Unia Oświęcim
Facebook Eliezer Sherbatov
Autor Piotr Mika - 12 Sierpnia 2020

Izraelczyk został zawodnikiem Unii Oświęcim. Rabini są wściekli, mówią o "nożu w plecy"

Unia Oświęcim wzmocniła się tego lata czołowym zawodnikiem narodowej reprezentacji Izraela. Jednak decyzja Eliezera Szerbatowa rozwścieczyła jednego z amerykańskich rabinów, który twierdzi, że gra dla Żyda gra w drużynie z Oświęcimia to zdrada dla całego narodu.

Unia Oświęcim zwróciła na siebie oczy świata nie tylko sportowego, podejmując decyzję, która na pierwszy rzut oka nie wyróżnia się niczym szczególnym. Choć może bardziej trafnym stwierdzeniem będzie, że Izraelczyk Eliezer Szerbatow przychodząc do drużyny z Oświęcimia, wywołał burzę w środowisku żydowskim.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Znany polityk twierdzi, że jest spokrewniony z Robertem Lewandowskim. Nikt nawet nie zdawał sobie sprawy, oniemieliśmy
  2. 13 osób rannych, nad miastem unosił się ogień. Zagraniczne media pokazały porażające zdjęcia
Nowa dziewczyna Piotra Żyły pokazała swoje obłędne ciało. Justyna pęknie z zazdrości? (FOTO)Nowa dziewczyna Piotra Żyły pokazała swoje obłędne ciało. Justyna pęknie z zazdrości? (FOTO)Czytaj dalej

Unia Oświęcim i jej zawodnik pod ostrzalem amerykańskiego rabina

Eliezer Szerbatow to kapitan reprezentacji Izraela w hokeju na lodzie. 28-letni zawodnik dołączył niedawno do drużyny z Oświęcimia, co spotkało się z ogromną krytyką amerykańskiego rabina Elchanana Poupko. Co więcej oberwało się również klubowi jak i... całemu miastu.

Swoje niezadowolenie wyraził on na Twitterze - Nigdy nie myślałem, że będę musiał to napisać: dla Żyda gra dla drużyny z Auschwitz to zdrada i wstydliwy nóż, wbity w plecy milionów. Jest tyle klubów hokejowych. Szerbatow, znajdź sobie inny - napisał rabin Poupko. To jednak nie był koniec.

Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, opadły nam szczęki. Mało kto zna prawdęGdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, opadły nam szczęki. Mało kto zna prawdęCzytaj dalej

"każdy mieszkający dziś w tym mieście jest winny"

Eliezer Szerbatow starał się nakłonić rabina, do pozytywnego spojrzenia na całą sytuację - To przykre, że nie widzisz pozytywów w tej sytuacji. Nie jestem tutaj tylko turystą, lecz by pokazać, że Żydzi są silniejsi niż kiedykolwiek. - starał się przekonaywać hokeista. To jednak na niewiele się zdało, a rabin w odpowiedzi zaatakował nawet dzisiejszych mieszkańców miasta.

- Każdy gol jaki zdobędziesz będziesz przynosił dumę miastu, które codziennie oglądało jak nasi bracia i siostry wylatywali wraz z dymem komina. Szczerze, każdy mieszkający dziś w tym mieście jest winny - napisał Poupko.

Na te słowa zareagował prezydent Oświęcimia, słusznie oburzony skandalicznymi słowami rabina. - W imieniu mieszkańców Oświęcimia wyrażam stanowcze oburzenie w związku ze słowami rabina Elchanana Poupko, który skrytykował Eliezera Szerbatowa, nowego zawodnika drużyny hokejowej Unia Oświęcim za to, że jako reprezentant Izraela będzie grał w mieście, w którym istniał obóz Auschwitz. - wziął w obronę zawodnika Janusz Chwierut.

- Wyrażam stanowczy sprzeciw wobec kłamliwych stwierdzeń i insynuacji zawartych w opiniach amerykańskiego rabina Poupko, które krzywdzące są zarówno dla miasta Oświęcim, jak i dla jego mieszkańców, ale także wielu Polaków, którzy byli ofiarami II wojny światowej - napisał prezydent Oświęcimia.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Kontrolerzy ruszyli na łowy, nie umkniesz już przed kontrolą. Kary, które wystawiają są srogie
  2. Tornado ognia. Niszczycielski słup płomieni trawi wszystko na swojej drodze
  3. Znany polski bramkarz oświadczył się prawdziwej piękności. Jej odważne zdjęcia rozpalą każdego (FOTO)
  4. Nie żyje wybitny polski olimpijczyk. Zdobył mnóstwo medali, był jedną z legend
  5. Tomasz Hajto po raz kolejny zbłaźnił się na wizji. Tym razem przekroczył już wszelkie granice absurdu (WIDEO)
  6. Wideo - Koszmarny wypadek. Kobieta wypożyczyła przeraźliwie drogie Ferrari. Kilka minut później doszło do tragedii

WYBORNE KOTLETY - NAJLEPSZY PRZEPIS

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News