TVP DME
screen - youtube.com/łączy nas piłka
Autor Łukasz Kowalski - 18 Listopada 2020

Z ostatniej chwili: Mistrzostwa Europy w Polsce, zapadła ostateczna decyzja

TVP przekazało fantastyczne wiadomości. W przyszłym roku w Polsce odbędzie jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie sportu przed igrzyskami olimpijskimi w Tokio. Na Stadionie Śląskim w Chorzowie rozegrane zostaną lekkoatletyczne Drużynowe Mistrzostwa Europy. Reprezentacja Polski, będzie miała okazję bronić tytułu mistrzowskiego wywalczonego przed rokiem. Dla śląskiego miasta to swego rodzaju impreza pocieszenia.

TVP przekazało fantastyczną wiadomość dla fanów sportu. Jedna z najważniejszych imprez lekkoatletycznych na świecie została przeniesiona do Polski. Wszystko potwierdziły władze na łamach "Przeglądu Sportowego".

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  2. Żona znalazła dowód zdrady męża w jego telefonie. Odpisała jego kochance w mistrzowski sposób
  3. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
Marcin Najman zdradził żonę z gwiazdą Fame MMA? Bokser zapowiada pozew. Marcin Najman zdradził żonę z gwiazdą Fame MMA? Bokser zapowiada pozew. "To podłość"Czytaj dalej

TVP zachwyciło fanów

We wtorek władze European Athletics zdecydowały, że przyszłoroczne Drużynowe Mistrzostwa Europy w lekkiej atletyce zostaną przeniesione do Chorzowa. Pierwotnie impreza miała się odbyć w Mińsku. Władze nie podały oficjalnych przyczyn odebrania Białorusi imprezy.

Polacy tym samym będą mieli okazję do obronionego przed rokiem tytułu mistrzowskiego. W 2019 roku Biało-Czerwoni zdobyli złoty medal podczas zawodów w Bydgoszczy. To pierwszy przypadek w historii, w którym zawody odbywają się dwukrotnie z rzędu w jednym państwie.

- Chcemy pokazać, że się staramy, że Polska i Europa środkowo-wschodnia się zmieniły. Mamy ku temu świetną okazję. Finansowo jesteśmy zabezpieczeni. Stadion musi żyć, po to został wyremontowany i DME to wyraz właśnie takich chęci - powiedział w rozmowie z "Przeglądem Sportowym" marszałek województwa śląskiego Jakub Chełstowski.

- Nigdy wcześniej reprezentacja, która zwyciężyła w poprzedniej edycji drużynowych mistrzostw Europy nie miała przywileju obrony tytułu na własnej ziemi. Tworzymy więc piękną historię. Jestem przekonany, że tak od strony organizacyjnej i sportowej projekt, który właśnie się rozpoczyna, zakończy się sukcesem - powiedział prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski, cytowany na stronie internetowej federacji.

Marta Linkiewicz pokazała nagie pośladki. Gwiazda Fame MMA szokuje, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Marta Linkiewicz pokazała nagie pośladki. Gwiazda Fame MMA szokuje, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Kolejna sportowa impreza w Polsce

Dla Chorzowskiego stadionu jest to swego rodzaju impreza pocieszenia. Stadion Śląski był jednym z dwóch głównych kandydatów do organizacji Mistrzostw Europy w 2024 roku. Ostatecznie imprezę zorganizuje Rzym.

- Ta porażka z Rzymem bardzo boli, ale to jest sport, trzeba ją przyjąć. Rzym to Rzym, a możliwości finansowe woj. śląskiego są ciut skromniejsze. Trzeba to przyjąć na klatę, myśleć o przyszłości i iść dalej - powiedział Chełstowski.

Jednak na tym się nie kończą marzenia śląskich władz. Chełstowski zaznaczył, że już trwają przygotowania do kolejnych wielkich wyzwań. - Nie boimy się już głośno mówić o marzeniu, żeby dostać się do kalendarza Diamentowej Ligi - podkreślił.

Drużynowe Mistrzostwa Europy to nie jedyna lekkoatletyczna impreza w przyszłym roku organizowana w Polsce. W marcu Toruń będzie gościł najlepszych zawodników Starego kontynentu podczas halowych mistrzostw Europy.

Obie imprezy będą niezwykle ważnym punktem w przygotowaniach reprezentantów Polski w przyszłym sezonie. Na przełomie lipca i sierpnia mają się odbyć przełożone igrzyska olimpijskie w Tokio.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nieudany start rakiety z ważnymi satelitami. Doszło do poważnych problemów w trakcie misji
  2. Bar zabronił rozmów o koronawirusie. "Nareszcie możemy wypić kawę w spokoju"
  3. Tragiczna wiadomość obiegła świat sportu. Legendarny dziennikarz przegrał walkę z rakiem, zapisał się w historii
  4. Adam Małysz zdradził sekret reprezentacji narodowej. Wskazał nowego gwiazdora, nie chodzi o Kamila Stocha i Piotra Żyłę
  5. Dramatyczne wiadomości w sprawie reprezentacji Polski. Lewandowski może nie zagrać z Holandią
  6. Nagranie ze śmiertelnego wypadku w Łodzi. Tragiczne zdarzenie zarejestrowała samochodowa kamerka.
  7. Na miejscu zjawiło się 10 zastępów straży pożarnej. Straty po pożarze są ogromne, spłonęło 85 ton ziarna

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News