Turniej Czterech Skoczni Kibice
Instagram - vierschanzentournee
Autor Łukasz Kowalski - 22 Czerwca 2020

Bardzo złe informacje w sprawie Turnieju Czterech Skoczni. Polacy będą musieli poradzić sobie bez kibiców

Turniej Czterech Skoczni to jeden z najstarszych i najbardziej prestiżowych turniejów w skokach narciarskich. W swojej niemal 70-letniej historii czterokrotnie triumfowali w nim Polacy. W przyszłym sezonie Dawid Kubacki będzie chciał obronić wywalczone w tym roku trofeum, ale wszystko wskazuje na to, że najbliższy Turniej Czterech Skoczni będzie inny niż wszystkie dotychczas.

Turniej Czterech Skoczni w przyszłym sezonie może nie być taki sam jak do tej pory. Wszystko przez epidemię koronawirusa. W Niemczech wciąż obowiązuje zakaz organizacji imprez masowych. Na razie obowiązuje tylko końca października, ale w tym czasie zazwyczaj tworzona jest cała infrastruktura dla kibiców.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Fatalna sytuacja Kamila Grosickiego. Reprezentant Polski ma poważny problem
  2. Stało się. Wiadomość, na którą wszyscy czekali. Kraj uwielbiany przez Polaków otworzył granice
Z ostatniej chwili. Adam Małysz przekazał drastyczne informacje. Ma koronawirusa, oficjalny komunikat skoczkaZ ostatniej chwili. Adam Małysz przekazał drastyczne informacje. Ma koronawirusa, oficjalny komunikat skoczkaCzytaj dalej

Turniej Czterech Skoczni w przyszłym roku może się odbyć bez kibiców

Największe wątpliwości dotyczą noworocznego konkursu w Garmish-Partenkirchen. Zazwyczaj zawody na tej skoczni obserwuje ok. 20 tysięcy kibiców. Jednak wiąże się to z poważną akcją logistyczną. Już w listopadzie organizatorzy kończą instalować dodatkowe trybuny, tak aby, jak najwięcej osób mogło śledzić zawody na żywo.

Przewodniczący komitetu organizacyjnego imprezy Michael Maurer podkreśla, że to wymaga czasu, a zazwyczaj w listopadzie prace są na wykończeniu. W rozmowie z Skispringen-news.de wyznał, że już teraz organizatorzy powinni dostać informację o tym ile miejsc przygotować, ale wszystko jest zależne od sytuacji epidemicznej w kraju.

Maurer nie wyklucza, że w związku z pandemią Turniej Czterech Skoczni zostanie rozegrany bez udziału publiczności. - Nie jestem pewien, czy zawody będą odbywać się z widzami - powiedział Przewodniczący komitetu organizacyjnego TCS. Wyjaśnił, że jeżeli władze Niemiec podejmą odpowiednie decyzje, to organizatorzy przygotują mniejszą liczbę miejsc.

- Jeśli będziemy mogli zaprosić tylko 5000 osób, również to zaakceptujmy - dodał Meurer. Turniej Czterech Skoczni nie jest jedyną wielką imprezą w skokach narciarskich, która w przyszłym sezonie może odbyć się bez udziału publiczności.

Justyna Żyła zażenowała fanów swoim najnowszym zdjęciem. Odważna fotografia stała się hitem. Justyna Żyła zażenowała fanów swoim najnowszym zdjęciem. Odważna fotografia stała się hitem. "Ale wiocha" (Foto)Czytaj dalej

Intensywny sezon 2020/2021 w skokach narciarskich

Sezon 2020/2021 będzie bardzo intensywny dla skoczków narciarskich. W lutym i w marcu odbędą się zarówno mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym, jak i przeniesione z tego roku mistrzostwa świata w lotach narciarskich.

Niedawno drugi skoczek poprzedniego sezonu Karl Geiger wypowiedział się na temat przyszłorocznych mistrzostw świata w narciarstwie klasycznym, które odbędą się w jego rodzinnym Oberstdorfie.

- Mistrzostwa świata w domu to chyba jedno z najbardziej wyjątkowych doświadczeń w mojej karierze. Oczywiście chcę, aby odbyły się z widzami. Skakanie na stadionie duchów? Czegoś jednak brakuje. Dla mnie, jako dla sportowca, byłoby oczywiście niezwykle gorzkie, gdyby wydarzenie się nie odbyło - stwierdził Geiger.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Za plażowanie zapłacisz nawet 30 proc. więcej. Ceny nad morzem wystrzeliły
  2. Prezydent podpisał 1400+. Tysiące Polaków dostaną pieniądze już w czerwcu, jeden warunek
  3. Smutna wiadomość obiegła media. 17-letni piłkarz utonął na oczach przyjaciół i rodziny. Fani pogrążyli się w żałobie
  4. Oficjalnie: Mariusz Pudzianowski wraca na ring. Pudzian przekazał fanom najlepszą wiadomość
  5. Mateusz Borek zmieszany z błotem. "To się nie nadaje do telewizji"
  6. „Jarek, czemu nie poleciałeś z bratem?". Kontrowersyjny manifest taksówkarza

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News