Wiadomości
Zestadionu.pl
Autor Mateusz Dziubiński - 11 Stycznia 2021

Wielka tragedia podczas meczu we Francji. Życie stracił znany zawodnik, nikt nie był w stanie mu pomóc

Wiadomości, które pojawiły się w międzynarodowych mediach w poniedziałkowy poranek, niesamowicie poruszyły fanów futbolu na całym świecie. We Francji doszło do wielkiej tragedii podczas meczu piłki nożnej. Znany z występów w Ligue 1 zawodnik padł nagle na murawę. Szybko okazało się, że jego stan zdrowia nagle się pogorszył. Niestety piłkarz zmarł już kilka chwil później. 

  • Wielka tragedia miała miejsce w niedzielę podczas meczu we Francji
  • Podczas spotkania w miejscowości Montfermeil zmarł znany piłkarz Ligue 1
  • 30-latek nagle upadł na ziemię. Mimo prób reanimacji, nie udało się go uratować

Wiadomości, jakie napłynęły z Francji, zasmuciły fanów futbolu. Doszło do wielkiej tragedii z udziałem byłego zawodnika znanych francuskich drużyn. Piłkarz w trakcie meczu nagle stracił przytomność. Mimo prób ratowania go, mężczyzna zmarł zaledwie kilka chwil później.

Wiadomości o tragedii podczas meczu we Francji zszokowały kibiców

Niesamowicie smutne informacje napłynęły do nas z Francji. Doszło do wielkiej tragedii z udziałem zawodnika, który występował w znanych zespołach Ligue 1. Podczas meczu rozgrywanego w gronie przyjaciół zmarł Christopher Maboulou.

Maboulou miał zwyczaj rozgrywać rekreacyjny mecz z przyjaciółmi. Niestety mecz, który rozegrał w niedzielę w mieście Montfermeil, okazał się ostatnim w jego życiu, U 30-letniego piłkarza nagle doszło do zatrzymania akcji serca.

Podjęto natychmiastowe próby reanimacji piłkarza, jednak niestety nie przyniosły one skutku. Christopher Maboulou zmarł po kilku chwilach. Informację o śmierci swojego byłego piłkarza opublikował w mediach społecznościowych słynny francuski klub SC Bastia.

Niemcy znów złamali ustalenia. Nie zagrali polskiego hymnu, zagrali za to norweski, kibice wściekliNiemcy znów złamali ustalenia. Nie zagrali polskiego hymnu, zagrali za to norweski, kibice wściekliCzytaj dalej

Maboulou był piłkarzem klubu, w którym występowali przed laty tak znani zawodnicy, jak m.in. Piotr Świerczewski, czy Michael Essien przez dwa lata. Od 2014 do 2016 roku zagrał dla tej drużyny w 29 meczach i zdobył trzy gole. Na swoim koncie miał także występy w Ligue 1.

W trakcie meczu zmarł nagle Christopher Maboulou, były gracz drużyn Ligue 1

Christopher Maboulou na boiska francuskiej ekstraklasy wybiegał łącznie 29 razy. Karierę rozpoczynał w Chateauroux, a następne grał we wspomnianej Bastii. Problemy z kontuzjami sprawiły, że jego pozycja w klubie zaczęła słabnąć i po dwóch latach przeplatanych urazami, odszedł z klubu.

Później zdecydował się na przenosiny do Grecji, gdzie reprezentował barwy PAS Giannina. Po trzech latach rozwiązał kontrakt i wrócił do Francji. Związał się ze znaną drużyną Nancy, gdzie spędził jednak tylko sezon. Jego ostatnim klubem był Thonon Evian.

Christopher Maboulou urodził się we Francji, gdzie spędził większość życia. W 2015 roku zaakceptował jednak powołanie do reprezentacji Konga, z którego wywodziła się jego rodzina. W czasie kariery występował na pozycji skrzydłowego lub też napastnika.

Źródło: SC Bastia, Twitter

Artykuły polecane przez redakcję ZeStadionu.pl:

Jak pożegnać się z pupilem? O najstarszym cmentarzu dla zwierząt w Polsce

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News