Turniej Czterech Skoczni
GEORG HOCHMUTH/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 4 Stycznia 2021

Norwegowie wściekli tuż przed końcem Turniejem Czterech Skoczni. Twierdzą, że to Polacy wygrają, mocne słowa

Turniej Czterech Skoczni w tym sezonie wzbudza wyjątkowo dużo emocji. Niestety nie są to emocje czysto sportowe. Po konkursie w Innsbrucku, w którym triumfował Kamil Stoch, problemy z zaakceptowaniem porażki miał Halvor Egner Granerud, który obraził Polaka. Problem miały również norweskie media. które zgodnie uznały, że to Polacy triumfują w prestiżowej imprezie.

  • Turniej Czterech Skoczni wchodzi w decydującą fazę
  • Do rozegrania pozostał już tylko ostatni konkurs w Bischofshofen
  • Liderem przed tymi zawodami jest Kamil Stoch, który wyprzedza Dawida Kubackiego i Halvora Egnera Graneruda
  • Norwegowie są zdania, że ich reprezentant nie ma szans w starciu z Polakami

Turniej Czterech Skoczni zakończy się w środę w Bischofshofen. Przed ostatnim konkursem negatywne emocje udzieliły się Norwegom, którzy nie mogą pogodzić się ze słabym występem ich faworyta Halvora Egnera Graneruda. Skandynawowie są zdania, że w TCS wygrają Polacy.

Turniej Czterech Skoczni jakiego jeszcze nie było

Nie milkną echa niedzielnych wydarzeń na skoczni Bergisel w Innsbrucku. Z triumfu w zawodach cieszył się Kamil Stoch, który został także nowym liderem Turnieju Czterech Skoczni. Zwycięstwo Polaka nie wszystkim przypadło do gustu.

Wściekłości po niedzielnych zawodach nie krył Halvor Egner Granerud. Norweski skoczek, który zdominował rywalizację w Pucharze Świata na początku sezonu, już w drugim konkursie z rzędu musiał uznać wyższość reprezentanta Polski. W Garmisch-Partenkirchen przegrał z Dawidem Kubackim, a w Innsbrucku wygrał Stoch.

Granerud, który zajął dopiero 15. miejsce, był po prostu rozjuszony faktem, że nie udało mu się wygrać. W wywiadzie dla rodzimych mediów obraził Kamila Stocha i polskich skoczków. Stwierdził, że ich dobra postawa, to jedynie dzieło przypadku i szczęścia.

Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje ulubieniec milionów, pamiętają go starsi Polacy. Tragiczna wiadomość z samego rana. Nie żyje ulubieniec milionów, pamiętają go starsi Polacy. "Najlepszy w historii"Czytaj dalej

- Stoch wcale nie skacze tak cholernie dobrze. To irytujące, że znów wygrał. Polacy kolejny raz mieli szczęście do warunków - stwierdził.

Norwegowie bezlitośni dla Graneruda. Doceniają klasę Stocha

Norweg kilka godzin później opublikował w mediach społecznościowych wpis, w którym starał się wytłumaczyć swoje zachowanie. Poważna plama na wizerunku jednak pozostała, a obecnie nawet norweskie media uważają, że ich reprezentant nie ma szans w walce z Polakami o triumf w TCS,

- Wyścig po zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni już się dla naszego faworyta skończył. Granerud trafił na fatalne warunki, w dodatku miał jedną z najgorszych prędkości na progu - stwierdza dziennik “Dagbladet”.

- Pierwszy skok Graneruda, po pierwszej części sezonu i pięciu zwycięstwach z rzędu, był upadkiem na samo dno. - dodaje natomiast “Aftenposten”. Norweski dziennik docenia klasę Kamila Stocha i uważa, że nie wypuści on triumfu w Turnieju Czterech Skoczni z rąk.

- Granerud w drugiej serii awansował z 29. na 15. miejsce, ale to nie wystarczyło, by dotrzymać kroku znakomitemu Stochowi. Polak objął prowadzenie w Turnieju Czterech Skoczni po wielkim zwycięstwie w Innsbrucku i musiałoby stać się coś wielkiego, by w środę nie został ostatecznym zwycięzcą - dodają dziennikarze “Aftenposten”.

Źródło: “Aftenposten”, “Dagbladet”

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News