Walkower
Zestadionu.pl
Autor Piotr Mika - 26 Sierpnia 2020

Walkower i dotkliwa kara finansowa dla polskiego klubu. Będzie musiał walczyć o licencję

Walkower to jeden z najmniejszych problemów, z jakim w ostatnim czasie będzie musiał zmierzyć się jeden z polskich klubów, ponieważ będzie on musiał zapłacić jeszcze wysoką karę finansową. Co więcej, naruszenie przepisów rozgrywek sprawił, że klubowi zawieszono licencję i teraz będzie on musiał postarać się o jej odzyskanie.

Walkower rozstrzygnął mecz 11. kolejki żużlowej Ekstraligi, w którym zmierzyć się miały Eltrox Włókniarz Częstochowa oraz Moje Bermudy Stal Gorzów. Do spotkania nie doszło, ponieważ gospodarze nie zdołali przygotować toru w odpowiednim terminie. Strata punktów to jednak najmniejszy kłopot częstochowskiego klubu.

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Objawy raka płuc widoczne na skórze. Nie wolno go przeoczyć
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Nagle rząd podjął pilną decyzję. Ogromne zdumienie dla wszystkich turystów, już jutro miało wejść w życie
Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Jej nowe zdjęcie łamie przyjęte kanony (FOTO)Justyna Żyła nie przestaje zaskakiwać. Jej nowe zdjęcie łamie przyjęte kanony (FOTO)Czytaj dalej

Walkower na korzyść Stali, kara finansowa i odebranie licencji Włókniarzowi

W piątek 21 sierpnia miało odbyć się spotkanie Stali Gorzów z Włókniarzem na torze w Częstochowie. Gospodarze nie zdołali jednak przygotować toru i spotkanie zostało odwołane. Teraz dowiadujemy się, że zostało ono rozstrzygnięte jako walkower na korzyść gości. Wszystko przez złamanie regulaminu przez Włókniarza.

- Mecz Eltrox Włókniarz Częstochowa - Moje Bermuny Stal Gorzów nie odbył się z winy organizatora, który nie uwzględnił w wymaganym stopniu w prowadzonych pracach na torze, w dni poprzedzające zawody, możliwości wystąpienia opadów deszczu, a był do tego regulaminowo zobowiązany - wyjaśnia decyzję Komisji Orzekającej jej przewodniczący, Zbigniew Owsiany.

Co więcej, klub próbował ratować sytuację dosypuąjąc nawierzchnię, czego niezgłosił, a co jest rażącym złamaniem regulaminu. Wszystko to składa się na decyzję o ukaraniu Włókniarza Częstochowa karą finansową w wysokości 200 tys. złotych. oraz zawieszieniu licencji toru.

Lionel Messi wybrał nowy klub. Argentyńczyk chce udowodnić swoją klasę na przekór krytykomLionel Messi wybrał nowy klub. Argentyńczyk chce udowodnić swoją klasę na przekór krytykomCzytaj dalej

Kara nie ominęła również prezesa klubu

Eltrox Włókniarz Częstochowa po przeprowadzeniu nieregulaminowych prac musi czekać, aż władze ligi ponownie zweryfikują tor i zdecują się na przywrócenie licencji. Co ciekawe kara dotknęła również prezesa Włókniarza. Michał Świącik został objęty aż 9-miesięcznym zakazem przebywania w parku maszyn podczas zawodów.

Klub z Częstochowy ma prawo odwołać się od decyzji Komisji Orzekającej Ligi w ciągu 14 dni. Organem rozstrzygającym w takim wypadku byłby Trybunał Polskiego Związku Motorowego.

Źródło: sport.interia.pl

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Nowe wytyczne WHO odnośnie noszenia maseczek. Nie wszyscy powinni je nosić
  2. Archeolodzy weszli do jaskini i znaleźli coś co zwaliło ich z nóg. Doskonały stan znaleziska sprzed 200 tysięcy lat
  3. Świat futbolu wstrzymał oddech. Leo Messi ogłosił swoją decyzję, odchodzi z Barcelony, media przekazały zadziwiające informacje
  4. Gdy dowiedzieliśmy się, z kim spokrewniony jest Adam Małysz, oniemieliśmy. Chodzi o bardzo znaną postać
  5. Córka Adama Małysza wprawiła wszystkich w osłupienie. Wszystko przez najnowsze zdjęcie, co za widok (FOTO)
  6. Wideo - Ktoś podrzucał opony na pole rolnika. Ten okrutnie się zemścił

Test i recenzja laptopa ASUS Zephyrus G14

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News