Jan Błachowicz UFC
MARCIN GADOMSKI/East News
Autor Aleksy Kiełbasa - 19 Sierpnia 2020

UFC 253. Polak zawalczy o mistrzostwo świata. To pierwszy taki przypadek w historii

UFC 253 będzie najważniejszą jak dotąd galą w historii polskiego MMA. Organizacja potwierdziła, że Jan Błachowicz, jako pierwszy Polak w historii powalczy o regularny pas mistrza świata wagi półciężkiej. Rywalem 37-latka będzie Dominick Reyes. Naszego zawodnika czeka naprawdę wielkie wyzwanie, bowiem jego przeciwnik jest liderem światowego rankingu.

Organizacja UFC potwierdziła, że Jan Błachowicz (26-8) stanie do walki o mistrzostwo świata. Jego przeciwnikiem w starciu o pas wagi półciężkiej będzie Dominick Reyes (26-8). Taką możliwość obu zawodnikom dała decyzja dotychczasowego mistrza świata tej kategorii Jon Jonesa, który zdecydował się zwakować pas i przejść do ciężkiej kategorii wagowej. Bez wątpienia Polaka czeka bardzo trudne zadanie.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa

Gala UFC 253 historyczna polskiego MMA

Jan Błachowicz podczas gali UFC 253 będzie miał okazję napisać historię polskiego MMA. Nasz zawodnik jako pierwszy Polak w historii będzie stanął przed szansą walki o pas największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. Jak na razie jeśli chodzi o mistrzowski pas UFC, to jedynym polskim posiadaczem była Joanna Jędrzejczyk. Polka dzierżyła tytuł mistrzyni świata w wadze słomkowej w latach 2015-2017, a co ciekawe w jednej z walk o obronę tytułu pokonała Karolinę Kowalkiewicz.

Błachowicz będzie zatem pierwszym męskim zawodnikiem z naszego kraju, który ma okazję walczyć o mistrzostwo świata. Polak jak na razie może pochwalić się tym, że w 2014 roku podpisał kontrakt z UFC. Do tej pory la tej organizacji stoczył 14 pojedynków, z których 9 razy wychodził zwycięsko, a 5-krotnie musiał uznać wyższość rywali.

Smutna wiadomość z samego rana. Nie żyje Wojciech Chomicz, śmierć przyszła nagle, Polacy w żałobieSmutna wiadomość z samego rana. Nie żyje Wojciech Chomicz, śmierć przyszła nagle, Polacy w żałobieCzytaj dalej

Niezwykle trudny rywal Polaka

Niestety, przed naszym zawodnikiem stoi bardzo trudne zadanie. Co prawda Jan Błachowicz może pochwalić się 7 zwycięstwami w ostatnich 8 pojedynkach, to jego przeciwnik Dominick Reyes jest prawdziwym gladiatorem. Amerykanin podpisał kontrakt z UFC w 2017 roku, a w całej karierze, czyli 13 starciach odniósł zaledwie 1 porażkę. A była nią przegrana z wakującym mistrzem, czyli wspomnianym Jonem Jonesem w lutym tego roku. Do pojedynku dojdzie 26 września w trakcie gali UFC 253 w amerykańskim Las Vegas.

Źródło: WP Sportowe Fakty

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Już pewne, Sejm zatwierdził ustawę. Kierowcy będą zachwyceni
  2. Doigrali się. Ogromne kary dla UPC, będą prezenty dla klientów
  3. Piotr Żyła zadziwił wszystkich Polaków. Nie ma czasu na romanse, wsiadł na traktor i wtedy się zaczęło (FOTO)
  4. Wyciekło nieznane zdjęcie Marty Linkiewicz. Zapozowała zupełnie nago, zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)
  5. Prezes Barcelony potwierdził najważniejszą informację. Ogłosił wszystko w środku nocy
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News