Urszula Radwańska
instagram.com/ularadwanska_official
Autor Piotr Mika - 25 Sierpnia 2020

Urszula Radwańska cierpi na rzadką i poważną chorobę. Nie ma na nią lekarstwa, objawy przerażają

Urszula Radwańska mimo wielu przeciwności losu nie zrezygnowała ze swoim marzeń o powrocie do światowej czołówki tenisa. Polka zdradziła, że jedną z poważnych przeszkód w jej karierze była choroba, która spustoszyła jej organizm. Okazuje się, że nie ma na nią lekarstwa, a niektórzy sportowcy nie potrafili wrócić po niej na kort.

Urszula Radwańska obok swojej starszej siostry Agnieszki była jedną z najbardziej utalentowanych tenisistek w ostatnim czasie. Niestety, miała ona zdecydowanie większe problemy ze zdrowiem niż Agnieszka i jej kariera nie potoczyła się tak dobrze jak siostry. Teraz 29-latka opowiada, z jaką chorobą musiała się zmierzyć w trakcie kariery.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Gatunek owada zabójcy zadomowi się w Polsce na dobre? Powikłania po ugryzieniu są niewyobrażalne, eksperci zabrali głos
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. TVN przekazał pilny alarm, decyzja zapadła nagle. Zagrożenie zdrowia i życia
Robertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobnyRobertowi Lewandowskiemu kończy się kontrakt. Wielki transfer bardzo prawdopodobnyCzytaj dalej

Urszula Radwańska cierpi z powodu choroby, na którą nie ma lekarstwa

W niedawnym wywiadzie dla Sport.pl Urszula Radwańska opowiadała o swoich planach na najbliższe miesiące i lata. Polka zapowiedziała, że zamierza wrócić na kort i najpierw awansować do pierwszej setki, a później dostać się do czołowej 30. Chce tym samym pobić własny rekord - najwyżej w karierze była na 29 miejscu.

Do osiągnięcia lepszych wyników zabrakło przede wszystkim zdrowia. Urszula Radwańska musiała się zmagać z kontuzjami barku, kolana czy stawu skokowego. Łącznie Polka przeszła cztery poważne operacje, nie wspominając o mniejszych urazach. Jednak jak sama przyznała najgorsza była choroba, z którą bardzo trudno walczyć - Mononukleoza.

Robert Lewandowski nagrał wideo z szatni Bayernu Monachium. Nagle zwrócił się do swojego kolegi, jego słowa podbiły siećRobert Lewandowski nagrał wideo z szatni Bayernu Monachium. Nagle zwrócił się do swojego kolegi, jego słowa podbiły siećCzytaj dalej

Czekasz i nie możesz nic zrobić

W rozmowie ze Sport.pl zdradziła, że najtrudniejsza była walka właśnie z mononukleozą, wirusową chorobą zakaźną. Jak przyznała, dolegliwości z nią związane wyłączyły ją całkowicie na rok. - W przypadku innych kontuzji czekałam na zabieg, miałam ramy czasowe rehabilitacji, budowałam formę i wracałam na kort. A tu nic nie było wiadomo. Ani kiedy z tego wyjdę, ani czy w ogóle wyjdę [...]. - zdradziła Urszula Radwańska.

Okazuje się, że niektórzy tenisiści nie byli wstanie wrócić na kort po zachorowaniu na mononukleozę, jak choćby Robin Soderling czy Mario Ancic. Choroba dokonała takich szkód w ich organizmie, że nie byli w stanie wytrzymać fizycznych trudów treningowych.

- Niestety nie ma na to lekarstwa. Trzeba siedzieć i czekać, a to jest bardzo męczące i stresujące. Na szczęście w końcu z tego wyszłam. Ale jeszcze długo po chorobie nie mogłam się pozbierać. Byłam słaba fizycznie i zajęło mi dużo czasu, zanim się odbudowałam. Mononukleoza bardzo spustoszyła mój organizm. - przyznała Urszula Radwańska.

Źródło: Sport.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Paragon za litr jagód albo kilogram ziemniaków sprzedawanych przy drodze. Obowiązek nie obejmie jednak każdego
  2. Naukowcy odkryli nowe ognisko promieniowania w Czarnobylu. Niezwykle niebezpieczne zjawisko
  3. Justyna Żyła zrzuciła ubrania i pokazała ciało tysiącom Polaków na Instagramie. Obok niej gwiazda show TVN (FOTO)
  4. Dawid Kubacki zdeklasował rywali podczas dzisiejszego konkursu. Trzech Polaków na podium, niewyobrażalny sukces
  5. Żona Wojciecha Szczęsnego kręci pupą w skąpym bikini. Piłkarz jest zachwycony, internauci hejtują (FOTO)
  6. Wideo - Przerażający wypadek. Ciężarówka z impetem wjechała w samochody osobowe

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News