Wiadomości
Pixabay
Autor Bartosz Goluch - 18 Marca 2020

Nie żyje były reprezentant Hiszpanii. Grał w czołowych klubach Europy

Przykre wiadomości dotarły do nas z Hiszpanii. Nie żyje były reprezentant La Roja, który na niwie klubowej reprezentował m.in. Atletico Madryt oraz Inter Mediolan. Zawodnik pełnił również funkcję trenera Atleti.

Nie żyje Joaquín Peiró. Były reprezentant Hiszpanii zmarł w środę w wieku 84 lat. O jego śmierci donosi hiszpańska oraz włoska prasa. To właśnie w tych krajach Peiró święcił największe triumfy.

Zawodnik Premier League walczy o życie. Jego stan jest bardzo ciężkiZawodnik Premier League walczy o życie. Jego stan jest bardzo ciężkiCzytaj dalej

Wiadomości o śmierci Peiró obiegły media

Peiro zadebiutował w Atletico Madryt w 1955 roku, przez osiem lat gry strzelając 93 bramki. Następnie kolejno reprezentował barwy Torino, Interu Mediolan, AS Roma, aż wreszcie pod koniec kariery powrócił do swojego rodzimego klubu w Madrycie.

Peiró występował na pozycji pomocnika, ale był bardzo bramkostrzelnym zawodnikiem. Podczas całej kariery zdobył aż 132 gole w 340 klubowych spotkaniach. Hiszpan zapisał również piękną kartę reprezentacyjną. W 1959 roku po raz pierwszy wystąpił w juniorskiej kadrze Hiszpanii do lat 21. W latach 1956-1966 występował jako piłkarz dorosłej drużyny narodowej, pięciokrotnie strzelając dla swojego kraju bramki.

Jerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPNJerzy Brzęczek nie poprowadzi Polski na Euro? Zaskakujące słowa prezesa PZPNCzytaj dalej

Kariera trenerska Joaquín Peiró

Po tym, jak Peiró zawiesił buty na kołku, zajął się trenerką. W tym charakterze debiutował w Granadzie. Następnie przeniósł się do UE Figueres. Stamtąd przeszedł do macierzystego Atletico Madryt, jednak nie zabawił tam zbyt długo - przygodę z madryckim klubem zakończył bowiem po 10 meczach. Miał także epizody w Realu Murcia. Nadłużej prowadził Malagę, w która pod jego wodzą rozegrała łącznie 170 meczów. Karierę trenerską zakończył w 2003 roku.

Byłe kluby Peiró za pośrednictwem mediów społecznościowych wysłały kondolencje rodzinie 84-latka.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Polka leciała samolotem akcji "Lot do Domu". Jest oburzona tym, jak ją potraktowali, opowiedziała wszystko
  2. "Ratujcie gastronomię, zostaliśmy bez środków do życia". Szef kuchni błaga o pomoc, bez niej mogą nie przetrwać
  3. Gorzkie słowa Simona Ammanna. Myśli o skończeniu kariery. "To wszystko było jak uderzenie w twarz"
  4. Andrzej Gmoch nie żyje. Potwierdzono smutne informacje, tysiące kibiców w żałobie
  5. Reprezentant Polski oskarżany o prowadzenie plantacji marihuany odpiera zarzuty. "To kłamstwa"
  6. Oficjalny komunikat WHO. Organizacja przestrzega przed stosowaniem popularnego środka przeciwbólowego

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj zestadionu.pl na: Google News