UEFA ranking Polska spadek
YouTube
Autor Piotr Bernaciak - 13 Grudnia 2019

Polska zaliczy spadek w rankingu UEFA. Tak źle nie było od wielu lat, złe wieści dla polskich klubów

UEFA regularnie publikuje ranking, który pokazuje aktualny rozkład sił panujący w Europie. Polscy kibice nie mają wobec niego zbyt wielu powodów do radości. Dowiadujemy się bowiem, że nasza liga zaliczy kolejny spadek.

UEFA zawsze stara się prowadzić swoje statystyki dotyczące wyników europejskich klubów w europejskich pucharach. Dzięki temu możliwe jest regulowanie wielu rankingów i premiowanie najlepszych zespołów oraz lig za to, jakie wyniki osiągają ich drużyny w najlepszych, międzynarodowych rozgrywkach. Wszystko ma przełożenie na punkty, które przyznawane są za wyniki.

Nie da się ukryć, że polskie zespoły w ostatnich miesiącach głównie rozczarowywały kibiców. Żaden z nich nie zdołał zakwalifikować się do fazy grupowej europejskich rozgrywek, co ma bezpośrednie przełożenie na ranking. UEFA wciąż prowadzi swoją klasyfikację i już niebawem powinniśmy zobaczyć oficjalne informacje. Dzięki wyliczeniom wiemy już jednak, że nie czeka nas nic dobrego.

Zbigniew Boniek w żałobie. Prezes PZPN stracił najbliższą osobę, smutne doniesieniaZbigniew Boniek w żałobie. Prezes PZPN stracił najbliższą osobę, smutne doniesieniaCzytaj dalej

UEFA prowadzi ranking lig

W dotychczasowym rankingu UEFA liga polska znajdowała się na 31. miejscu. Tak było jeszcze do wczorajszego meczu bułgarskiego Łudogorca Razgrad z węgierskim Ferencvarosem. Węgrzy doprowadzili do wyrównania w 95. minucie gry, co ostatecznie zapewniło im kolejny punkt w fazie grupowej. Ten z kolei przełożył się na punktację w rankingu.

Oznacza to, że polska liga zaliczyła kolejny spadek w klasyfikacji. Teraz Ekstraklasa jest na 32. miejscu, co póki co nie przynosi nam żadnych negatywnych konsekwencji, jednak może być nam coraz trudniej o kolejne awanse. Oznacza to, że gra w europejskich pucharach może być dla naszych klubów jeszcze trudniejsza, bowiem trzeba będzie zacząć eliminacje już od pierwszej rundy.

UEFA utrzymuje swoją klasyfikację

Z pewnością kolejny spadek w rankingu UEFA nie jest dla nas dobrą wiadomością. Z każdym rokiem będzie nam trudniej o awans do fazy grupowej rozgrywek, a kolejne porażki w eliminacjach będą pogarszać sytuację. Pozostaje nam mieć nadzieję, że polska piłka klubowa ulegnie nagłej poprawie i zaczniemy osiągać wyniki, które zgadzają się z naszym potencjałem.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Złe wiadomości dla polskich kibiców skoków narciarskich. Podjęto decyzję ws. odwołanego konkursu
  2. Robert Lewandowski wysłał sms do Arkadiusza Milika. Wszystko przez wydarzenia w Lidze Mistrzów
  3. Cristiano Ronaldo wściekły po meczu LM. Zdenerwowało go spotkanie z kibicem
  4. Arkadiusz Milik może zgarnąć nagrodę od UEFA! Rywalizuje m.in. z Neymarem
  5. Mistrz świata złożył oskarżenie w prokuraturze. Został poważnie oszukany
  6. TVP przekazało najgorsze wiadomości. Nie żyje uwielbiany przez miliony sportowiec, przegrał walkę z chorobą
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News