Wiadomości nie żyje
Pixabay/41330
Autor Łukasz Kowalski - 4 Grudnia 2020

Polska pogrążona w żałobie. Wielka tragedia, nie żyje kochana legenda, niepokojące okoliczności śmierci

Wiadomości, jakie dotarły z Dolnego Śląska, zasmuciły kibiców sportu w Polsce. W piątek media podały informację, że zmarł Jacek Włodyga - były skoczek, a później sędzia i działacz narciarski. Był także konstruktorem. To jemu zawdzięczamy skocznie w Zakopanem czy Wiśle. Miał 81 lat. Nieoficjalnie media podają, że przyczyną śmierci był koronawirus.

  • Wiadomości z Dolnego Śląska zasmuciły polskich kibiców
  • Nie żyje były skoczek, sędzia i działacz narciarski
  • Jacek Włodyga był także konstruktorem wielu skoczni na świecie, w tym w Austrii, w Zakopanem czy Wiśle
  • Okoliczności śmierci są zagadkowe. Mówi się o koronawirusie

Wiadomości, które w piątek rano obiegły media, zasmuciły polskich kibiców sportów zimowych. Nie żyje Jacek Włodyga, były skoczek, sędzia, działacz, a także konstruktor wielu skoczni na świecie. Miał 81 lat. Wiadomość o śmierci byłego działacza podał na Twitterze dziennikarz Mateusz Król.

Teksty wybrane dla Ciebie:

Dziewczyna Arkadiusza Milika pokazała się bez ubrań przed tysięcami Polaków. Co za ciało, gorące zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Dziewczyna Arkadiusza Milika pokazała się bez ubrań przed tysięcami Polaków. Co za ciało, gorące zdjęcie tylko dla dorosłych (FOTO)Czytaj dalej

Wiadomości z Karpacza załamały kibiców

- Przykra wiadomość z Dolnego Śląska. Nie żyje Jacek Włodyga. Były skoczek narciarski, sędzia, działacz oraz konstruktor skoczni. Autor profili obiektów w Austrii, Zakopanem, Karpaczu i Wiśle. Co za rok dla dolnośląskiego narciarstwa - napisał dziennikarz. Król jednocześnie podał nieoficjalnie, że powodem śmierci Wołdygi było zakażenie koronawirusem.

Włodyga urodził się tuż przed wojną 1939 roku we Lwowie. Bardzo szybko związał się ze sportami zimowymi. Jako junior osiągał nawet wielkie sukcesy. Jego największym osiągnięciem był brązowy medal mistrzostw Polski.

W zawodowym sporcie nie osiągał już tak spektakularnych sukcesów. Po zakończeniu kariery zawodnika zajął się m.in.: projektowaniem skoczni. Do tego działał w Międzynarodowej Federacji narciarskiej.

Włodyga jest autorem wielu skoczni na świecie. W swoim portfolio ma skocznie w Austrii, w Zakopanem, Wiśle czy Karpaczu. Do końca życia marzył, aby na zrekonstruowaną skocznię w Lubawce wróciły zawody.

Narzeczona Artura Szpilki zaskakuje. Wielka przemiana, kuszące zdjęcie pokochały tysiące (FOTO)Narzeczona Artura Szpilki zaskakuje. Wielka przemiana, kuszące zdjęcie pokochały tysiące (FOTO)Czytaj dalej

Nie żyje wybitny działacz narciarski

Niemal przez całe swoje życie był związany z Karpaczem. Oprócz działalności w skokach narciarskich był cenionym samorządowcem. Przez 12 lat pełnił funkcję starosty jeleniogórskiego.

Za swoją działalność samorządową był wielokrotnie nagradzany. W 2008 roku otrzymał nagrodę Centrum im. Adama Smitha "Najbardziej Podziwiany Starosta 2008 roku". Przez lata swojej działalności zajmował się wieloma inicjatywami wspierającymi sport w swoim regionie.

Twitterowy profil inSJders przekazał, że ostatnim zrealizowanym profilem skoczni Pana Jacka będzie mała skocznia w Kamiennej Górze.

Kibice sportów zimowych w Polce pogrążeni są w żałobie. Za pomocą mediów społecznościowych oddają hołd zasłużonemu działaczowi narciarskiemu.

- To był wyjątkowy Człowiek, wielkoduszna Postać, wspaniały Polak. Na zawsze pozostanie w pamięci i sercach naszych. Wyrazy współczucia, wsparcia i otuchy Rodzinie oraz wszystkim, których jego odejście boleśnie dotknęło - napisał jeden z załamanych kibiców.

Zobacz także w naszych serwisach:

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News