UEFA Liga Mistrzyń
.
Autor Piotr Bernaciak - 4 Grudnia 2019

Finał europejskiego pucharu odbędzie się w Polsce? UEFA otrzymała już specjalną aplikację

UEFA będzie musiała rozważyć możliwość zorganizowania w naszym kraju finału Ligi Mistrzyń. Dowiadujemy się, że jeden z polskich stadionów ma być kandydatem w konkursie na organizatora wielkiego finału.

UEFA co kilka lat musi podejmować decyzje na temat tego, w których miastach odbędą się finały największych piłkarskich imprez. Regularnie ustalane jest, gdzie zostanie zorganizowany finał Ligi Mistrzów, Ligi Europy, a także Ligi Mistrzyń. Póki co jedynie druga z wymienionych imprez została zorganizowana w Polsce, lecz zanosi się na spore zmiany w tej kwestii.

Dowiadujemy się bowiem, że jedno z polskich miast złożyło oficjalny wniosek o organizację wielkiego wydarzenia. Wcześniej mówiło się, że w grę wchodzi wyłącznie gra w stolicy Polski, jednak okazuje się, że władze mają zupełnie inny pomysł na podjęcie współpracy z UEFA. Ten pomysł może spodobać się polskim kibicom.

Robert Lewandowski zabrał głos na temat transferu do Realu Madryt. Jasna deklaracja PolakaRobert Lewandowski zabrał głos na temat transferu do Realu Madryt. Jasna deklaracja PolakaCzytaj dalej

UEFA zorganizuje finał Ligi Mistrzyń

Dowiadujemy się, że UEFA rozpoczęła procedurę wyboru organizatora finału Ligi Mistrzyń w 2023 roku. Póki co wiemy, że w grę wchodzą trzy miasta: holenderskie Eindhoven, włoski Turyn, a także Lublin. Wcześniej mówiło się, że finał miałby odbyć się na Stadionie Narodowym w Warszawie, jednak najnowsze informacje wskazują właśnie na stadion na wschodzie kraju.

To właśnie na Lubelszczyźnie swoją siedzibę ma wielokrotny mistrz Polski i najmocniejsza kobieca drużyna w kraju, a więc Górnik Łęczna. W tych rejonach kraju zainteresowanie kobiecą piłką jest zdecydowanie największe, więc organizacja finału właśnie tam byłaby ciekawym pomysłem.

UEFA musi wybrać organizatora

Z pewnością UEFA patrzeć będzie na miasto, które nie posiada wyjątkowo wielkiego stadionu. Organizatorzy zdają sobie sprawę z tego, że stadion nie zostanie do końca wypełniony, dlatego dla przekazu telewizyjnego lepiej byłoby, gdyby wybrano nieco bardziej kameralny obiekt. Z tego powodu Lublin nie jest pozbawiony szans.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Drogba wyjątkowo szczęśliwy po spotkaniu Roberta Lewandowskiego. "Daj się nacieszyć!"
  2. Koniec problemów Arkadiusza Milika. Wiemy, kiedy napastnik wróci do gry
  3. Trener mistrzów Polski wściekły na kibiców po meczu. "Pluli, wyzywali nas"
  4. Media: Zlatan Ibrahimović wybrał kolejny klub. Transfer o krok
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News