Wiadomości
Pixabay
Autor Mateusz Dziubiński - 5 Maja 2020

Nie żyje polski mistrz Europy. Legendarny sportowiec przegrał walkę z ciężką chorobą

Wiadomości o śmierci kolejnego już wybitnego sportowca pojawiły się dzisiaj. W ostatnich tygodniach pożegnaliśmy już wielu ludzi świata sportu. Tym razem przedwcześnie odszedł od nas legendarny kulturysta, jedyny Polak, który rywalizował w tej samej, prestiżowej kategorii, co słynny Arnold Schwarzenegger.

Wiadomości o śmierci byłego mistrza Europy i jedynego Polaka, który zdobył prestiżowy tytuł Mister Uniwersum, dotarły dzisiaj do nas. Utytułowany zawodnik, który stał się legendą kulturystyki, potwierdziła jego małżonka. Mistrz odszedł po długiej chorobie.

Kolejna ofiara COVID-19 w Realu Madryt. Nie żyje już trzecia osobaKolejna ofiara COVID-19 w Realu Madryt. Nie żyje już trzecia osobaCzytaj dalej

DZISIAJ GRZEJE:

  1. Według rodziny nikt jej dobrze nie zbadał. Prokuratura bada śmierć 35-latki
  2. Pilny apel sanepidu, trwają poszukiwania mieszkańców. Proboszcz ma koronawirusa
  3. Od 2 września zakaz. Już jest rozporządzenie


Wiadomości o śmierci legendy zasmuciły kibiców

Nie żyje Mirosław Daszkiewicz, sportowiec, wybitny kulturysta. Jeden z najbardziej utytułowanych Polaków tej dyscypliny. Informację podało centrum fitness Arena Żagań, z którym Daszkiewicz współpracował przez lata. Po zakończeniu kariery prowadził siłownię i szkolił innych zawodników.

"Dziś dotarła do nas niezwykle smutna wiadomość - po wielu miesiącach zmagań z ciężką chorobą - zmarł Mirosław Daszkiewicz. Legenda kulturystyki, pasjonat sportu, człowiek, który przez wiele lat prowadził w Żaganiu znaną siłownię, m.in. w obiektach Areny Żagań. Wyrazy współczucia dla bliskich Mirosława. Spoczywaj w pokoju Mistrzu!" - napisano w komunikacie na Facebooku.

Informację potwierdziła również rodzina zmarłego. Daszkiewicz od długiego czasu zmagał się z chorobą. Zmarł w wieku zaledwie 60 lat.

Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)Anna Lewandowska opublikowała kuszące zdjęcie. Pokazała dużo więcej niż zwykle (FOTO)Czytaj dalej


Jako jedyny Polak wziął udział w imprezie rozsławionej przez Arnolda Schwarzeneggera

Mirosław Daszkiewicz odniósł wielkie sukcesy na arenie krajowej i międzynarodowej. Dzięki uporowi i determinacji wielokrotnie startował w najbardziej prestiżowych zawodach. Przez kilka lat z rzędu regularnie znajdował się w najlepszej dziesiątce mistrzostw Europy, a w 1989 roku zdobył złoty medal.

Jest pierwszym i jedynym Polakiem w historii, który zdobył zaszczytny tytuł Mister Uniwersum, podczas zawodów rozegranych w 1991 roku w Katowicach. Jest też jedynym Polakiem, który zdołał wziąć udział w prestiżowym konkursie Mister Olympia. Daszkiewicz zajął bardzo dobre 16. miejsce, co było wówczas sporym sukcesem. W przeszłości imprezę rozsławił wielokrotny jej triumfator, a później gwiazda kina akcji Arnold Schwarzenegger.

Źródło: Facebook Arena Żagań

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Smartfony mogą wywołać poważne zaburzenia psychiczne. Naukowcy alarmują
  2. Polska Policja z nową bronią. Jej moc jest przerażająca
  3. Anna Lewandowska zdradziła tajemnicę swojego związku z Robertem. Jej słowa powinny zapaść każdemu w pamięć
  4. Pilne informacje w sprawie zdrowia gwiazdora. Miał zmierzyć się z Polakiem, ma koronawirusa. Władze mogły zrobić tylko jedno
  5. Wielki transfer Neymara staje się faktem. Ogromne pieniądze na stole
  6. Straszna śmierć Daniela i jego braciszka. Rodzice myśleli, że bawią się w pokoju

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News