UEFA
EAST NEWS
Autor Mateusz Dziubiński - 27 Kwietnia 2020

UEFA rozdaje miliony na walkę ze skutkami epidemii. Wiemy, ile trafi do Polski

UEFA zdecydowała się pomóc zrzeszonym w jej strukturach federacjom krajowym i przekazać ogromną sumę pieniędzy na ich wydatki związane z niwelowaniem strat wywołanych przez pandemię koronawirusa. Część gigantycznej kwoty przypadnie także polskiej piłce. Wiemy, ile pieniędzy otrzyma PZPN.

UEFA nie zamierza bezczynnie przyglądać się kłopotom, jakie wszystkim krajowym federacjom wyrządziła rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa. Europejska Unia Piłkarska przeznacza ogromne środki pieniężne na pomoc zrzeszonym w niej krajom.

Jerzy Brzęczek i Zbigniew Boniek przeszli testy na obecność COVID-19Jerzy Brzęczek i Zbigniew Boniek przeszli testy na obecność COVID-19Czytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Z ostatniej chwili. Nie żyje były selekcjoner kadry Polski. Był prawdziwą legendą, kibice w żałobie
  2. Zaskakujące wyniki badań. Naukowcy sprawdzą czy nikotyna zapobiega rozprzestrzenianiu się komórek wirusa


UEFA przygotowała wsparcie finansowe dla krajowych federacji

Europejska Unia Piłkarska w 2004 roku po mistrzostwach Europy w Portugalii uruchomiła program “HatTrick”. Polega on na prostej zasadzie inwestowania zarobionych na imprezie pieniędzy w dalszy rozwój piłki nożnej na Starym Kontynencie w trzy sposoby (stąd też nazwa), a mianowicie edukację, inwestycje i dzielenie się zebranymi doświadczeniami. Do tej pory w ramach programu, zrzeszone pod egidą UEFA federacje otrzymały łącznie 2,6 miliarda euro.

Teraz wieloletni program ma posłużyć krajom członkowskim w nieco inny sposób. Piłkarska centrala Europy zdecydowała o przekazaniu z jego środków ogromnej sumy pieniędzy nie na wspomniane wcześniej gałęzie rozwoju futbolu, a pokrycie strat, jakie wywołała pandemia koronawirusa.

Oficjalnie: kolejny Polak w Bayernie Monachium. Trener długo o niego zabiegałOficjalnie: kolejny Polak w Bayernie Monachium. Trener długo o niego zabiegałCzytaj dalej


Ogromna suma pieniędzy zostanie przeznaczona na walkę z kryzysem wywołanym przez pandemię

Suma, jaką przekaże UEFA do podziału wszystkim 55 federacjom to 236,5 miliona euro. Oznacza to, że między innymi Polski Związek Piłki Nożnej otrzyma 4,3 miliona euro. Związki rozdysponują je wedle własnego uznania.

- Nasz sport stoi przed bezprecedensowym wyzwaniem, wywołanym kryzysem COVID-19. UEFA chce pomagać swoim członkom. W rezultacie uzgodniliśmy, że federacje otrzymają do 4.3 miliona euro na związek, które mogą zostać wykorzystane do odbudowy futbolowej społeczności. Uważam, że jest to odpowiedzialna decyzja, aby w jak największym stopniu pomóc poszczególnym krajom. Jestem dumny z jedności, jaką wykazuje świat piłki w tym kryzysie. Nie mam wątpliwości, że niebawem futbol ponownie będzie w centrum życia. - powiedział prezes UEFA, Aleksander Ceferin.

Źródło: Meczyki.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Decyzja zapadła. Obostrzenie przedłużono, jest zapis w Dzienniku Ustaw
  2. Nie żyją trzy bardzo młode osoby. Zginął 23-latek i jego dwie koleżanki
  3. Jerzy Dudek wspomina pierwsze momenty Cristiano Ronaldo w Realu. Polak ujawnił nieznane fakty
  4. Piękna żona reprezentanta Polski chwali się nowym zdjęciem. Pokazała, jak spędza wolny czas podczas izolacji (FOTO)
  5. Trener reprezentacji Polski przejdzie kwarantannę. Podjęto ważną decyzję
  6. Popularna sieć sprzedaje nie tylko żele i maski. Wprowadza coraz bardziej pożądane teraz akcesoria

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News