UEFA
FRANCK FIFE/AFP/East News
Autor Mateusz Dziubiński - 20 Kwietnia 2020

Sezon w Europie zostanie anulowany? Słowa prezydenta UEFA zaniepokoiły kibiców

UEFA jest zdeterminowana, by dokończyć przerwane z powodu pandemii koronawirusa rozgrywki. Sytuacja epidemiczna może jednak pokrzyżować te plany. Aleksander Ceferin w rozmowie z “Corriere della Sera” przestrzegł jednak przed pochopnym podejmowaniem decyzji o rozstrzygnięciach.

UEFA ma spory orzech do zgryzienia. Z powodu pandemii koronawirusa wstrzymano wszelkie rozgrywki, a mistrzostwa Europy przeniesiono na przyszły rok. Oznacza to, że trzeba ułożyć zupełnie nowy harmonogram meczów. Pojawiły się obawy o dokończenie przerwanego sezonu.

Policja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotykiPolicja rozbiła bojówkę klubu z Ekstraklasy. Mieli siekiery, maczety, noże i narkotykiCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Marta Linkiewicz łamie obostrzenia i chwali się tym na Instagramie. Jeden szczegół wywołał burzę
  2. Szanowany epidemiolog uważa, że wirus zostanie z nami już na zawsze


UEFA sonduje możliwość dokończenia rozgrywek

Władze niemal wszystkich lig w Europie chcą dokończyć przerwane rozgrywki. W tym celu analizują sytuację epidemiczną i pracują nad rozwiązaniami, które przy ewentualnym powrocie do gry, pozwoliłyby zapewnić piłkarzom bezpieczeństwo. Na razie tylko liga belgijska zdecydowała się zakończyć sezon i jako ostateczne potraktować wyniki po ostatniej w pełni rozegranej kolejce.

Przed tego typu zabiegami przestrzega jednak prezydent UEFA. W wywiadzie udzielonym dla włoskiego “Corrier della Sera” Aleksander Ceferin stwierdził, że decyzja o przedwczesnym zakończeniu sezonu, może poważnie odbić się na klubach. Nadal jednak nie wiadomo, czy ligi w ogóle zostaną dokończone.

- Jest na to za wcześnie. Taka decyzja miałaby fatalne skutki dla klubów i samych lig. Jesteśmy w stanie dokończyć rozgrywki, jednak musimy szanować opinie autorytetów w temacie zdrowia - powiedział.

Były mistrz UFC chce się bić z Mariuszem Pudzianowskim. To byłaby walka rokuByły mistrz UFC chce się bić z Mariuszem Pudzianowskim. To byłaby walka rokuCzytaj dalej


Prezydent UEFA wyklucza zakończenie wstrzymanego sezonu jesienią

Szef Europejskiej Federacji Piłkarskiej wypowiedział się również na temat możliwej daty zakończenia sezonu 2019/2020.

- Nie mamy konkretnej daty, do której powinny skończyć się sezony, ale nie widzę możliwości, by stało się to między wrześniem a październikiem. To za późno. To miałoby ogromny wpływ na kalendarz kolejnych rozgrywek, które przecież muszą skończyć się wcześniej z powodu mistrzostw Europy.

Ceferin zdradził, że UEFA planuje pomóc klubom w tym trudnym czasie. Z powodu gry znalazły się one w kłopotach finansowych, dlatego zdecydowano o zawieszeniu kilku obostrzeń związanych z Finansowym Fair Play.

- Zawiesiliśmy już pewne warunki, ale nie będziemy rezygnować całkowicie z FFP. Do tej pory przyniosło wiele korzyści, ale z drugiej strony musi pomagać, a nie być przeszkodą. Będziemy elastyczni. Jednym z dobrych pomysłów może być wydłużenie trwania okna transferowego - zakończył.

Źródło: "Corriere della Sera"

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Jest nadzieja dla turystyki nad Bałtykiem. Właściciele mogą liczyć na jedną rzecz
  2. Skoczyli ze spadochronem z 20 piętra. Nagrali ich sąsiedzi, sprawę bada policja
  3. Kamil Stoch przekazał niepokojące informacje na temat swojej przyszłości. "Nie będę startować na siłę"
  4. Patogwiazda Fame MMA publikuje odważne zdjęcie. Tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Najśmieszniejsze nazwy polskich klubów pilkarskich. Aż trudno uwierzyć w klub numer 2
  6. Już od jutra nowe zasady w sklepach. Czekają nas zmiany nie tylko w Biedronce czy Lidlu

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News