UEFA
FRANCK FIFE/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 7 Kwietnia 2020

Prezes UEFA ujawnił, kto będzie mistrzem Anglii. Decyzja wywołała duże oburzenie

UEFA chce za wszelką cenę dokończyć sezon. Rozgrywki ligowych i europejskie puchary zostały wstrzymane z powodu pandemii koronawirusa. Prezydent Europejskiej Federacji Piłkarskiej udzielił kontrowersyjnej wypowiedzi, w której przyznał, że wie już, kto zostanie ogłoszony mistrzem Anglii.

UEFA, w porozumieniu z federacjami krajowymi zrzeszonymi pod jej egidą, dyskutuje nad możliwymi sposobami dokończenia przerwanego sezonu. Jej prezydent, Aleksander Ceferin, mimo że na szybki powrót do gry się nie zanosi, zdradził, że zna już mistrza Premier League sezonu 2019/2020.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Żona upokorzyła go przed internautami. "Polski Messi" pokazał klasę i został gwiazdą programu Canal Plus
  2. Koronawirus zabija też młodych. W Belgii zmarła 12-latka
Patogwiazda Fame MMA zrobiła sobie wulgarną, nagą sesję. Tylko dla dorosłychPatogwiazda Fame MMA zrobiła sobie wulgarną, nagą sesję. Tylko dla dorosłychCzytaj dalej


UEFA jest zdeterminowana, by dokończyć sezon

Premier League i UEFA w czasie pandemii koronawirusa łączy wspólna chęć dokończenia rozgrywek rozpoczętych jesienią ubiegłego roku. Specjalne zespoły pracują nad wszelkimi możliwymi scenariuszami i sposobami na dokończenie gry przerwanej kilka tygodni temu. W ostatnich dniach na Wyspach Brytyjskich pojawiły się plotki, że sezon może zostać anulowany. Na takie doniesienia ze wściekłością reagują kibice Liverpoolu, który pewnie zmierzał po pierwsze od trzydziestu lat mistrzostwo. Prezydent UEFA, Aleksander Ceferin w niedawno udzielonym wywiadzie, zdradził, że zna już rozstrzygnięcie zmagań w Anglii. Jego wypowiedź wywołała lawinę komentarzy.

Zdjęcia młodziutkiej córki Adama Małysza wprawiają w osłupienie. Upodobniła się do potworaZdjęcia młodziutkiej córki Adama Małysza wprawiają w osłupienie. Upodobniła się do potworaCzytaj dalej


Prezydent UEFA zdradził komu przypadnie tytuł mistrza Anglii

Zdaniem szefa Europejskiej Federacji Piłkarskiej, jeśli uda się wznowić rozgrywki, mistrzem zostanie Liverpool.

- Nie widzę sposobu, żeby Liverpool FC pozostał bez tytułu za ten sezon. Jeśli mistrzostwa Anglii zostaną wznowione, prawie na pewno zwycięży. Jeśli jednak nie będzie można grać, należałoby znaleźć klucz do wyłonienia mistrza. I znów nie widzę scenariusza, w którym nie byłby to Liverpool - powiedział Aleksander Ceferin, dla portalu ekipa.svet24.si.

Wypowiedź Ceferina została odebrana jako kontrowersyjna, gdyż brzmi dosyć stronniczo. Kibicom nie spodobało się, że prezydent UEFA już przyznał koronę drużynie z Anfield Road, mimo że na ten moment nie wiadomo, czy uda się dokończyć rywalizację i jakie ostatecznie zapadną decyzje. Na koniec Aleksander Ceferin dodał, że jest optymistą i wierzy, że nie tylko Premier League, ale i inne czołowe ligi wznowią grę.

- Jestem optymistą, że zobaczymy zakończenie mistrzostw Hiszpanii. Jestem optymistą, że zobaczymy też finał ligi włoskiej. Oczywiście, nie mogę niczego zagwarantować. Wszystko będzie zależeć od sytuacji epidemiologicznej w tych krajach. - zakończył.

Źródło: ekipa.svet24.si.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gwałtowny wzrost zakażonych, Japonia wprowadzi stan wyjątkowy. Wiążą się z nim kolejne zakazy
  2. Dwa ciała w mieszkaniu, na miejscu prokurator i policja. Nieoficjalnie: siostra zabiła brata, potem siebie?
  3. Reprezentant Polski o krok od hitowego transferu. Agent piłkarza zdradził, w jakim mieście ma zagrać
  4. Bayern rusza po wielkie zakupy. Klub chce sprowadzić aż czterech znanych piłkarzy
  5. Zagraniczny gwiazdor Ekstraklasy opowiedział przed tysiącami o swojej miłości. Zakochał się w pięknej Polsce
  6. Stało się, odbierają rodzicom 500 plus i to wcale nie uzależnionym. Też możesz je stracić, jeśli pobierasz jeden zasiłek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News