Turniej Czterech Skoczni
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 28 Grudnia 2020

Z ostatniej chwili. Polacy nie wystąpią w trakcie konkursu Turnieju Czterech Skoczni, skandal i kompromitacja

Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się już w poniedziałek od kwalifikacji do konkursu w Oberstdorfie. Niestety na kilka godzin przed rozpoczęciem rywalizacji sprawy nie wyglądają dobrze dla polskich skoczków. Do hotelu, w którym przebywają nasi reprezentanci, w poniedziałkowy poranek wkroczyli przedstawiciele niemieckiego sanepidu, by wykonać dodatkowe testy po tym, jak okazało się, że zarażony COVID-19 może być Klemens Murańka. Niemcy podjęli decyzję o wykluczeniu Polaków z konkursu w Oberstdorfie. 

  • 69. Turniej Czterech Skoczni rozpocznie się bez udziału Polaków
  • Niemiecki sanepid podjął decyzję o wykluczeniu polskich skoczków z zawodów w Oberstdorfie
  • Jest to wynik dodatkowych badań, które potwierdziły, że Klemens Murańka zaraził się koronawirusem

Turniej Czterech Skoczni zainauguruje we wtorek konkurs w Oberstdorfie. Niestety w poniedziałkowy poranek pojawiły się fatalne informacje dla polskich kibiców. Nasi skoczkowie zostali wykluczeni z rywalizacji przez niemiecki sanepid po tym, jak okazało się, wynik testu na COVID-19 u Klemensa Murańki dał wynik pozytywny.

Turniej Czterech Skoczni bez udziału Polaków. Wszystkiemu winny COVID-19

W niedzielę tuż przed rozpoczęciem jednej z najważniejszych imprez sezonu w skokach narciarskich, czyli Turnieju Czterech Skoczni, pojawiły się bardzo niepokojące informacje z obozu reprezentacji Polski. Okazało się, że Klemens Murańka może być zarażony COVID-19.

Testy przeprowadzone po przybyciu do Niemiec naszych skoczków dały w przypadku Murańki wynik pozytywny. Było to wielkie zaskoczenie, gdyż nasi skoczkowie tuż przed wyjazdem do Oberstdorfu przeszli testy także w Polsce. Wówczas wszyscy kadrowicze uzyskali wynik negatywny.

W poniedziałek rano niemiecki sanepid podjął decyzję o przeprowadzeniu dodatkowych badań w reprezentacji Polski. Przedstawiciele służb medycznych weszli do hotelu, w którym zatrzymali się nasi skoczkowie, by wykonać dodatkowe testy na obecność COVID-19.

Adam Małysz nie mógł dłużej milczeć. Jest wściekły, zamierza zgłosić oficjalny protest, słowa mówią wszystkoAdam Małysz nie mógł dłużej milczeć. Jest wściekły, zamierza zgłosić oficjalny protest, słowa mówią wszystkoCzytaj dalej

- Do hotelu Polaków przyjechali przedstawiciele sanepidu. Zawodnicy mają robione jeszcze raz testy. Czekamy na decyzję - przekazał w rozmowie z WP SportoweFakty sekretarz generalny Polskiego Związku Narciarskiego Jan Winkiel.


Niemiecki sanepid wykluczył reprezentację Polski z konkursu w Oberstdorfie

Niestety szybko okazało się, że dla Polskich skoczków i kibiców nie ma dobrych wieści. Niemiecki sanepid w porozumieniu z organizatorami Turnieju Czterech Skoczni podjął decyzję o wykluczeniu reprezentantów Polski z udziału w konkursie w Oberstdorfie. Informacja szybko obiegła media i pojawił się oficjalny komunikat.

- Z powodu pozytywnie przetestowanego skoczka cała polska drużyna została wykluczona z imprezy otwierającej Turniej Czterech Skoczni w Oberstdorfie. Klemens Murańka uzyskał wynik pozytywny w obowiązkowym teście PCR komitetu organizacyjnego w niedzielę 27 grudnia. Jego koledzy z drużyny mieli negatywny wynik testu, ale należą do grupy kontaktowej 1, co oznacza, że albo mieli bezpośredni kontakt twarzą w twarz z więcej niż 15 minut lub przebywali razem w zamkniętym pomieszczeniu lub nawet pojeździe dłużej niż 30 minut - czytamy.

- Bardzo żałujemy tej decyzji, ale dla ochrony wszystkich innych sportowców nasz wydział zdrowia nie miał innego wyjścia. Decyzją władz nie możemy pozwolić polskiej drużynie wystartować w Oberstdorfie - powiedział sekretarz generalny zawodów w Oberstdorfie Florian Stern.

Na razie nie wiadomo, co czeka teraz polskich skoczków i czy konieczna będzie w ich przypadku kwarantanna. Być może będą oni mogli jeszcze wrócić do rywalizacji w Turnieju Czterech Skoczni, jeśli kolejne testy dadzą wynik negatywny. - Tutaj wciąż czekamy na dalsze testy. O ile te są negatywne, to jest szansa, że Polska będzie mogła wrócić do turnieju - wyjaśnił Stern.

Źródło: Sport.pl, WP SportoweFakty

Artykuły polecane przed redakcję ZeStadionu.pl:

Przepis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News