Partenkirchen zajął trzecie miejsce. Niewiele gorzej spisali się Kamil Stoch, który zajął piąte miejsce, a także Piotr Żyła, który był ósmy.

Wielka bitwa Stocha z Granerudem w kwalifikacjach. Brawo dla Polaka, wspaniały występWielka bitwa Stocha z Granerudem w kwalifikacjach. Brawo dla Polaka, wspaniały występCzytaj dalej

Polscy skoczkowie będą jednymi z faworytów do wygrania rywalizacji w Innsbrucku. Kamil Stoch zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, a Dawid Kubacki jest czwarty. Obaj Polacy mają bardzo małą stratę do lidera, czyli Norwega Halvora Egnera Graneruda.

Stefan Horngacher wycofuje z TCS swoich gwiazdorów

Podczas rywalizacji w austriackiej części Turnieju Czterech Skoczni nie zobaczymy już natomiast gwiazd niemieckiej reprezentacji. Trener Stefan Horngacher podjął decyzję o wycofaniu z kolejnych konkursów dwóch największych gwiazd ostatnich lat w niemieckiej kadrze.

Były opiekun polskiej kadry zdecydował, że w TCS nie wystartują już Richard Freitag i Andreas Wellinger. Obaj zawodnicy są niezwykle utytułowani, jednak w ostatnich konkursach spisywali się znacznie poniżej oczekiwań. Horngacher woli stawiać na innych zawodników.

Pewni miejsca w niemieckiej kadrze mogą być Karl Geiger, Marcus Eisenbichler, Pius Paschke, Martin Hamann, Severin Freund i Constantin Schmid. Geiger to aktualny wicelider Turnieju Czterech Skoczni. Marcus Eisenbichler zajmuje natomiast piąte miejsce.

Andreas Wellinger ma na swoim koncie tytuł mistrza olimpijskiego z Pjongczang ze skoczni normalnej. Wywalczył też srebro olimpijskie na skoczni dużej. Richard Freitag natomiast może się pochwalić medalami olimpijskimi i mistrzostw świata w drużynie.

Źródło: sport.interia.pl

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News